zandu zandu komentáře u knih

Tlapková patrola - 5 minutové pohádky Tlapková patrola - 5 minutové pohádky kolektiv autorů

Krásné kresby, překlad hrůza. Ale dceři se líbí. Pro mě utrpení číst, ale co člověk pro dítě neudělá.... Tři hvězdy jen za grafickou stránku, jinak bych musela hodnotit jako odpad.... Bohužel

21.04.2020 3 z 5

Kdyby šlo dát deset hvězd, tak je dám. Jsem nadšená. Přesto, že jsem o pár desítek let starší než je doporučená cílová skupina, příběh mě pohltil. Je to krásné a kouzelné. Hned se vrhám na Divomor a už teď lituji, že zatím není další díl (díly). A s HP vůbec srovnávat nebudu - HP je HP a Morrigan je Morrigan. Skvělé.

17.04.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Přesto, že nepatřím do cílové skupiny, moc mě to bavilo. Určitě bych to ale nenazvala "pořádně nadupaným thrillerem", to mi přijde přehnané, ale spíše takové vesmírné dobrodružství příjemné ke čtení. Hned se vrhám na další díl.

28.03.2020 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Klasika ke které se ráda vracím

08.02.2020 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Klasika... Občas se ke knize vracím, stejně tak i k druhému dílu a i ke Scarlett 1 a 2

08.02.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Opět kniha na kterou jsem se opravdu těšila a zklamání... Stejně jako kniha Pokoj. I tuto jsem prolétla rychle, protože jsem ji odložit nechtěla. A nebudu lhát, i slza mi ukápla. Ale opět jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila v knihovně...

08.02.2020 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

To bylo zas tak krásně naivní. Ale tak hezky, že vás to nutí číst a číst a najednou jste na konci.
(Ale ty dva předchozí díly se mně osobně líbily víc, tento mi přišel takový trochu zbytečně navíc, aby se série natáhla. Proto tentokrát jen čtyři hvězdy.)

12.02.2024 4 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Knihu jsem dočetla, ale... příběh mě tak úplně nepohltil, více mě začal bavit až za polovinou. Téma zlehčovat vůbec nechci, je hrozné, co se v těchto ústavech dělo a možná i stále děje. Ale prostě mě kniha tak nějak nedokázala plně zaujmout.

09.11.2023 3 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Krásný román, moc se mi líbil.

25.10.2023 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tak po předchozím díle, který (jak jsem psala v hodnocení) mě moc nebavil, jsem doufala, že si spravím chuť. Ale trápení bohužel pokračuje.. tento díl nakonec odkládám a nedočtu. Možná jednou časem, ale nevěřím tomu. Jak zjišťuji, Zaklínač pro mě nebude. Nejlepší byly první dva povídkové díly, ty byly úžasné.

24.10.2023

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak tento díl mě potrápil. Dlouho jsem ho louskala, opravdu hodně dlouho. Moc mě to nebavilo, na můj vkus moc politikaření a dost jsem se ztrácela, kdo je kdo, s kým, proti komu...Vlastně až poslední čtvrtina byla čtivější. No odradit se zatím nenechám a uvidíme, co přinese další díl.

11.10.2023 2 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Tak tady za mě ne. Nedočetla jsem. Od paní Votyové jsem četla Myší díru, Provařenou a Chci tě mít ve skříni. Ty byly skvělé. Na novou knihu jsem se proto moc těšila, leč bohužel přišlo převeliké zklamání. Příběh mě vůbec nebavil, snažila jsem se číst na sílu. Ale nešlo to. Děj me vůbec nedokázal vtáhnout. Druhou stranu od Sabiny Voty jsem se číst ani nepokoušela.

11.07.2023

Víra a Láska Víra a Láska Erich Segal

Toho náboženství je tam až moc, ale jinak krásný příběh.

10.04.2023 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Není mi ani devět a ani už třicet devět. Bohužel. Přesto jsem si toto krásné dobrodružství užila. Těším se na další díl a věřím, že za dva či tři roky si knihu přečte i má dcera :-)

12.01.2023 5 z 5

Šestka Šestka Jody Houser

Super pokračování. Škoda jen, že velmi krátké. A jdu si hned zitra koupit ty další dva díly.

22.12.2022 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Sakryš, mě to nebaví. A navíc ten styl! Monolog! Vážně je to tak dobrý, jak zde většina píše? Jsem u h*ven, okolo strany 34 a mám chuť knihu zavřít a odložit. Možná zkusím za čas znovu, ale teď mám pocit, že se tím začátkem prostě neprokoušu....

14.12.2022 5 z 5

Žena v bílém kimonu Žena v bílém kimonu Ana Johns

Nemám slov. Ke konci si připravte kapesníky, já bulela jak želva.

31.10.2022 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Krásný příběh.

29.10.2022 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Tohle se nedá číst. Odloženo po pár stránkách...

09.08.2022

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Psáno tak nějak jinak, zvláštně, něžně...nevím, jak jinak to popsat. Krásný příběh.
První polovina knihy se mi četla krásně, lehce. V druhé polovině mi přišlo, jako by příběh ztrácel dech a ke konci se opět rozeběhl.

27.06.2022 4 z 5