zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Jude Deveraux (p)

Jude Deveraux to slušelo i v novém kabátku - detektivkovém. Dobře známá autorka to zkusila v novém žánru a podařilo se. Dokonalá vražda je taková líbivá, oddechová detektivka s prvky humoru. Dobře se četla a zpříjemnila mi pár klidných večerů.
A budu číst dál - již se těším na další díl této série !!

14.10.2019 4 z 5

Léon a Louise Léon a Louise Alex Capus

Velmi pěkné vyprávění o životě v Paříži za druhé světové války. Vyprávění o jedné lásce, která vydržela dlouhé odloučení, a nikam se neztratila, neochabla. Příběh o souznění dvou lidí, krátký, ale silný. Takový jaký je sám život, někdy bolestný a těžký. Někdy něžný a krásný. A takový je i příběh Léona a Louise.

10.10.2019 4 z 5

Hříchy mocných Hříchy mocných Eva Ava Šranková

Příběh z historie, okořeněný troškou romantiky a dobrodružstvím. Moc jsem si tento příběh vychutnala, je stejně krásný jako obálka knihy. Ne příliš dlouhý, krásně se čte a čtenář se v něm vydá na toulky 14. stoletím. Já historii miluji, stejně tak jako knihy Evy Avy Šrankové !

09.10.2019 5 z 5

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Mně se tato autorčina prvotina docela líbila. Mezi newyorskou smetánku, která přijíždí strávit léto na ostrově Montauk, patří také Beatrice. Ta není se svým životem spokojená, touží po dítěti, po lásce. Tu také nachází... Děj knihy je vyprávěn poklidným tempem až ke svému celkem dramatickému závěru. Ten samotný konec mě překvapil a myslím, že se autorce moc povedl. Určitě je to pěkné čtení, oddechové a hodnotné.

09.10.2019 4 z 5

Jako o život Jako o život Lisa Jackson

Je to již delší doba, co jsem naposledy četla knihu od Lisy Jackson. Nyní jsem po ní znovu sáhla a jsem spokojená. Pěkné čtení. Jako o život byl takový laskavý thriller, toho napětí jsem si až tak moc neužila, ale i tak měl příběh spád, švih, sympaťáky i zloduchy i darebáky. Čtenáři, kteří čtou knihy této autorky, znají její styl psaní a tak to bylo i u mne...
Jednoduše, stará, dobrá Lisa Jackson !! Psát tedy umí !!

07.10.2019 5 z 5

Tajemství mé matky Tajemství mé matky Sheila O'Flanagan

Tajemství mé matky je dobrý společenský román. Je oddechový, nenáročný, jedná se o rodinný příběh. Určitě to není thriller. Příběh se dobře četl, líbil se mi, ale připouštím maličké zklamání. Očekávání bylo větší než skutečnost.
Manželé, kteří jsou spolu čtyřicet let, dokáží své rodině připravit velké překvapení. Odhalí svá tajemství... A co bude dál, to už si přečtěte sami. I vás jejich tajemství ohromí !

03.10.2019 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Výborný román, skvěle napsaný příběh. S velkou zvědavostí jsem četla příběh dvou kamarádek, jejichž letité přátelství rozbije obvinění, které spustí lavinu lží a pochybností.
Četla jsem tuto knihu skutečně jedním dechem a také já jsem měla chuť podívat se kapku dopředu - ale vydržela jsem. Bylo to neskutečně napínavé a já byla tak zvědavá.
Doporučuji - jedna z nejlepších knih letošního roku !

29.09.2019 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Je to jedinečné a strhující čtení !! Rachel Abbottová prostě umí !! Dokonale mi popletla hlavu a já od začátku příběhu pochybovala. Pochybnosti zmizely až ke konci knihy.
A pak přišlo mistrovsky napsané finále !
Nebudu víc prozrazovat, Dům na útesu si musíte přečíst ! Povinné čtení každého knihomola !!

28.09.2019 5 z 5

Pod Zelenou bránou Pod Zelenou bránou Jana Klimečková

Od Jany Klimečkové je to pro mne první přečtená kniha. A nelituji. Příběh z druhé poloviny 19. století, který se odehrává v Holicích a Pardubicích. Dobový příběh o úspěšné ženě, která slaví mnohá životní vítězství, má krásnou rodinu, ale také hodně v životě pochybuje a nakonec ztrácí to nejcennější, co bolí nejvíce. Kniha se dobře četla, ale pomalu, snad o pár stran méně o obchodování mohlo příběhu prospět.
Nyní toužím navštívit Pardubice a procházet se Pod Zelenou bránou, stejně jako hlavní hrdinka Terka.

26.09.2019 4 z 5

Zatímco spím Zatímco spím Reneé Shafransky

Zatímco spím je určitě dobrým autorčiným debutem. Ponurý a docela depresivní příběh novinářky Nory, která nemá dítě a ani manžela. Ten její si totiž udělal dítě s jinou. A s novou ženou přichází žít do stejného města jako žije Nora. A příběh začíná... Příběh plný pochybností, strachu, obav. Začíná hon na vraha a Nora je jeho součástí...
Napínavé a nepředvídatelné čtení, které vás bude bavit !

23.09.2019 4 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Zase jeden výlet do historie. Velmi vydařený historicko-dobrodružný příběh s detektivní zápletkou. Moc jsem si čtení vychutnala, stará čeština mě hřála na duši a dokonce jsem musela nad významem některých slov přemýšlet. Příběh je moc pěkně napsaný, místy vtipný a zároveň laskavý.
Růženec neboli páteřík, není to krásné slovo páteřík ?

21.09.2019 4 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Tři dívky, které přežily potopení Titaniku, tři lidské osudy. Autorka čtenáři nabízí příběh dívek před osudným nastoupením na loď, pak se část odehrává při plavbě, dále po ztroskotání a ke konci knihy se hrdinové opět setkávají v záchranném člunu roku 1912...
Kniha se dobře četla, jedná se o nenáročné i zajímavé čtení, které se mi líbilo.

19.09.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Shari Lapena je pro mě zárukou dobrého a napínavého čtení. Taková sázka na jistotu. Ani Nevítaný host mě nezklamal. Tentokrát nám autorka nabídla výbornou detektivku. I když bylo téma knihy již mnohokrát zpracováno a přečteno, nevadilo to. Shari prostě umí !!
Napětí jsem mohla krájet, kochat se mrazivou atmosférou a viníka jsem vůbec neodhadla. Ani jsem to nezkusila, nechala jsem se unášet příběhem a vše nechala na autorce.
Milá Shari, pište prosím dál a rychleji !! Čtenáři Vás milují a obdivují !!

17.09.2019 5 z 5

Spolu i bez sebe Spolu i bez sebe Julie Cohen

Velká láska a staré tajemství. Robby má osmdesát, když se rozhodne opustit Emily... Jsou spolu desítky let, no vůbec to nebylo jednoduché. Museli své lásce mnohé obětovat. Krásný a jemný, procítěný příběh o vztahu dvou lidí. Čtenář se vrací v knize zpět, zpět do doby kdy se poznali, do doby kdy toužili po dítěti, do doby vzniku jejich lásky.
Příběh také o tom, že nejen v mládí je láska krásná a hřejivá, ale je-li láska skutečná, nikdy neumírá. Ani ve stáří.

15.09.2019 4 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Dechberoucí, silný a krásný příběh. Příběh plný bolestných emocí, chvil naděje, smutku a hledání ! Přiznávám, že první třetina knihy mě nějak výrazně nezasáhla, ale zbytek knihy byl jednoznačně nádherný. Jen stěží a se smutkem v duši jsem knihu po dočtení zavírala. Nechtěla jsem se s Luciem a Margarete rozloučit... Takový konec jsem opravdu nečekala. Chcete-li si zase jednou přečíst příběh, který vás chytne za srdce, pak je tu Zimní voják !!

13.09.2019 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Budu si jenom vážit každé chvíle, každé vteřiny, protože teď už chápu, že co bude zítra, je ve hvězdách. A že se může stát všechno. Úplně všechno.

Tyto pravdivá a tak skutečná slova ukončila thriller Jestli se probudí. Ano, konec se mi líbil hodně. Trochu poopravil celkový dojem z knihy, byl spravedlivý i poučný. Velmi dobrý autorčin debut !

10.09.2019 4 z 5

Jed pro kralevice Jed pro kralevice Jaromír Jindra

Historické okénko do české minulosti. Setkala jsem se zde nejen s Janem Lucemburským a jeho synem Karlem, ale i s rytířem Martinem Rozoumkem, který se znovu ožení s Hedvikou, jeho láskou. Hezké to počtení. Kniha je volným pokračováním románu Válka královen.

09.09.2019 4 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Němý svědek nemá zatím vysoké hodnocení, ale mně se tento thriller docela zamlouval. Vypravěči tohoto rodinného dramatu se střídali, což zvýšilo čtivost i dramatičnost příběhu. Autorka mě udržovala neustále v napětí, téměř do konce jsem netušila, zda mluví Emma pravdu a jestli je její vyprávění z mládí skutečné.
Jaké je Emmino nejtemnější tajemství ? Je to dávný milenec, kterého pohřbila na zahradě !

07.09.2019 4 z 5

Hlavně ať ti udělá dítě Hlavně ať ti udělá dítě Václav Gruber

Příjemná oddechovka s hodně nezvyklým názvem. Je to určitě dobré čtení z českého prostředí, ze současnosti. Příběh lékařky Eriky a jejího o hodně let mladšího přítele Lukáše se pěkně a rychle četl, působil na mě hodně osvěživě, relaxačně a nenáročně.
Chcete-li vědět jak dopadne nerovný vztah Eriky a Lukáše, přečtěte si. Bude se vám líbit.

06.09.2019 4 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Já nevím, ale mně se kniha docela líbila. Je to dobrý psychologický román s detektivní zápletkou. Všechny postavy v tomto příběhu byly zcela nesympatické, ale to mi vůbec nevadilo. Byl to kapku jinak napsaný příběh, nezvyklý, ale docela probudil mou zvědavost a chtěla jsem číst dál. Já nevím je mrazivým příběhem jedné zvrácené a šílené rodiny !

03.09.2019 4 z 5