zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Marie Laval

Pěkná a očím lahodící levandulová obálka nabízí svým čtenářům odpočinkový příběh se špetkou romantiky a napětí. Amy si na francouzském venkově koupí staré sídlo Bellefontaine, které je opředeno tajemstvím i prokletím... Příběh se mi dobře četl a já si musím přiznat, že jsem měla trošku větší očekávání, ale i tak jsem spokojená. Hezké čtení !

20.03.2022 4 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Na úvod jedno amišské přísloví: Nejlépe uniknete zlu, když následujete dobro !!
Již pojedenácté skvělá detektivka s Kate Burkholderovou, tentokrát je krutě zavražděna babička a její sedmiletá vnučka unesena ! To je tedy případ ! Více mrtvých, staré tajemství, příběh je vrušující od začátku do samotného konce. A je to taková honička s časem, že se nic nedovíme o soukromém životě Kate, o jejím vztahu k Tomasettimu. Tak zase příště !!

18.03.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Tentokrát přemýšlím déle nad hodnocením knížky, kterou napsala autorka, jejíž příběhy mají vysoké hodnocení, prostě se nám čtenářům moc líbí. I Poslední slib se mi líbil. Ta obálka s medailonkem je překrásná, samotný příběh moc pěkný. Jen je tady to malinké ale, za které jednu hvězdičku uberu. Těch dějových linek je na začátku hodně a musela jsem dávat velký pozor, abych pochopila a neztratila se. I když samozřejmě vše do sebe hezky zapadne a vlastně až na konci zapadla i španělská linka do celku.
Příběh o hledání a naději se mi jinak velmi zamlouval. Ráda si od autorky přečtu další knížku !

16.03.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Dočetla jsem svůj první thriller od autora s pseudonymem J.P. Delaney. A zajisté ne poslední. Byl to jistě slušný thriller, čtení odsýpalo, bavilo mě, napínalo a závěr knihy pak zvýšil můj celkový dojem. Závěr vskutku thrillerový, nečekaný, šokující, i když do jisté míry uspokojivý ! Téma výměny novorozeňat je velmi atraktivní a jen stěží se dokáži vžít do pocitů Maddie a Peteho ! Já sama se stanu za chvíli babičkou a i proto jsem ráda, že jsem výměnu dětí prožila jen knižně. Tedy doufám...
Ale opravdu to byli nejdříve slušní lidé, že ? Miles a Lucy. Kdo komu může věřit ?

13.03.2022 5 z 5

Ve zrádných proudech Ve zrádných proudech Philippa Gregory

Ve zrádných proudech je román, na který jsem se dlouho těšila. Osudy hrdinů první části s názvem V nejistých vodách pokračují po dvaceti jedna letech, kdy do londýnského skladiště dorazí dva návštěvníci. James Avery, bohatý šlechtic hledající ztracenou lásku a syna a krásná dáma z Benátek s malým synkem v náručí. Livie je vdova po Robovi, synovi Alison, který se údajně utopil. Jak falešná a po majetku toužící Livie naruší klidnou domácnost dvou žen ? Alison ani chvíli nepochybuje, že její Rob žije a její historce nevěří.
I tentokrát byl tento historický román podle mého gusta. Možná méně srdceryvný než první část, ale i tak mě čtení moc bavilo a chvíle s knihou jsem si velmi užívala ! Krásné !

10.03.2022 5 z 5

Zátoka smutku Zátoka smutku Chris Ould

Dobrá detektivka z neklidného pobřeží Faerských ostrovů. Opět jsem se setkala s policistou Hjalti Hentzem a jeho týmem, znovu jsem sledovala pátrání britského inspektora Jana Reynu po svých kořenech. Ocenila jsem mapu ostrovů na začátku knihy a při čtení ji i využívala. Líbilo se mi ostrovní prostředí, atraktivní lov velryb, tichá a nevšední atmosféra celého příběhu. Dějová linka o tajné službě se mi v příběhu moc nelíbila.
Do třetice všeho dobrého ráda sáhnu i po Ohni na pláži. Těším se !

08.03.2022 4 z 5

Stalo se v New Yorku Stalo se v New Yorku Ella Carey

Během druhé světové války se odehrává v New Yorku příběh Lily, která si nechce jenom užívat privilegovaný život bohaté dcerky, ale miluje vaření a získá práci snů ve vyhlášené restauraci. Tady potkává bezva partu lidí, ale i kuchaře Toma, krásného muže se sicilskými kořeny. Jen babička Josie své vnučce Lily rozumí a podporuje ji. Pak Tom musí do války...
Víte, že já trošku váhala s výběrem této knihy ? Ale nelituji. Přečetla jsem krásný příběh, historický román s velmi jemnou romantickou linkou, působivý, svěží, dojemný a napsaný lehce a čtivě. Nebyl to přímo válečný příběh, odehrál se pouze ve válečném ovzduší, ale i tak mne mrazilo... Proto prosím, LÁSKU, NE VÁLKU !!!!!!!

04.03.2022 5 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Na začátku 18. století přebírá Klára po zmizelém otci živnost a stává se tak vandrovní apatykářkou. Klára chce prodejem léků pomoci své rodině, ale cesta s krosnou je velmi strastiplná, namáhavá a hlavně plná překážek. Není na ní ale sama, potkává novou přítelkyni Martu a mladého muže, kterého nejprve obdivuje a pak přijde láska...
Vandrovní apatykářka je první díl nové série německého autorského dua a já se již nyní těším na další Klářiny osudy. Tento historicko - dobrodružný příběh s jemnou dávkou romantiky se mi pěkně četl, odpočinula jsem si u něj a zavítala jsem tak trošku do jiné reality. Snad bych příběh jen malinko přikořenila, pak by byl dokonalý !

02.03.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Bezva thriller. Fern a Rose jsou sestry - dvojčata. Která z nich je ta hodná sestra ? Já jsem si oblíbila Fern, líbilo se mi, že pracuje v knihovně a miluje knížky, nevadila mi její porucha chování... ale Rose jsem nevěřila. Hodná sestra je zase jeden povedený sesterský thriller, kde vyplouvají na světlo rodinná tajemství, která mají být zapomenuta !

27.02.2022 5 z 5

Tajemství mého otce Tajemství mého otce Rachel Givney

Příjemné knižní překvapení ! Ta knížka předčila všechna očekávání a hned po prvních stránkách mě příběh strhnul a pohltil až tak, že bych nejraději četla nonstop. Australská autorka Rachel Givney napsala tento příběh nesmírně poutavě a čtivě, již delší dobu mě knížka tak nepolapila do svých chapadel. Příběh dívky Marie a jejího otce lékaře Dominika se odehrává v Polsku, v roce 1939. Marie se zamiluje do židovského mladíka a její otec skrývá nějaké tajemství... Velmi překvapivé tajemství, nečekané, jen stěží pro mne uvěřitelné ! Inu, přečtěte si sami, tuto knihu ráda doporučím !!

26.02.2022 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Chcete mít při čtení knížky po celou dobu úsměv na rtech ? Chcete se bavit bláznivými nápady nezkrotné učitelky Hazel ? Toužíte být přitom, když se Hazel zamiluje do Joshe ?
Každá ráda kamaráda je senzační oddechovka. Moderní, svižná, vtipná, zábavná, mírně romantická i erotická. Oblíbila jsem si Hazel i její zvířata, hlavně pudlici Winnie.
Při čtení jsem si dobře odpočinula a zabavila se ! Paráda !

23.02.2022 4 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Volné pokračování osudů Melisandy z Esslingenu potěší každého milovníka historických románů. Melisanda nenalézá vytoužený klid ani když se stane ženou svého milého vinaře Wendela. Minulost ji krutě pronásleduje. Po únosu své malé dcerky utíká z domu a posléze se znovu ocitá v esslingenské věznici...Opět to bylo moc pěkné čtení, které mě dokázalo vtáhnout do děje a já místy při čtení ani nedýchala. Moje výprava do středověku dopadla na jedničku !

23.02.2022 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Očím lahodící pastelová obálka s elegantním domkem zdobí knížku, která na svých stránkách ukrývá sousedské drama. Téma tohoto příběhu je časté, rodinné či sousedské thrillery čteme často, naši zvědavost dráždí a napíná, co se děje u sousedů a v našem okolí. Čtení thrilleru Hned vedle mě bavilo. I když jsem překvapivý konec očekávala, až takové velké překvapení jsem nečekala. V určitých momentech se mi zdál příběh málo reálný. Litovala jsem malou Caroline a hlavně její maminku Marcy... A zbytečně. Autorka a někdy i život sám obrátí všechno naopak. Dobré, i drsné čtení !

19.02.2022 4 z 5

Mé lži, tvé lži Mé lži, tvé lži Susan Lewis

Mé lži, tvé lži je román nejenom plný lží a nepravd, ale odhaluje také kolik má láska tváří. Láska a náklonnost může vzplanout tam, kde by to nikdo nečekal. Je to příběh rodinný, odehrávající se v krásném a drsném prostředí severního Devonu. Zde, na opuštěné místo, přijíždí spisovatelka Joely, aby sepsala příběh Fredy, která se jako mladičká dívka bláznivě zamilovala do svého učitele hudby. Je to ale opravdu tak ? Co podivínská Freda zamýšlí a co skrývá ? Joely začíná mít strach...
Čtení knížky mě bavilo, bylo to zábavné i napínavé a jsem s výběrem spokojená. Toužila jsem rozluštit tu spletitou rodinnou hádanku.

16.02.2022 4 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Knížka Jménem mojí sestry si rozhodně hodnocení 5*
zaslouží. Je velmi čtivá a napsána krásným, moderním a svěžím jazykem, s nadhledem a lehkostí, a vůbec přitom nevadí, že se jedná o smutné a neveselé téma české historie. Tíživou a krutou dobu protektorátu.
Je to příběh o sesterské lásce, rodinné pospolitosti, ale i o vlastní obětavosti a pomoci. Takový milý příběh o obyčejném životě té doby, kterou známe jen ze školního vyprávění. Knížka se mi tedy líbila, konec byl pro mě nečekaný a zlepšil celkový dojem.
Vynikající debut ! Od Barbory Linke si určitě další knihu ujít nenechám !

14.02.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Hejno havranů - tak to je kniha, kterou jsme četly společně s mou kamarádkou a vyvolala u nás diskuzi. Jistě, že nás konec vůbec neuspokojil a způsobil mnohé naše dohady a podezření, ale je zřejmé, že zůstává autorčiným záměrem uchovat tajemství a nalákat čtenáře na pokračování. No, já už tedy nalákaná jsem a těším se !
Čtení to je tedy velice nepředvídatelné a velmi otevřené, nejpeprnější, co jsem asi kdy četla. Knížka je ale velmi přitažlivá, příběh nepustí a já mám dokonce pocit, že jsem u čtení trošku omládla ... :-) Cecilie a její dva kamarádi, Sean a Dominik. No, nejprve kamarádi... ! Ale přečtěte si, přátelé, to čtení je osvěžující, má drajv, a přidávám se k ostatním komentářům - To byla tedy jízda !!!

12.02.2022 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Drahá Lucindo,
Tvůj poslední román a podle mě nejbáječnější ze všech, končí dopisem otce ztracené dceři. Ten dopis jsem četla vícekrát a slzám jsem se nemohla ubránit. I já nyní cítím potřebu Ti napsat a aspoň takto pomyslně poděkovat a rozloučit se... Na této zemi se již potkat nemůžeme, odešla jsi do míst, kde přebývá i otec Sůl a to je mi moc líto. Při čtení této překrásné knížky jsem myslela na Tebe, na svoji léta nejoblíbenější spisovatelku a na ženu s níž sdílím čas příchodu na tento svět.
Děkuji Ti za ten krásný dar, který jsi zde zanechala, za tu spoustu příběhů hladících čtenářovo srdce i duši. Ještě jednou děkuji a věřím, že se uvidíme a potkáme třeba v příštím životě. Lidské cesty jsou totiž nevyzpytatelné.
Tvá navždy věrná čtenářka
Zuzka

10.02.2022 5 z 5

Cena moci Cena moci Sabine Ebert

Historický román Cena moci je posledním dílem pentalogie Meč a Koruna. Sabina Ebertová je skvělá vypravěčka, dokazuje to tento vynikající rozsáhlý epos odehrávající se ve 12. století. Pracovala na něm úctyhodných pět let. Je to hodnotné a krásné čtení.
Rozloučila jsem se tedy se všemi hrdiny tohoto eposu, kteří žili v době Fridricha Barbarossy, ať už to byl Fridrich I, římsko-německý král a císař, jeho manželka Beatrix, Jindřich Lev, vévoda saský a bavorský a jeho manželka Matylda Anglická, která mu dala pět dětí... Většina postav v knize skutečně žila, jsou historicky doložené a to je pak paráda číst něco tak autentického.
Moc jsem si vychutnala toto zajímavé a obohacující čtení, pro milovníka historie je to lahůdka ! BRAVO Sabine Ebertová !

05.02.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Na závěr jsem pocítila náznak naděje, ale současně i další hrůzu... Ještě si promyslím, zda budu pokračovat v této hororové sérii. Nejspíš neodolám. Občas se i ráda bojím a i proto sahám po knížkách Darcy Coates. Píše svižně, živě, čtivě, její knihy mě baví. Jsem vystrašená už jen z představy takové apokalypsy, fandím hlavním hrdinům Dorranovi i Claře a utěšuje mě vědomí, že všechny ty děsy a hrůzy jsou jen výplodem autorčiny bohaté a nevyčerpatelné fantazie. Ano, budu číst dál ! Nemohu Claru a Dorrana opustit !!

03.02.2022 4 z 5

Španělský slib Španělský slib Karen Swan

Španělský slib má moc pěknou obálku, která slibuje nevšední a krásný příběh. Moc jsem se na tuto knížku těšila, ale bohužel to očekávání bylo silnější než samotná skutečnost.
První půlka knihy mě nechávala chladnou, čtení mě až tak nebavilo, pak už to bylo jen lepší a lepší a nakonec se můj dojem a hodnocení zlepšilo. Charlottu jsem si vůbec neoblíbila, ale za srdce mě vzala stará rodinná historie jednoho z nejbohatších mužů ve Španělsku.

01.02.2022 4 z 5