zandu zandu komentáře u knih

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Opravdu nechápu, proč jsem se mu tolik let vyhýbala... Opět perfektní.

05.01.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Fajn to bylo :-) jen mi trochu vadilo nekonečné opakování slova kamarád... Ale hezké počtení. A těším se na Kultiho ;-) edit po přečtení Kultiho: tahle byla lepší než Kulti

23.12.2020 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Smutný začátek, ale vše se v dobré obrátí. Trošku jsem měla ze začátku problém se začíst, je to psáno zvláštním stylem, přijde mi to takové strohé a jako by autorka spěchala, aby to už měla odvyprávěné. Také mi občas v nějaké větě přišel zvláštně poskládaný slovosled. A sem tam do oka bijící hrubka...
Ale něco mě nutilo číst dál a hned to nevzdat a jsem ráda, nakonec se z toho vyklubal docela hezký příběh.

17.11.2020 4 z 5

Skvělé. Přečteno jedním dechem. Pes byl možná o chloupek čtivejší a napínavější než Policajt, ale obě novely mě vtáhly do děje a nepustily, dokud jsem nedočetla.

08.11.2020 5 z 5

Kdysi jsem četla Osvícení, které se mi hodně líbilo. Dále jsem kdysi zkoušela číst x krát TO a bohužel jsem se nedokázala dostat přes pár prvních stran. A tak trochu jsem na pana Kinga zanevřela. A nyní jsem se dostala k jeho dalším knihám, nějak asi dozrál čas, a zrovna tato kniha byla výborná volba. Obě novely mě dokázaly do děje okamžitě vtáhnout. Přesto, že se tam vlastně nic moc neděje, děje se toho strašně moc. Přečteno se zatajeným dechem a pan King si u mě tímto opět otevírá dveře. A než se pustím do dalších jeho knih, určitě si přečtu i druhou část této sbírky Čtyři po půlnoci.

01.11.2020 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Hortense mě občas trochu štvala s tou její závislostí, slabostí...ale jinak je to milá, předvídatelná letní oddychovka.

29.07.2020 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

I tento druhý díl je skvělý. Nevím, čím to je, ale tento i první díl jsem četla dlouho, na mé poměry. Většinou knihu "zhltnu", když se mi líbí. A je to asi poprvé, co mi to vůbec nevadilo, že ji čtu dlouho. Moc mě baví a jsem vlastně ráda, že mi vydrží déle a ne jen třeba tři dny. Baví mě různé popisy okolí, baví mě i občasná červená knihovna, je to vše popsáno akorátně, nic zdlouhavého a rozvláčného, co by mi kazilo výsledný dojem. Opravdu jsem si tuto sérii zamilovala a jdu se vrhnout na třetí díl :-)

13.07.2020 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Krásné pohádkové počteníčko. Příjemná a milá vsuvka mezi čtením thrillerů, scifi atd. Určitě přečtu i ostatní díly :-)

16.06.2020 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Kniha je čtivá. Bavila mě.

05.06.2020 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak Cukrárna asi zatím nejslabší. Kavárna mě úplně dostala, Pekárna byla také skvělá. Vím, jde o odpočinkové čtení, nic náročného, bonusem jsou krásné popisy, ale Cukrárna mě prostě nedokázala vtáhnout natolik jako oba předchozí příběhy. Každopádně se těším na její další počin Pláž v Chorvatsku a doufám, že bude tak super, jak doufám :-)

01.05.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Za mě tak nějak zklamání. I ten styl, jakým je kniha napsána, mi moc nesedí. Přesto mě víc bavil příběh ze strany Leona. Tiffy mě strašně štvala..... Takže po velikém těšení se, jsem knihu jen zklamaně prolétla.... Nápad dobrý, bohužel špatně zpracovaný.

09.04.2020 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Dobrý, ale... Zatím z těch čtyř asi nejslabší a bohužel nejdelší... Kdyby ji sesekala o tři až čtyři sta stran, úplně by stačilo. Jsem momentálně na straně 488 a hlavou mi letí, zda číst dál. A přiznám se, asi bych ji i odložila, kdybych nebyla zvědavá, jak se to vyvine mezi Strikem a Robin - to mě zajímá momentálně víc než rozuzlení případu. .

23.03.2020 3 z 5

Příběh: Kniha bílá Příběh: Kniha bílá D. D. Gabrová

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom...potom bych ji nejraději dočetla hned najednou. Takže doporučuji určitě vydržet, pokud budete váhat, zda dočíst či odložit. Stojí to za to. Veselé i smutné vyprávění ze života. Skvělý Příběh.

09.03.2020 5 z 5

Ana Ana Roberto Santiago

Knihu jsem zahlédla v knihovně a v první chvíli mě zaujala její tloušťka ???? poté jsem si přečetla anotaci a řekla si, že si ji půjčím a uvidí se. A rozhodně jsem chybu neudělala. Je to z právnického prostředí, čtivé, děj odsípá a přesto, že má kniha okolo 800 stran, vůbec jsem se nenudila.

08.02.2020 5 z 5

Sophiiny sny Sophiiny sny Corina Bomann

I druhý díl se mi moc líbil, i když o chlup méně než ten první. A už se těším na třetí :-)

05.06.2024 4 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

Hustý. Pro mě absolutně nečekaný závěr, na konci jsem byla jedna velká husí kůže. Pecka série! Chci další díl!!!!!

15.04.2024 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Tak to vypadá, že nedočtu. První díl se mi líbil hodně, ale tady se trápím. Knihu čtu už přes dva týdny a jsem teprve ve čtvrtině. Stále ji odkládám. Nebaví mě. Jsem zklamaná, ale trápit se dál nebudu.

02.03.2024

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Jak už zde někdo psal přede mnou, je mi fuk, jak moc je to (ne)reálné. Další skvělý milý příběh :-)

08.02.2024 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Pěkný příběh, ale asi jsem čekala víc.

28.12.2023 3 z 5

Madame Piaf a píseň lásky Madame Piaf a píseň lásky Michelle Marly

Jak se mi líbila kniha o Coco Chanel, tak tato mě naopak bohužel vůbec nezaujala, nedočetla jsem.

29.11.2023