zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

I když se neřadím mezi čtenáře hororů, i tak musím přiznat, že Kořist byla skvělá !! A to bezesporu díky vynikající autorce. S Darcy Coates jsem se již setkala v domě plném duchů (nezapomenutelné osvěžení) a nyní jsem četla její lesní horor... Váhala jsem, ale vůbec nelituji ! Autorka má jedinečný styl psaní, všechno je přímé, srozumitelné, mám pocit, že v textu není nic navíc, jen to, co vede k napětí a k adrenalinu.
Při čtení jsem se výborně bavila, a občas jsem musela nahlédnout dopředu... !! Jinak to nešlo, to napětí na konci kapitoly se nedalo ustát. Jen tak dál, milá Darcy !!

31.03.2021 5 z 5

Papežova dcera Papežova dcera Jan Bauer

Do Říma se vždycky ráda vracím ! Bylo tomu tak i tentokrát, i když jsem samozřejmě příběh krásné a svůdné Lucrezie již četla ve více podobách, stejně tak je hodně známý život jejího otce papeže Alexandra VI., smilníka a zhýralce. Ráda jsem si osvěžila různé historické události té doby, s potěšením navštívila Vatikán, Andělský hrad a okolí.
Knížka se dobře četla a já jsem ráda, že jsem po ní sáhla a přečetla ji. Římu neodolám !!

28.03.2021 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Román inspirovaný hrdinským činem Sira Nicholase Wintona, zachráncem židovských dětí, kterým umožnil odjet vlakem do Anglie... Všichni známe ten obdivuhodný příběh.
I tento román se odehrává střídavě v Anglii a v Praze. Eva je mladá maminka, která má své tajemství, ale hlavně krásnou holčičku Miriam, kterou chce zachránit.... V Londýně žije statečná Pamela, která má nejenom vlivného muže, ale i syna Willa a zejména dobré srdce a ochotu, vůli pomáhat...
Autorka napsala román, který mě chytil za srdce, líbil se mi moc, i když mi celkový dojem z knihy trochu zkazil závěr románu. Ten mi bohužel nějak nesedl. Ale samozřejmě, to je jen můj názor. Jinému se bude líbit, co se mi nelíbí.

26.03.2021 4 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Kvalitní a čtivá detektivka s přidanou hodnotou. Faerské ostrovy ! Tam se totiž děj knihy odehrává a já se kromě krimi příběhu hodně dověděla o této ostrovní lokalitě. Mapa na úvod byla výborným nápadem.
Tak jsem se tedy rozhodla, že se s ostrovany setkám i příště. Na Zátoku smutku se už těším. Už jen samotný název se mi moc líbí !!

24.03.2021 4 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Víte, že se mi vůbec nechtělo s plzeňskými hrdiny loučit ? I když kniha není žádný hubeňour, je to perfektní mix detektivky, historie a dobrodružství a ten jedinečný mix je ještě okořeněný... Čím, to už si přečtěte sami, je to prostě SODOMA GOMORA, tak báječně to umí můj oblíbený slovenský autor Ďuro Červenák.
Bravo, pane Červenák, těším se na další setkání se Steinem, Barbaričem a Bohdanem ! Když Bůh dá ... !!

21.03.2021 5 z 5

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

Vydařená knižní lahůdka od francouzské autorky ! Příběh šestiletého Jeana, kterého maminka odloží na venkov k babičce byl dojímavý, laskavý, místy smutný, místy usměvavý, byl to něžný příběh o rodinné lásce a pospolitosti. Děj se odehrával v době mého dětství a mě nějak to babiččino pletení, návštěvy hřbitova, společné mše, to vše
mě chytlo za srdce a nepustilo až do dojemného konce.
V době thrillerové smekám nad obyčejností a laskavostí této knížky !!

19.03.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

I v našich končinách jaro klepe na dveře a samozřejmě nejenom proto jsem sáhla po Jarní oběti. Hodně jsem se na ni těšila, předchozí díly série byly vynikajícím čtením.
Jarní oběť je zahalena starým tajemstvím, které nemá být nikdy odhaleno. Jak a proč zemřela mladičká krasavice Elita ? Doktorka Thea hledá pravdu...
Příběh je hodně propletený, ale čtivý, svižný, má v sobě temnou atmosféru rituální vraždy, ale mně se o trošičku líbil méně, než díly předešlé. No i tak, je to velmi dobré čtení !!

18.03.2021 4 z 5

Druhý život Druhý život Karolina Tůmová

Příběh devadesátileté Evy, která žije v Buenos Aires je plný vzpomínek, nostalgie, touhy po domově, po přátelích i po dětech, které mít nemůže. Eva vypráví svůj životní příběh, který se odvíjí jako film, o svém příteli Kristianu, o kamarádce Noře, o jejich přátelství...
Je to příjemné čtení, takové trošku jiné, které čtenáře přivede k zamyšlení nad vlastním osudem a životem.

15.03.2021 4 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Sabine Ebert

Již počtvrté dávná německá a evropská historie ožívá v románové podobě z pera skvělé Sabiny Ebertové. Díky paní autorce jsem se ocitla ve 12. století, setkala se se skutečnými postavami a mohla spoluprožívat jejich osud a nasávat atmosféru té doby. Doby velmi kruté, krvavé a nelítostné.
Mně se i tento díl hodně líbil, je to krásné a hodnotné čtení !! Tak nějak lehce jsem vklouzla do života známých hrdinů a nechtěla jsem, aby už kniha končila... Netrpělivě očekávám závěrečný, 5. díl, této středověké ságy.

14.03.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Mrtvé vzpomínky, které Kim pronásledují od mladých let, znova v tomto díle ožívají a Kim se jim musí postavit čelem. Kdo chce Kim zranit na jejím nejcitlivějším místě ?
I po desáté to bylo bezva čtení, svěží, rychlé, plné obav a strachu s velmi dramatickým koncem. Budu se těšit na další setkání s Kim a jejím týmem.

11.03.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Skutečně se tento román Jojo moc povedl, je to báječné a laskavé čtení, které vzdává holt všem knihovníkům a knihovnicím, ale také milovníkům knih. Sama autorka jim knihu věnovala, což mě moc potěšilo. I pro mne jsou knihy jako hvězdy v temné noci a tento příběh mě nejenom potěšil, pobavil, obohatil, ale zejména pohladil po duši. Protože i já miluji ten prales knížek, v němž se můžete po libosti toulat a to pro mě z knihovny činí kraj blaženosti.... Děkuji autorce za nádherný zážitek !!

09.03.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

DILEMA je psychologické rodinné drama odehrávající se prakticky v průběhu jednoho dne. Příběh manželů Livie a Adama a jejich dvou dětí jsem doslova hltala, prožívala jsem s Adamem jeho obavy, strach, hrůzu, chápala jeho rozhodnutí. A rozuměla jsem i Lívii, jejímu tajemství, které ukrývala, jejím pocitům viny a studu. I já bych se zachovala asi stejně. Kniha se četla skvěle, jen jsem pořád ke konci příběhu očekávala slibovaný zvrat, který ale nepřišel. Ale i bez překvapení na konec je to vynikající čtení !!
Takže snad se autorka neztratí v pasti lží či za zavřenými dveřmi a napíše další knihu !!

06.03.2021 5 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Konec příběhu. A včera večer vážka odletěla, zamávala křídly a byla pryč...
Vážka byl i pro mne dlouze očekávaný titul, jeho autorka proslula svými nádhernými jižanskými romány, které mi braly dech. Ani Vážka mě nezklamala, ale...
Lodivod, Labrador, Lyska, Levatka, Lakušník - pět L skrývá krycí jména pěti mladých a velmi sympatických Američanů, kteří riskují svůj život v okupované Paříži. Leila Meacham svůj román zpracovala bravurně, román byl napínavý, já se bála o své hrdiny, držela jim palce, tajila dech. Jen bohužel jsem měla celou dobu čtení pocit, že emoce nejdou až na dřeň, klouzají po povrchu a mě ta kniha nedojala, neukápla slza, zůstala jsem chladná a něco mi chybělo. Má oblíbená uživatelka Hanka (Mandlevest) to napsala tak, jak to vnímám i já. Náš názor na Vážku je stejný, milá Hanko ! Posílám paní spisovatelce čtyři hvězdičky a srdečný pozdrav do Texasu !

05.03.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Petra Soukupová je mistryní dlouhých, nekonečných vět, kdy jsem netrpělivě pohlížela, zda už uvidím tu vytouženou tečku a ona tam byla čárka, žádná tečka, vykřičník, jenom čárky, samé čárky, tolik to trvalo než jsem dočetla do samotného konce věty :-)
Jsem spokojená. I když mě občas ty předlouhé věty štvaly, příběh se mi líbil, místy mě pobavil, rozesmál, prostě jsem se u čtení bavila a tak to má být.
Příběh našeho každodenního života, jednoho manželství se dvěma dětmi, psem Panem Černým, příběh jedné nevěry, rozpadu vztahu. Jak přesné a trefné. Jako sám život !

28.02.2021 4 z 5

Krásné a podezřelé Krásné a podezřelé Gina LaManna

Krásné a podezřelé je zajímavý, čtivý, napínavý a svižný thriller hlavně pro ženy, kterých je poslední dobou spoustu, ale tento příběh si rozhodně své čtenáře najde. Nelituji přečtení, kniha mě bavila, bylo to moc fajn počteníčko. Vůbec žádná nuda !
Co se stane, když na svatbu přijedou čtyři ženy, zemře jeden muž a všechny čtyři se přiznají k vraždě ? Každá z žen má své problémy, svou minulost a tajemství, jsou krásné, bohaté a podezřelé... Přečtěte si i vy, je to zábavné čtení.

26.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Při čtení Zuzanina dechu jsem dech zadržovala a konec příběhu mi dech vyrazil !
Pro jistotu a abych uvěřila jsem si poslední strany přečetla ještě jednou. A bylo to tam. Vůbec ne proto, že se jmenuji také Zuzana, jsem knihou nadšená. Tohle byla ta nejvybranější a nejsladší lahůdka, kterou znám. Každičkou stránku jsem si vychutnala a bylo mi líto, že jsem ji již přečetla. Je to vynikající a dechberoucí čtení !!
Autorčin styl psaní bez přímé řeči, vše v čase přítomném, mi dokonale sedl, hned mě pohltil a vůbec mi nevadil, nepřekážel.
Zuzanin dech je na mém pomyslném řebříčku hodně vysoko. Šplhá až na první příčku ! Děkuji paní autorce za tak jedinečný čtenářský zážitek !!

24.02.2021 5 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Ach, další nádherný čtenářský zážitek ! Přiznávám, že tato sága mě nalákala na svou překrásně něžnou obálku a ona nebyla vydařená jenom obálka. Také obsah se mi moc líbil. Román vypráví velmi poutavě o životě několika generací rodu Hardacrů, začíná na konci 19. století a zavede čtenáře až do 50. let 20. století. Vše začíná kucháním sleďů a velkou bídou, kdy zakladatel rodu Sam a jeho žena Mary dostanou dobrý nápad, jak vydělat peníze. Ano, čeká je bohatství, nádherné sídlo, ale také zklamání, bolest a mnohé ztráty. Ty nejbolestnější a nejsmutnější...
Román se dobře čte, je takovým průřezem života mnoha členů rodiny Hardacrů. Pěkné !

21.02.2021 5 z 5

Alžběta a Nina je moje druhá kniha od Jany Poncarové a musím napsat, že jsem spokojená a všechna očekávání od příběhu jsou splněna. Já jsem tento rodinný příběh četla tak nějak srdcem, neboť všechny vzpomínky na moji úžasnou babičku se vrátily a probudily a knižní babi Alžběta se jakoby stala mojí babičkou Evou... Ta moje babi se také dožila úctyhodného věku devadesáti sedmi let.
Příběh o babičce a vnučce nejenom chytí za srdce, pohladí, odpoví na mnohé otázky, ale také všem připomene běh našeho času a sílu a smysl rodinného soužití. Zrovna já jsem již v letech, kdy se můžu těšit na to, být babičkou. A opravdu se těším !!

18.02.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Krátké, ale velmi působivé čtení. Nový případ Kate Shugakové mě přenesl na rybářskou loď v Beringově moři, kde se na palubě odehrávalo životu nebezpečné rozbíjení ledu či atraktivní a autentický lov krabů. A Kate při tom všem hledala dva ztracené mladé rybáře...
Příště se již těším na psí Obludu. Atmosféra mrazivé a drsné Aljašky je atraktivní a lákavá !

15.02.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Již dvanáctkrát jsem zavítala do maličké vesničky Three Pines a setkala se se starými přáteli. Je to vždy velmi milý návrat domů, do světa, kde to dobře znám a kde je zlo vždy potrestáno.
Louise Pennyová je vynikající spisovatelka, má moji úctu a obdiv. Tato detektivka se totiž nejenom čte, já jsem si ji doslova vychutnávala. Je to paráda !! Merci !!

K podstatě štěstí náleží, aby se člověk cítil spokojen takový, jaký jest !!

13.02.2021 5 z 5