witko witko komentáře u knih

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Mnohé bylo již řečeno. Každá kniha je lepší a lepší.

10.04.2015 5 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Další vynikající příběh ze světa Malazu. U dialogů Tehola s Bugem jsem se neskutečně bavil. Ani Šurk Elalle nemá chybu, ty postavy jsou tak živý!

31.03.2015 5 z 5

Dóm řetězů Dóm řetězů Steven Erikson (p)

Další kamínek zapadl do mozajky, z které se klube velké dílo.

10.03.2015 4 z 5

Kra Kra Pavel Obluk

Nebylo to vyloženě dobrý ani špatný. Takový průměr. Nemůžu se zbavit dojmu, že jsem to už někdy nečetl, jen jiné prostředí. A konec? Ten mne vyloženě překvapil.

02.03.2015 3 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Jízda hlášek a akce, která mne neskutečně bavila.

03.01.2015 4 z 5

Jakeův problém Jakeův problém Kingsley Amis

Dlouho jsem se nutil knihu vůbec dočíst. Nebavila mne a byla to pro mne otázka cti ji vůbec dočíst do konce.

27.12.2014 1 z 5

Sílící bouře Sílící bouře David Weber

Těšil jsem se na další skvěle popsané vesmírné bitvy, leč se tak nestalo. Převládají politické intriky a ty čím dál víc otevírají prostor pro další zajímavé události pro vesmír, ve kterém Mantichora a její noví spojenci budou stát. Těším se na ně a jsem zvědav, jestli nebudu zklamán.

29.11.2014 4 z 5

Stezky krve Stezky krve Ivana Kuglerová

Vynikající fantasy, v té době kdy vyšla prvně tato kniha, od začínající autorky.

06.11.2014 4 z 5

Zákon prérie Zákon prérie Charles P. Whitte (p)

Nebylo to špatný, ale ten konec. Moc rychle uťaté, jako by byl autor limitovanej určitým počtem stránek.

21.10.2014 3 z 5

Darebáci Darebáci W. Rabbit

Western, kde hlavními hrdiny jsou dezertéři z armády Jihu. Jo, čtivý, krátký, ale na odreagování výborný.

21.10.2014 4 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

Krátká odechovka, která pobavila.

10.09.2014 3 z 5

Hlavně nespadnout Hlavně nespadnout Stephen Foster

Pro fanoušky trápícího se týmu docela dobré odreagování.

26.07.2014 3 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Tak jako film,i kniha pohladila duši.

11.07.2014 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Lehká, zábavná, poetická. Krásně se při čtení odpočívalo. Autor hezky vylíčil život v jedné irské vesničce. Kniha splnila svůj účel, odreagoval jsem se, chvilkama i zasmál, to teda jo!

07.07.2014 4 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Druhý díl, stejný svět, stejný styl vyprávění, ale řekl bych čtivější než první, anebo už jsem si zvykl na autorovo psaní.

02.07.2014 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Vynikající četba. Kniha pobavila. Doporučuji všem, kdo mají špatnou náladu, po přečtení této knihy, ji rozhodně mít nebudou.

28.06.2014 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

No, chvilkama jsem se ztrácel. Určitě vydržím další knihy a uvidím. Ono si to sedne. :-)

18.06.2014 4 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Zajímavý téma, trochu zdlouhavý rozjezd, pořádně mne to čaplo až ve 3/3.

29.05.2014 3 z 5

Vnitřní záležitosti Vnitřní záležitosti Connie Willis

Některé povídky se četly samy, některé mne tolik nebavily, ale rozhodně to nebyl ztracený čas.

15.05.2014 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Napětí a dobře odvedená práce zdobí romány J.Rollinse. I když už je trošku čitelný, pořád se to dobře čte a to je to, proč po jeho knihách sahám. Těším se na další.

16.04.2014 4 z 5