Roztříštěná láska

recenze

Roztříštěná láska (2024) 5 z 5 / lucie.svobodova
Roztříštěná láska

První díl série, která přináší příběh plný srdcervoucích momentů, hluboké ztráty a nečekaného vykoupení.

Autorka, známá především svou fantasy sérií Divoká říše, v této knize odchází od
fantasy žánru a zaměřuje se na emocionální román ze současnosti.

Příběh je intenzivní a plný nepředvídatelných zvratů, které nás udržují v napětí.

Jaymerson Holloway měla všechno – skvělý život, perfektního přítele, místo v týmu roztleskávaček a zářivou budoucnost před sebou.
To vše se však v jediném okamžiku zhroutí při tragické autonehodě.

Nehoda si vyžádá život jejího přítele Coltona, zatímco Jaymerson a Hunter, Coltonův bratr - dvojče, přežijí.

Jaymerson se probouzí v nemocnici s těžkými zraněními, a zatímco bojuje se svým fyzickým uzdravením, musí čelit i hluboké emocionální bolesti a vině za smrt Coltona.

Jaymersonin život se rozpadá – už není tou stejnou dívkou, jakou bývala před nehodou.
Zatímco se její okolí snaží vrátit ji zpět k jejímu "starému já", ona si uvědomuje, že to už není možné.

Jediný, kdo jí může opravdu porozumět, je Hunter – tajemný, problematický mladík, kterého dříve nenáviděla.

Hunter je vykreslen jako rebel, který stojí ve stínu svého bratra Coltona, jenž byl ve všech směrech dokonalý – oblíbený student, sportovec a rodinný miláček.

Hunter je jeho pravým opakem, vyvrhel, který se stýká s těmi "nesprávnými" lidmi.

Jaymerson je nejprve vůči Hunterovi plná odporu a bolesti, protože ho částečně obviňuje za nehodu. Postupně však zjišťuje, že Hunter trpí stejně jako ona, a to je spojuje víc než cokoli jiného.

Co dělá knihu tak poutavou, je právě její emocionální náboj a hloubka postav.

Autorka se ponořila do komplikovaných pocitů viny, ztráty, smutku a potřeby se opět najít.

Jaymerson bojuje s očekáváním svého okolí – její rodiče i přátelé chtějí, aby se vrátila do svého starého života, ale ona už není tou dívkou, kterou bývala před nehodou.
Tento vnitřní boj je velmi realistický.

Hunter je dalším klíčovým prvkem tohoto příběhu.
Navzdory svému drsnému vnějšímu vzhledu a temné reputaci má hluboké emoce, které si nese už dlouho před nehodou.
Smrt jeho bratra, se kterým měl komplikovaný vztah, ho zasáhla jinak než Jaymerson, ale jeho bolest je stejně reálná.

Vztah mezi Jaymerson a Hunterem se vyvíjí pomalu a přirozeně, přičemž autorka odkrývá jejich vzájemné pocity postupně.
Tato jejich linka je plná emocí, od vzteku a odporu až po hluboké porozumění. A možná i něco víc?

Kniha se zabývá několika důležitými tématy. Kromě ztráty a smíření se smrtí blízkého se zaměřuje také na téma kyberšikany a šikany na školách.
Po návratu Jaymerson na střední školu je vystavena narážkám a šikaně od svých bývalých přátel, což podtrhuje její izolaci a ztrátu starého života.

Dalším silným tématem je fyzické i psychické uzdravení.
Obě hlavní postavy procházejí dlouhým procesem rehabilitace – Jaymerson se musí znovu naučit chodit a posílit své oslabené tělo, zatímco Hunter se potýká s následky několika operací nohou.

Kniha ukazuje, že fyzická zranění jsou snadněji viditelná, ale psychická zranění jsou často mnohem hlubší a náročnější na vyléčení.

Vidíme, že bolest může lidi spojit a vést je k uzdravení, i když cesta je dlouhá a trnitá.

Je to silný příběh, který vás bude ještě dlouho po dočtení pronásledovat, a já se nemohu dočkat pokračování této série.

Roztříštěná láska Roztříštěná láska Stacey Marie Brown

Začátek srdcervoucí série o lásce, smrti a vině. Od autorky fantasy Divoká říše. Jaymerson měla všechno – až do té strašlivé nehody. Jedno špatné rozhodnutí. Jeden zlomek vteřiny. Stačilo tak málo, aby se její život změnil navždy... více