wiix wiix komentáře u knih

Daj mi tvoje meno Daj mi tvoje meno André Aciman

Tuto young adult literaturu mam rada, vacsinou ma putavy styl pisania, rychly dej a spad, plus toto dielo malo uzasne popisany vnutorny svet hlavnej postavy.

15.10.2018 4 z 5

Možno to nie je najinšpiratívnejšia kniha a pre deti tiež nie, ale bavila ma od výberu hrdiniek cez ilustrácie a ľahkosť textu.

04.10.2018 5 z 5

Gauč Gauč Benjamin Parzybok

Už dlho som nečítala niečo tak necelistvé, chaotické a v podstate aj nudné.

04.10.2018 2 z 5

Charlie a veľký sklený výťah Charlie a veľký sklený výťah Roald Dahl

Vtipné, menej poučné ako jeho iné diela, ale deťom sa to nadmieru páčilo.

02.10.2018 3 z 5

Život je krátky Život je krátky Lucia Piussi

Čítalo sa mi to príjemne, slovenskú prózu mám rada. Miestami boli príbehy uveriteľné a napísané pútavo. Niektoré boli trochu prestrel.

14.09.2018 3 z 5

Dínom-dánom Dínom-dánom Tomáš Janovic

Mám rada takéto vizuálne knihy, najmä pre deti a rozvoj ich čitateľskej gramotnosti je dôležité, aby ich kniha zaujala. Obsah je klasický, ľudový a nôtivý.

05.09.2018 4 z 5

Ja som Život Ja som Život Marine Schneider

Pre mňa ešte krajšie a pozitívnejšie než Ja som Smrť.

03.09.2018 4 z 5

Mačky nie sú ovce Mačky nie sú ovce Sarah Andersen

Škoda, že táto kniha potvrdila pravidlo, že pokračovania nestoja za veľa. Fakt mám rada jej vtipy a komixy zbožňujem, no aj tými poslednými stránkami s úvahami mi potvrdila, že ostávam verná prvému dielu.

17.08.2018 3 z 5

Prázdno rodiny Prázdno rodiny Colm Tóibín

Pri niektorých poviedkach mi to trochu pripomínalo islandských spisovateľov, ktorý píšu diela, z ktorých mám podobné emócie. Možno to je tým ostrovným životom, že majú mierne depresívne a poeticky smutné podtóny aj nevinné príbehy, akoby v každej situácii bola prítomná aj samota človeka, opustenie, hrdosť, náboženstvo, odpustenie. Akurát že Barcelona pripomína skôr oázu odvahy, vzrušenia a voľnosti (neskôr s trpkým nádychom precitnutia do reality).

17.08.2018 3 z 5

Žltí vtáci Žltí vtáci Kevin Powers

Kniha bola zaujímavá práve tým, že bola o vojne a zároveň bola iba o dieľčích súčastiach vojny - posttraumatickej stresovej poruche, psychike bývalého člena armády, vzťahoch, živote a priateľstve. No štýl napísania mi vôbec nesedel, nevedela som sa začítať (a možno len preto, že toto nie je zrovna kniha na letné čítanie na deke :) ).

24.07.2018 3 z 5

Telá Telá Peter Krištúfek

Bavilo ma to. Častokrát (keď si knihu vyberám ore oddychové účely) je to pre mňa to dôležité. Neriešim dej, vety, logiku. Baví ma vizuál, slovné hračky a ľahkosť.

29.06.2018 3 z 5

Medvedík Paddington Medvedík Paddington Michael Bond

Keď mne to príšlo celé také hrr a bez hĺbky a pointy a posolstva a inakosti. Veď to deťom dá len toľko, že mať som medvedíka je úplne bežné a jednoduché, že každý ma veľa peňazí na nákupy v butikoch a že marmeláda je zdravá.

26.06.2018 2 z 5

Svetozár Svetozár Andrea Gregušová

Úplne krásny a nádherne ilustrovaný, nápaditý príbeh, oveľa viac pre dospelých ako pre deti. O tom, ako človek nemá jednať zbrklo, ako má byť empatický a že veci majú svoje rôzne uhly pohľadu.

22.06.2018 4 z 5

Ja som Smrť Ja som Smrť Marine Schneider

Na knihu som bola veľmi zvedavá, keď som zistila, aké krásne má ilustrácie a že vysvetľuje deťom pojem smrti. No keď som si ju za minútku prečítala zistila som, že veľa toho predsalen nevysvetľuje, je krásna a užitočná jedine vizuálne.

18.06.2018 3 z 5

Žirafa, Pelly a ja Žirafa, Pelly a ja Roald Dahl

Od pána dahla som čakala viac, vzhľadom na jeho predchádzajúce diela. Toto bolo priemerné, nudné a bez hlbšieho zmyslu.

08.06.2018 2 z 5

Najedzte sa do štíhlosti (rozšírené vydanie) Najedzte sa do štíhlosti (rozšírené vydanie) Antónia Mačingová

Jej meno je stále počuť a jej diéty by mali byť revolucionárne (ako vlastne všetky), no keďže nie som fanúšik jojo efektu a stavania starých receptov našich materí na piedestál inovácii, nechám túto knihu mojej mamine a jej viere v schudnutie vďaka tejto kuchárke.

05.06.2018 2 z 5

Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej Gabriela Futová

Čítala som mnoho dobrých kníh pre deti, ale toto bolo také predvídateľné rozprávkové klišé.

02.06.2018 2 z 5

Ema sa má Ema sa má Iveta Merglová

Toto je o mne, o mojom týždni, pekne prosto, obrázkovo a hnusne pravdivo.

02.06.2018 4 z 5

Vie, čo urobí Vie, čo urobí Katarína Kucbelová

Milujem Olejníkovú. Ilustrátorku. Táto kniha je síce prednostne do zbierky, ale čakal som od nej viac.

29.05.2018 3 z 5

Modlitbičky Modlitbičky Milan Rúfus

Asi je to na mňa príliš presladené.

29.05.2018 3 z 5