witko witko komentáře u knih

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Dobré čtení. Příjemně zpracovaný příběhy 2v1. Příběh conquistadora na Yucatánu v 16. stol. a překladatele v současné Moskvě. Zajímavé propojení událostí dělících téměř 500 let. Mírné zklamaní, ale čekal jsem více, nicméně kniha zanechala dobrý dojem.

24.06.2013 3 z 5

Jeden z devíti Jeden z devíti Alex Drescher

Dobrá akční fantasy aneb jak vojenský veterán k záchraně světa přispěl.

17.06.2013 4 z 5

Přídí k severu Přídí k severu Jaroslav Velinský

Dobrodrzžný příběh Ívara a jeho švagra Ariho popisuje svět vikingů 14. století. Mělo jít o zdánlivě snadno vydělané peníze za převoz neznámého muže z Islandu do Grónska. Jenže....Cestou se přihodí téměř vše, co na moři můžete čekat, ztoskotání, bloudění v severním moři při hledání cesty do Číny, mihne se tu i templářský poklad, námořní bitva s piráty.... Při čtení jsem se vrátil do dětských let, kdy jsem tuto literaturu hltal. Kdo má rád neznámé dálky a nevadí mu studená voda, nechť nasedá na loď jenž má příď k severu.

30.05.2013 4 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Příjemná knižní "jednohubka". Humorně podaný pohled psa na život.

28.04.2013 4 z 5

Kat hejtmana Žižky Kat hejtmana Žižky Jan Bauer

Mám stejný názor jako pode mnou, dočetl jsem to spíš z povinosti. Ani bych to nezařadil jako historický thriller, spíš jen historický román, nic víc, nic míň.

12.04.2013 2 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Pěkná konstrukce příběhu, skoro bych i věřil tu část o Kolumbovi, kdo ví jak to tenkrát doopravdy bylo. Ale o tom kniha nevypráví, příběh novináře který se vydá zachránit vlastní dceru, se kterou si až tak moc nerozumí, přes půlku světa a ještě přitom objeví ztracený poklad... Jo, příjemná oddechovka.

20.03.2013 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

nějak dlouho jsem se začítaval a chytil mne až konec. Jsem však zvědav kam autor povede další Rolandovi kroky a tak zkusím i další díly.

16.03.2013 3 z 5

Úder ze stínů Úder ze stínů David Weber

Fungující svět budoucnosti, přesvědčivé postavy a hlavně politika, mě velmi oslovily, ačkoli má kniha téměř 800 stránek při čtení mi velmi rychle ubývaly. Fandím Hvězdnému království a netrpělivě očekávám další knihu z toho krásně vymyšleného světa.

05.03.2013 4 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

Dlouho jsem otálel než jsem sáhl po téhle knize. Ačkoli je Gemmell určitě ikonou hrdinné fantasy, konec knihy mne přeci jen trošku zklamal. Jinak velmi čtivý počin.

05.03.2013 4 z 5

Železná spravedlnost Železná spravedlnost Louis L'Amour

Další vynikající western z pera mistra tohoto žánru.

05.03.2013 5 z 5

Bloudící Dan Bloudící Dan Charles Whitehead

Jsem vlastníkem formátu mobi a musím říci, že vydavatel si mohl dát trošku víc záležet. Často odskakují odstavce, v jednom místě chybí věta či dvě.
Co se týče děje, klasický western, kladný hrdina spíše než s Riggsem bojuje sám se sebou.

05.03.2013 3 z 5

Meč a jeho rytíř Meč a jeho rytíř Radovan Kolbaba

Je to taková lehká fantasy, která mě hodně bavila a místy i rozesmála. Meč a jeho průpovídky skvěle bavily. Díky za takový příběh a doufám, že bude pokračování.

05.06.2024 5 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Dlouho jsem se tomuto autorovi vyhýbal, protože jsem si myslel, že detektivní příběhy s dostihového prostředí mě nebudou bavit. Mýlil jsem se. Kniha mne velmi zaujala a hrdina Sid si získal mé sympatie.

10.09.2022 4 z 5

Dryák Dryák František Novotný

Naprostá pecka! Vynikající fantazie autora mě opět oslovila.

14.02.2021 5 z 5

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Poměrně čtivý thriller z pera osvědčeného autora.

04.01.2021 4 z 5

Varovný výstřel Varovný výstřel Louis L'Amour

Další čtivý příběh z dob Divokého Západu.

17.10.2020 5 z 5

Hráči se smrtí Hráči se smrtí Simon Scarrow

Nápad dobrý, ale na mne se to hodně vleklo. Nemělo to takový spád, jaký bych u této literatury očekával.

19.08.2020 3 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Byl jsem zvědav na další svět LitRPG a nebyl jsem zklamán. Četl jsem od Atamanova Ochránce perimetru a těšil se na svět ve fantasy. Ten se mi líbí víc než ten předchozí. Také mě oslovila dějová linka v realitě a jsem zvědav, kam nás autor dovede.

07.07.2020 5 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Nesmál jsem se tolik jako v první knize, ale přesto mne kniha bavila.

02.07.2020 3 z 5

Divoký západ III. - Cesta na Severozápad a trapeři Divoký západ III. - Cesta na Severozápad a trapeři Jiří Černík

Škoda že celá tahle série byla krátká.

28.06.2020 4 z 5