vorenus vorenus komentáře u knih

Ústav Ústav Stephen King

Po letech zase hodně slaboučkej Král.

10.11.2020 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Neskutečně napsané! Nechápu, že mi tento úchvatný autor, tak dlouho unikal.

24.08.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Výborně napsané a teď jsem zvědav, jak píše autor své vlastní fantazie.

24.08.2018 4 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četl. Vhodná jen na podpal do krbu. Nuda je oproti této knize adrenalinový zážitek.

26.01.2018 1 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Geniální pokračování od geniálního autora. Hrůzy druhé světové války zasazené do skvělého románu. S žádnou knihou od pana Kariky jsem ještě nešlápl vedle. Je tak skvělý, že mě to donutil číst ve slovenštině. Bohužel naši nakladatelé spí a nebo nerozpoznali skvělého autora. Velká škoda pro české čtenáře!!

27.11.2015 4 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Má to grády!Má to koule!!!Kotleta je prostě pochutnání pro každého gurmána.Opět byl vtipnej, akční a přímo božsky čtivej!!!Už se těším na až se pustím do další Frantovy flákoty.

12.05.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Tak tohle mne bavilo.Je jen škoda, že u každého příběhu nebylo víc stran.Přišlo mi, že konec přišel pokaždé z nenadání a strašně rychle.

24.03.2015 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Nesbo je král severské krimi! Jeho knihy prostě musí zbožňovat každý!! I když pár momentů v knize je přehnaných, ale i tak je to prostě strašně čtivé. Harryho musíte buď milovat a nebo nenávidět. Nic jiného mezitím není.

12.11.2014 5 z 5

Dívej se, jak umírají Dívej se, jak umírají Ed McBain

Měl jsem pocit jako bych se ocitl přímo v amerických ulicích.A nasával jsem atmosféru s každou další stránkou.Jednou jsem se cítil jako policajt a jindy zase jako chlapec z ulice a nebo gangu.Prostě skvěle napsaný příběh!!!

02.10.2014 4 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Opravdu nevšední pohled do hlavy muže, co zabíjel pro mafii.Byl schopen zabít kohokoliv a kdekoliv.Pro peníze a nebo i za sebemenší maličkost.Tohle se čte opravdu jedním dechem!!

08.07.2014 4 z 5

Amatéři Amatéři John Grisham

Nechápu, že se autorovi pokaždé podaří vykouzlit, tak vynikající příběh.Člověk by si řekl, že už nemůže přijít s něčím novým.Když většinou píše příběhy z právnického prostředí.Ale mistrovi se to opět povedlo!!Geniální příběh!!A čtenáři nezbývá než hltat každou další stránku a nechat se unášet brilantní atmosférou, kterou nám autor naservíroval.Už se těším až vyjde další chod!!!

12.01.2014 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Původně jsem tuhle knihu nechtěl číst, protože je zjevné od prvního okamžiku, že půjde o smutný příběh.Ale pak jsem ji v knihkupectví popadl a během jednoho dne stačil přečíst.Je to hodně moc, moc, moc smutné, ale nejspíš i hodně poučné.Člověk si uvědomí, že se vlastně zaobírá malichernostma a měl by si užívat každý okamžik, co je mu na světě dán!!

10.03.2013 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Jako první jsem viděl filmovou verzi motýlka a jelikož jsem z ní byl nadšený, tak jsem se pustil i do její psané předlohy.A musím napsat, že tohle je ještě milionkrát lepší, než ten skvělej snímek.Prostě nejlepší příběhy píše život.

21.09.2012 5 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Pohlazení po duši od jednoho z největších čechů. Kdo má rád laskavý humor pana Svěráka, tak jeho srdce zaplesá a kdo ne, tak jeho chyba.

13.12.2021 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Pan flákota je zpátky a opět chutná jako ta nejostřejší břitva. Po Legii jsem měl trochu obavy, ale tady mi to vynahradil. On ty svoje vtípky prostě sype v takovým tempu, jako Babiš lži. Je to prostě Sen sej vtipného brka. Klaním se mistře a až do konce vašeho života budu velebit jen vaše dílo.

27.08.2021 5 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Autorovo hledání smyslu života vyznělo dost depresivně. Kniha je hodně zvláštní a rozhodně ne pro každého, ale určitě je zajímavá.

31.03.2018 3 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Na tuhle knihu jsem čekal toužebně roky. A když to konečně přišlo, tak jsem hodně zklamaný. Belmondo popisuje věci, které už jeho fanoušek dávno zná a nebo se vrací k filmům že svých začátků. Chybí zmínka o peckach, jako bylo Zvíře, Lovec hlav, Bezva finta a spoustu dalších. Je to škoda a tak bych čtenářům raději doporučil jeho životopisy od Duranta nebo Žáka.

18.11.2017 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Píšu to nerad, ale tohle je nejslabší Král za posledních asi deset let.

27.10.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Další bestsellerová nálepka, co má přitáhnout čtenáře? Předchozí autorova díla neznám, tak nemohu srovnávat, jestli je tohle jeho vrchol a nebo slabší kus. Anotace byla hodně lákavá, ale rozhodně jsem od knihy čekal daleko víc. Autor celou knihu natahuje pointu, která mě osobně rozhodně dech nevyrazila, ale spíše zklamala.

10.06.2016 3 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

VAROVÁNÍ!!!Nedoporučuji číst komentář pode mnou!!!!!!Obsahuje prozrazení konce knihy a myslím, že o to tu před přečtením knihy opravdu nikdo nestojí!!!Někteří uživatelé by si na tohle opravdu měli dávat pozor a nebo tam dát aspoň slovo spoiler.

Děkuji Darekovi za úpravu a už číst můžete.

14.07.2015 5 z 5