xxtom xxtom komentáře u knih

Můj syn terorista Můj syn terorista Tomáš Lindner

Hodně zajímavá kniha. Nemohl jsem se od ní odtrhnout. Autoři popisují příběhy rodin, ze kterých se radikalizovali jejich synové. Popisují i aktivity, které města a státy proti radikálům podnikají. Určitě stojí za přečtení!

23.08.2017 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Bláznivé sci-fi plné svérázné humoru. Kniha je rozhodně daleko lepší než film.

20.08.2017 3 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

První kniha o doktoru Proktorovi se mi líbila moc, další dvě pak byly podle mě už trošku moc překombinované a zbytečně složité, ale tato čtvrá parádně navázala na první. Doporočuji přečíst všem, kterým se líbil první díl.

28.07.2017 5 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Pan Sovák vypravuje o svém životě, o svých rolích a o svých hereckých kolezích. Kniha mě dokázala pobavit i dojmout.

12.07.2017 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Kniha neurazí. Vypráví zážitky školáka formou deníku.

08.07.2017 3 z 5

Švestka Švestka Zdeněk Svěrák

Jedna z mála slabších cimrmanovských her.

08.07.2017 3 z 5

Lijavec Lijavec Zdeněk Svěrák

Vynikající klasika :)

03.07.2017 5 z 5

Němý Bobeš aneb Český Tarzan Němý Bobeš aneb Český Tarzan Zdeněk Svěrák

Perfektní :)

20.06.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milé vyprávění pana Svěráka o jeho dětství.

09.06.2017 5 z 5

Neobvyklá setkání Neobvyklá setkání Jan Žďárek

Perfektní kniha o hmyzu psaná srozumitelnou formou i pro laiky. Už se těším na další knihu od pana Žárka "Hmyzí rodiny a státy".

02.06.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Knížka má spád, je napínavá, doporučuji přečíst.

30.05.2017 5 z 5

Knížka o pěším putování po Asii. Knížka je vtipná, jen některé pasáže jsou nudnější. Každopádně styl psaní se mi líbil víc než u první knihy autora.

11.05.2017 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Poměrně zvláštní kniha. Nemohu říct, že by mě úplně nebavila, ale některé kapitoly byly hodně jiné a jakoby k příběhu vůbec nepatřily. Ke konci knihy mi přišlo, jakoby chtěl autor knihu hodně urychlil a děj se začal vyvíjet nějak podivně. Navíc mi přijde, že kdyby autor nepopisoval, co všechno hlavní hrdina kdy jedl, mohla být kniha alespoň o třetinu kratší.

15.04.2017 3 z 5

Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Jiří Hladký

Moc hezká kniha o kamenném mostě v Písku, zvlášť pro Písečáky. Navíc je v knize spoustu krásných fotografií.

15.04.2017 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Milé vyprávění, příjemný humor, knížka mě bavila. Ale s filmem se to nedá srovnat. Ten byl o moc lepší.

29.03.2017 4 z 5

Proč má zebra pruhy aneb Chytrej jak rádio 2 Proč má zebra pruhy aneb Chytrej jak rádio 2 neznámý - neuveden

Stejně jako první díl mě kniha moc bavila. Výběr ze zajímavostí byl opravdů různorodý. Doufám, že brzo vyjde další pokračování.

02.03.2017 5 z 5

Pište s Járou Pište s Járou Pavel Kohout

Krátké humorné čtení cimrmanovského typu.

22.01.2017 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Parádní knížka pro děti. Originální nápad a legrační čtení. Určitě si přečtu i další pokračování.

21.01.2017 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Lovci hlav je třetí kniha od Nesba, kterou jsem četl, a bavila mě nejméně.

18.01.2017 2 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Kniha je psaná formou otázek na běžný život a chování autora postiženého silnou formou autismu. Je to velice zajímavé zjistit, jak autisté vidí svět. Škoda jen, že je kniha tak krátká, během čtení mě napadlo ještě spousta otázek, které bych se chtěl zeptat. Zajímavé by také bylo nechat si stejné otázky zodpovědět třeba i od jiného autisty.

01.01.2017 4 z 5