witko witko komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Po dlouhé době kniha, kterou jsem jel na jeden zátah.

09.10.2015 5 z 5

V říši vlka – Tulák 2 V říši vlka – Tulák 2 David Gemmell

Čtivá fantasy. Tulák má mé sympatie, dobře odvyprávěný příběh ze známeho světa Drenaje.

28.02.2015 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Mě se kniha líbila. Ze začátku jsem to hltal a byl jsem zvědavý jak to vlastně je. Finálové vysvětlení mne trošku zklamalo, ale převažuje to, že kniha na mne působila tajemně a nutila mne číst dál a dál.

23.02.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po doporučení od manželky, která se smála téměř na každé stránce, mne nenapadá nic jiného než že to bylo pro mne veliké zklamání. Nutil jsem se knihu vůbec dočíst. Hodně mi vadily autorovy poznámky a vysvětlivky v závorkách. Přiznávám, že párkrát jsem se zasmál, ale nemohu být s celkovým vyzněním knihy spokojen.

07.09.2014 2 z 5

Země bez zákona Země bez zákona Jindřich Rohlík

Hodně westernové, nemít meč místo koltů, mohl to být čistokrevný western s troškou fantasy prvky. Čtivé, velmi dobře popsané prostředí, jenž jsem si dokázal představit jako právě nějaký ten film z Divokého západu.

05.07.2014 4 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Ačkoli jsem filmové zpracování viděl, moje pamět má tu výhodu, že jsem si nepamatoval vraha. Pro čtení této knihy velké plus. Moje první setkání s knihou od Erbena, určitě ne poslední. Kniha nezklamala.

25.02.2014 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Při čtení této knihy mám rozporuplné pocity. Líbí se mi akce, jednoznačně, co mne ale vadilo, bylo občasné opakování například toho, jakou drží zbraň a jakou municí ji dobíjí. I některé hlášky mi připadaly trochu nucené a spíš jako snaha zabodovat za každou cenu. A konec? Ten mi přišel ve stylu amerických scenáristů aby nalákali diváky na další díl. Naštěstí jdu číst hned další díl, takže na mne si Kotleta nepřijde. :-) Ale jinak převažují spíš pozitiva, uvidím co závěrečný díl.

24.02.2014 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nebylo to špatné, ale po mediální masáži jsem čekal víc. Nenechám se odradit a do dalších dílu jdu určitě. Tentokrát vím do čeho jdu a třeba budu mile překvapen.

06.02.2014 3 z 5

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Dobře čtivý western s fantasy a hororovými prvky. Potěšila narážka na OldShaterhanda a Vinetoua. Chřestýš jsi jde neomilně za svým cílem, a to jsou penize a touha přežít. kniha splnila má očekávání.

04.02.2014 4 z 5

Třetí triarcha Třetí triarcha Leonard Medek

Příjemné pokračování Frantových dobrodružství. Tentokrát pronásleduje tajemného ruského šlechtice, který chce pomocí ovládnutí živlů ovládnout svět. Frantovi nezbývá, než mu v tom zabránit. Příběh je vyprávěn několika povídkami, které nás provázejí téměř přes půlku světa. Určitě bych uvítal i další Frantova dobrodružství. Dobře se to čte.

14.01.2014 4 z 5

Engerlingové Engerlingové Jaroslav Velinský

Zajímavě vylíčená degenerace pár rodin z Rakouska-Uherska, kteří se rozhodnou schovat v podzemí. Postupné zapomínání kdo jsou a proč jsou v podzemí, ztráta paměti opravdové historie a vznik nových legend. Nutilo mne to zamyslet se, nad našima dějinama, určitě je spousta věcí jinak, než nás učily ve škole, neboť dějiny píší vítězové, jak praví klasik. Palec nahoru, pane Velínský!

08.01.2014 4 z 5

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny David Baldacci

Ano, Baldacci píše poutavě a po otevření knihy se od ní těžko odchází. Do úplně kladného hodnocení však z mého pohledu ještě kousíček chyběl.

18.10.2013 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Kniha která chytne za srdce.

29.08.2013 5 z 5

Rytíři z pastvin Rytíři z pastvin Zane Grey

Směsice kovbojů, nechybí ani černoch či indián, ve službách mladé Holly, v čele s neohroženým Rennem Fraynem, v několika státech hledaným psancem, stojí na začátku velké dobytkářské války. Jak si poradí s početným nepřítelem? Klasický western z pera z jednoho nejuznávánějšího autora westernových příběhů.

23.07.2013 4 z 5

Hranice pomsty Hranice pomsty Jaroslav Velinský

Zajímavý mix, občas jsem měl problémy s orientací v ději. Nicméně epilog a dovětek "editora" výborný.

01.07.2013 3 z 5

Libyjská suita Libyjská suita Leonard Medek

Mé druhé setkání s Frantou dopadlo lépe než první. Výborný dobrodružný příběh s kapku magie.

20.05.2013 4 z 5

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Moc jsem se těšil na další knihu tohoto autora a nebyl jsem zklamán. Děj nabušený akcí a magií, symptický hrdina jako vždy. Tak dlouho člověk čeká na knížku a tak rychle je přečtená. To není fér...

12.04.2013 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Rozhodně čtivější než první díl. Tentokrát má Roland na svou misi pomocníky, které si přivede z jiné doby. Otázka je, jestli všichni zvládnou cestu k Temné věži, na to odpoví další díly, které si nenechám ujít.

26.03.2013 3 z 5

Tovaryš Tovaryš Alex Drescher

Drsně vylíčená budoucnost, prolínání dvou světů, náš technický s paralelním magickým. NWO jak by mohl vypadat, teda bez elfů, čarodějů a jiné fantasy havěti. Boj bývalého vojáka s "vládci" Evropy a s elfy o magický artefakt. Fungující svět, o dramatické akce není nouze ,kniha mne pobavila, ale něco málo tomu chybělo. Uvídím v dalším díle, jestli bude lepší, určitě zkusím.

11.03.2013 3 z 5

Chladnokrevná msta Chladnokrevná msta Lincoln Child

Ano, také já jsem mírně zklamán. Řekl bych že zatím nejslabší kniha s agentem Pendergastem. Doufám že další knihy budou opět ve staré dobré kvalitě. Pánové na to určitě mají.

05.03.2013 4 z 5