Vladísek Vladísek komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Německý fanatik, popisovaný v této knize, se neštítil při plnění rozkazů opravdu ničeho. Nechce se ani věřit, že něco takového si říkalo člověk. A opravdu znepokojující je fakt, že takových bylo více. Je vcelku jedno, že při procesu zazněl chybný počet zabitých osob, který se snažil Lang uvést na pravou míru, protože byť jen jediný mrtvý člověk bezdůvodně zplynovaný, znamenal sprostou vraždu, která by nikdy neměla zůstat nepotrestána.

23.02.2018 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Od první stránky naprosto skvělé a rozvržení do krátkých kapitol, kdy každá z nich sleduje a popisuje vždy jednu dějovou linku konkrétní postavy, bylo autorem dobře promyšlené. Napětí je dávkováno pomalu, nevíte co přijde, můžete jen hádat. Kniha mě udržovala v napětí takřka nepřetržitě, nenašla jsem v ní žádné "hluché" místo. Myslím, že co se hodnocení týče, pět hvězdiček je právem zasloužených.

11.02.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Od tohoto autora jsem zatím žádnou knihu nečetla a dílo Sněhulák bylo pro mě vlastně první setkání s ním. A musím přiznat, že příjemné. Severské detektivky mě moc neberou, takže jsem si knihu koupila s nulovým očekáváním, zaujala mě anotace k ní a já byla prostě jen zvědavá. Nelituji vynaložených financí, mě to prostě bavilo. Jedno vím jistě: okolo žádného sněhuláka už v zimě neprojdu bez povšimnutí, radši si ho pořádně prohlédnu. Co kdyby... ;)

04.11.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Dojemná kniha, která by neměla nechat nikoho ze čtenářů, kteří jí věnují svůj čas, chladnými. Moje pocity jsou podobné těm, které jsem měla při čtení V šedých tónech. Čili taktéž jednoznačných 5*.

24.06.2017 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Sympatická, upřímná a vtipná zpověď známé herečky, která říkala věci narovinu tak, až to lidem nemuselo být zrovna příjemné. Mně se její biografie líbila, spoustu věcí jsem se opět dozvěděla a mohla si tak rozšířit obzory. Do této doby jsem Adinu Mandlovou znala pouze jako herečku z filmů pro pamětníky, snad to bylo rolemi, které hrála, ale vždy mi přišla namyšlená. Nehodnotím její přelétavost (řečeno slušně) co se mužských týče, ona sama věděla nejlépe..., ale jinak na pokec bych s ní klidně zašla ;)

14.11.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Skvělé, a to bez debaty. Opět povedený thriller, který čtenáře holdujícího tomuto žánru přilepí do křesla a nepustí dokud nedočte. Bravurně namíchaný koktejl napětí, akce, brutality, trochu toho psycha... prostě duo Hunter a Garcia jak má být!

11.01.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Moje druhé setkání s Robertem Hunterem a opět nemám slov. Tohle je prostě chlap, který ztělesňuje snad všechny klady, na které jen člověk může pomyslet. Chlap, kterého si chtě nechtě musíte oblíbit. Kniha byla opět napínavá od samého začátku, takový seznam zvráceností by snad normálního člověka nemohl vůbec napadnout. Pokud je tohle podle skutečnosti, pak můžeme jako čtenáři být rádi, že se vše odehrávalo až v daleké Americe. No, hodnotím opět vysoko a těším se na další knihu, o kterou, jen co to půjde, opět rozšířím řady své knihovny!

29.07.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Čtivá kniha, která - zejména žádného rodiče - nemůže nechat chladným. Hrůza, kterou unesené děti byly nuceny zažívat, byla téměř hmatatelná a bezmoc rodičů taktéž. Moc dobře se mi kniha četla, děj měl spád, hlavní hrdinové - vyšetřovatelé jsou sympatičtí a jako tým pracují skvěle. Doporučuji!

22.06.2018 5 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Roxette - moje nejoblíbenější hudební skupina, na jejichž písničkách jsem vyrůstala, tudíž jsem si nemohla tuto biografii dovolit nepřečíst. Obdivuji Marii jak statečně čelí svému osudu a i přes vážnost její nemoci se dokázala vzchopit a potěšit své fanoušky po celém světě dalšími koncerty. Knihu doporučuji.

29.10.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

S touto knihou jsem byla spokojena. Děj měl spád, opravdu jsem se nenudila. Z knihy na mě dýchla ponurá atmosféra. Dům kdesi na samotě, les, tma a k tomu parta divných lidí chovajících se jako zastydlí puberťáci. Postavy skrz naskrz nesympatické, hlavní hrdinka neustále se rochnící v minulosti. Zápletka sice trochu předvídatelná, nicméně mě to bavilo.

17.09.2016 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

O letadlech jsem doposud věděla asi tolik jako např. o kvantové fyzice, brala jsem je jako něco, co mě přepraví z bodu A do bodu B. Ovšem po přečtení této knihy jsem zase o kus vzdělanější. Povídání pana kapitána Hecla je moc zajímavé. Vzpomínám si, jak jsem se před 6 lety bála přistání na Madeiře, navíc nám kapitán letu oznámil, že si ostrov ještě párkrát obletíme, paliva máme dost. Přistání jsem ani nezaregistrovala, tak pěkné bylo. Při tleskání jsem si málem zlomila ruce o sebe. Piloti jsou pro mě borci a tohle povídání mě v tom jedině utvrdilo!

08.04.2023 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Příběh byl napínavý, jen jsem trochu zpočátku tápala v tom množství jmen vyšetřovatelů, což přisuzuji tomu, že se jedná o první knihu ze série, kterou jsem od této autorky četla. To však hodlám napravit a přečtu si i další. Knihu hodnotím 5*, nepostrádala napětí a myslím, že milovníci thrillerů si přijdou na své. Jen ty dětské oběti, ty moc nedávám... :(

24.05.2020 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Často si kladu při čtení takovýchto knih otázku, jak se asi denně žilo, usínalo a probouzelo lidem, kteří všechny tyto hrůzy měli na svědomí, s vědomím, že zavinili smrt tolika nevinných lidí. Navíc, když sami měli rodiny, děti... Kniha opravdu nešetří popsáním smrti v té nejnechutnější podobě, slabším povahám nedoporučuji. Nicméně i tak se jedná o zajímavé čtení, plné detailů, horší však o to, že se nejedná o fikci, ale bohužel o krutou realitu z nedávných dějin. Smutné na tom všem je, že i přes to všechno, zůstal dr. Mengele za tyto skutky nepotrestán a dožil relativně v klidu. Kniha se čte rychle, doporučuji všem, které téma Osvětimi zajímá.

25.07.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Proč?! To bylo první, co mě při čtení této knihy napadlo. Proč se tohle všechno dělo. Tolik hrůz a neštěstí, které byli lidé nuceni prožívat, když nedobrovolně a proti své vůli skončili na tak strašném, syrovém a ponurém místě jakým bezpochyby byl koncentrační tábor. Něco takového si dnes ani neumíme představit. Je však dobře, že vznikají takovéto knihy, díky nimž i my máme možnost okusit částečně pocity lidí, kteří byli válkou poznamenáni. Kniha byla velmi poutavě napsána, některé pasáže byly opravdu brutální, obzvláště ty, kde se objevovaly malé bezbranné děti. To, co musely prožívat ony samy potažmo jejich matky je něco opravdu nepředstavitelného. Kniha se mi líbila, patří z mého pohledu k těm lepším, které se zabývají tématem války. Rozhodně doporučuji přečíst. Jde o velmi poutavý, silný a smutný příběh.

31.05.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Z mého pohledu se jedná o knihu se zajímavým námětem, která určitě nenudí. Tempo je svižné, hlavní hrdina sympaťák a jeho zarputilost, se kterou se pouští do odhalování dávných i čerstvých zločinů je prostě nezlomná. Uznávám, že v některých situacích by již běžný člověk s tolika zraněními zřejmě ležel na JIP, ale Theo prostě obstál a dohrál tuhle zvrácenou zabijákovu hru až do konce.

12.03.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Po Návratu z pekla a Haně další kniha na téma války, která mě totálně pohltila. Příběh tak silný, že se snad ani nechce věřit, co všechno lidé v koncentračních táborech museli dennodenně zažívat za hrůzy. Stále se utvrzuji v tom, že dnešní děti školou povinné by měly tyto a jiné podobné knihy číst v rámci školní povinné četby. Knihu jednoznačně doporučuji!

17.09.2018 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Při čtení jsem měla pocit bezmoci a zlosti nad tím vším, čím si Clara musela projít. Ztracené a zničené mládí, které už jí nikdo nikdy nebyl schopen nahradit... Pro mě to byl opravdu smutný příběh a nic na tom nemění ani fakt, že závěrečné stránky se blíží k jistému happyendu. Jde o velmi emotivní čtení. Doporučuji.

21.01.2018 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

První knížka, kterou jsem od této autorky četla a musím přiznat že pokud bych mohla hodnotit více než "pouhými" 5*, nic mi v tom nezabrání. Za mě tedy naprostá pecka, bravurně vymyšlený a napsaný thriller, který čtenáře drží v napětí od začátku do konce. V tomto případě jsem vraha neodhadla ani náhodou. Doporučuji opravdu všem, kteří si rádi přečtou kvalitní thriller s překvapivým koncem!

21.02.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha mě překvapila. Ze začátku jsem si myslela, že se zařadí po bok severských detektivek, které mě moc neuchvátily a které tzv. "nemusím". Nutno ale přiznat, že předčila mé očekávání. Líbila se mi a těch 5 hvězd musím prostě dát. Děj byl napínavý, lehce mrazivý a onu mrazivost tomu nedodával jen všude přítomný sníh, ale hlavně skvěle vymyšlený příběh.

28.08.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Oveho příběh mě prvních pár kapitol nijak zvlášť neoslovil.S přibývajícími kapitolami, kdy se před čtenářem začne odvíjet životní cesta tohohle mrzutého chlapíka, najednou zjišťujete, že Ove zase takový nelida a bezcita nebude a Vám nezbyde nic jiného než s ním sympatizovat. Kniha je pěkná, avšak smutná a k zamyšlení.

20.07.2016 4 z 5