VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

... čtivý příběh, ze kterého mrazí. Nikdo bychom nechtěli prožít to, co Mende. Ať je v naší zemi situace jaká chce, buďme rádi, že máme svobodu, a že si nikdo nemůže druhého přivlastňovat tímto způsobem. Velmi silný příběh o krutosti otroctví v Sůdánu

08.10.2018 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

... čtivý příběh od samého začátku. O Huntingtonově chorobě jsem dosud nic nevěděla, a tak jsem trochu googlila. Při čtení jsem nabyla dojmu, že v Mařině případě bych asi uvažovala stejně. Pokud člověk ví, jak bude nemoc postupovat, co všechno nebude zvládat, co pro ni budou muset dělat ostatní...

03.10.2018 5 z 5

V plesových střevíčkách sibiřským sněhem V plesových střevíčkách sibiřským sněhem Sandra Kalniete

... drsný příběh. Život na Sibiři vyžadoval velkou sílu, aby lidé vyhnaní tam přežili v hrozných podmínkách. Jen ty popisy politické situace bych zkrátila

24.09.2018 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

... po shlédnutí divadelního představení jsem si knihu půjčila. Oproti divadlu se člověk dozví, jaké bylo Štěpčino dětství i dospívání, než přišla na Vejrychovsko. Hezky napsaný příběh o nenaplněné lásce, zklamání, ale i o síle udržet v chodu živobytí

10.09.2018 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

... asi moje první kniha, která ukazuje druhou stranu války. I když ne přímo těch hlavních strůjců, ale i manželky měly svůj osud. Zajímavý příběh

10.09.2018 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

... mám pocit, že jsem z Toreyiny třídy ani nevyšla. Přišli noví žáci s dalšími osudy a diagnózami, a třída musela opět fungovat. Obdivuju přístup, i když názory některých institucí leckdy hlava nebere

31.08.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

.... kniha se čte sama, možná bych řekla, že v některých pasážích je lepší než Hana. Příběh nejmladší Anežky byl pro mě slabší a méně zajímavý. Celkově ale hezké čtení

02.08.2018 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

... tady je vidět, jak se o některých tématech dřív nemluvilo, nebyly informace, a co je jiné než u ostatních, je i špatné. Hezky vykresleny Štěpiny pocity, osamělost.

30.07.2018 4 z 5

... zajímavý příběh malé Sheilly a i celé třídy. Takových učitelů, jako Torey je málo, a nepochopení vyšší moci naopak hodně. Těším se na druhý díl

15.07.2018 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

... asi na tom něco je zvládnout smrt blízkého člověka tímto způsobem. Sama si to neumím ani v nejmenším představit, ale hltala jsem každé slovo. Krkavčí matku už mám na sociální síti v oblíbených. Veronice přeju v životě jen to nejlepší.

22.06.2018 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

... pro mě dosud neznámá žena s velkým talentem. Trochu jsem googlila, abych se o ní dozvěděla víc. I bych představení ráda viděla.

18.06.2018 4 z 5

Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Patricia Posner

... první kniha, co jsem četla, kde je popsáno, co se s nacisty stalo potom. Opravdu neuvěřitelné, jak se chtěli očistit, smýt ze sebe vinu z všechno, co provedli. Příběh drsný, chvílemi jsem musela přestat číst...

18.06.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

... přečetla jsem za tři dny. Jakmile jsem začala číst, věděla jsem, že s otáčením stránek nebudu chtít přestat. Krásné vyprávění osudů nějakým způsobem spjatých s hotýlkem mě vtáhl a nepustil

01.06.2018 4 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

... další kniha o osudech dětí během války. A nejhorší asi bylo, že rodiče ani neměli tušení, co jejich děti prožily. A ani se neptali...

29.05.2018 4 z 5

Průvodce smrtelníka Průvodce smrtelníka Ondřej Nezbeda

... i smrt patří k životu. O paliativní péči jsem nikdy neslyšela, o to větší přínos pro mě kniha je. Obdivuju tuhle práci a smekám před těmi, kteří se posledními dny člověka zabývají.

28.05.2018 5 z 5

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

... silný a smutný příběh somálské dívky s velkou chutí splnit si svůj běžecký sen. Už několikrát jsem četla, jak těžká je cesta s převaděči. Buďme rádi, že tohle nemusíme podnikat.

21.05.2018 4 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

... to bych nevěřila, jak málo stačí k tomu, aby se žena stala padlou. Všechno se snadno překroutí, pravda nikoho nezajímá. Zajímavé je, že muži takové napravení nepotřebovali. Krásný příběh.

15.05.2018 5 z 5

Naverbovaná Naverbovaná Valérie De Boisrolin

... velmi čtivý příběh o bezmocnosti rodičů, jejichž dítě se rozhodne konvertovat, a rázně si jde za svým cílem. A asi ani nevíme, kolik takových dětí a rodičů je.

03.05.2018 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

... těžký život dětí ulice, drsný vstup do gangu. Buďme rádi, že nežijeme v kenžském prostředí. Kniha se četla sama, konec mi připadal až moc hapyendový.

03.05.2018 4 z 5

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

... čekala jsem, jaký bude konec a k mému překvapení byl jiný než ten filmový. Colette se mi líbila z celé trilogie asi nejvíc.

26.04.2018 3 z 5