Babička pozdravuje a omlouvá se

Babička pozdravuje a omlouvá se
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533018/bmid_babicka-pozdravuje-a-omlouva-se-65ddc103017fe.jpg 4 2039 2039

Audiokniha od Fredrika Backmana, autora celosvětově úspěšného románu Muž jménem Ove, jehož zvuková podoba obdržela cenu Audiokniha roku 2014 coby Absolutní vítěz. Každý sedmiletý dítě si zaslouží superhrdiny. Přesně tak to říká babička, která je ve svých osmasedmdesáti letech schopná vloupat do zoo, strašit sousedku sněhulákem, vzpírat se zatčení nebo vítat Jehovisty v rozhaleném županu Umí také vytvořit ten nejúžasnější pohádkový svět a své vnučce Else přichystá nezapomenutelné dobrodružství. V téhle honbě za pokladem je třeba doručit několik vzkazů s omluvou a zejména zjistit, že nic není takové, jaké se to na první pohled zdá být. Nejbližší sousedství, které působí jako důvěrně známé, je ve skutečnosti kouzelnou říší, jíž je nutno zachránit „Líbí se mi to ohromně a neskutečně. Plakala jsem miliónkrát, protože je to tak dojemné, tak citově zabarvené, tak úžasně napsané, že jsem chtěla být ta malá holčička. Je to nesdělitelný pocit a opravdu nádherný text,“ prohlásila o příběhu jeho vypravěčka Valérie Zawadská. A dodává: „Chtěla bych být takovou babičkou!“... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Min mormor hälsar och säger förlåt, 2013

Interpreti: Valerie Zawadská

byyz
02.05.2017 5 z 5

Hvězdička navíc za matku mluvící esperantsky. To je mateřský jazyk podle mého gusta!

Aktak1
29.04.2017 3 z 5

První kniha od autora, četla jsem na základě hodnocení, nemohla jsem se jaksi začíst, knihu jsem přesto dočetla, asi to není můj žánr.

tinuschen
19.04.2017 4 z 5

Veľmi pekná knižka, neverila som, že má chytí za srdce, ale stalo sa.

Dervish
12.04.2017 1 z 5

Bohužel, zatím odloženo, začátek mi nějak nesedl, tak nějak se to mrská od dětské knížky k fantasy a pak zas zpět, jakoby autor sám nevěděl na jakého čtenáře vlastně cílí... tak jak se mi líbila kniha "Muž jménem Ove" a ještě více "Tady byla Britt_Marie", tak tady jsem se prostě nechytil a začátek mě nebavil. Ale určitě se ke knize vrátím, zůstává v knihovně připravená na jiné mentální rozpoložení. Snad to napodruhé vyjde.

zvěřinec
11.04.2017 5 z 5

Tak ta byla!!! První kniha od tohoto autora a sedla mi úplně ve všem od začátku do konce. Jeho humor je i můj. Božínku jak já se bavila... Ne že by to byla komedie, bylo to milé, veselé, dojemné. Bylo by fajn potkat Elsu, babičku i worse a vplout do Říše před procitnutím. A komu se to nelíbí, ten musí bejt padlej na hlavu.

Petka82
08.04.2017 4 z 5

Zpočátku jsem se do knížky ne a né začíst. Podle komentářů, jsem si říkala, že prostě musím vydržet, a že se to zlomí. Popravdě jsem nějaké vyprávění o miamasu přeskočila a až jsem se konečně začetla tak jsem se tam vrátila, abych chytila pointu.
Zajímavé vykreslení životních osudů, proč je kdo takový jaký je.
Kvality Oveho to nepřekonalo, tak uvidíme co jeho třetí kniha o Britt-Marii.

AnetV
29.03.2017 5 z 5

Hodně zvláštní kniha. Zpočátku jsem z toho byla trochu v rozpacích, ale jak děj plynul a postupně se nám představují osudy všech obyvatel domu (když se objasní totožnost Ochlasty z toho mě mrazilo), tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. FB má zvláštní styl vyprávění, určitě si od něho ještě něco přečtu.

Kopretina
23.03.2017 4 z 5

Co říct k tak opěvované knize?
- Měla děj, který se skládal jako puzzle: dílek po dílku. Až na konci byl zřejmý celý obraz.
- Nebyla tam ani jedna "normální" osoba, každá byla buď ujetá nebo psychopat.
- Život už i v dětství je podáván jako melancholický a smutný.
- Nelze člověka hodnotit jak se chová dnes, když nevíme, co má za sebou.

SeverusSnape
20.03.2017 5 z 5

Úžasná knížka,chvílemi jsem se smála jindy zase skoro brečela.Poutavé čtení,jednoduchost,nádech dětského světa.

Anasa
14.03.2017 5 z 5

Poslechla jsem, tedy nečetla jsem, ale opět jsem poslouchala a vždycky jsem se těšila na další část. Vzpomínala jsem při tom i na svou babičku, taky za mnou stála. Hlavně jsem se ale bavila a obdivovala, jak postupně každý dílek skládačky zapadne na své místo. Kvůli těmhle dvěma věcem odpouštím i drobnou průhlednost ke konci, vždyť jde o příběh pro děti, ne?

karel0684
13.03.2017 5 z 5

Druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četl. Skvěle napsané, Sice trochu předvídatelný konec, ale vykreslení charakterů a zápletek je úžasné.

zuzanazuz
09.03.2017 5 z 5

Vy-ni-ka-jí-cné počteníčko! Ćtu si, čtu, bavím se! ... obočí skáče hore-dole, koutky cukají. Nejsem zdaleka ani v půlce knihy a přepadá mě neodbytná touha rychle rychle dočíst, vítězoslavně a s bouchnutím zavřít, obrátit, otevřít a začíst se znova. A pak znova a stokrát znova.
Měla jsem ji půjčenou a musela ji vrátit. Určitě si ji koupím!

Marika Vanova
28.02.2017 5 z 5

Tak to byla čtenářská lahůdka, kouzelná knížka plná moudrých věcí. Líbilo se mi, jak se to více a více celé pospojovalo.
Přečíst se mi to podařilo asi tak za deset tisíc pohádkových věčností a dost často jsem se s chutí zasmála i poplakala.
Doporučuji a komu se to nelíbí, ten musí bejt padlej na hlavu:-D

Barush64
23.02.2017 5 z 5

Každý potřebuje superhrdiny, to je přece nad slunce jasný a strašně super. Ještě o něco víc super je to, že úplně každý z nás má nějakou superschopnost, ikdyž si ji možná neuvědomuje. Jaká je ta vaše? Kniha ve mně mimo jiné znovu oživila vzpomínky na mou vlastní babičku, po které se mi nikdy nepřestane stýskat. Protože každý potřebuje někoho, kdo je vždy 100% na jeho straně. Zamilovala jsem si všechny postavy, jejich životní příběhy, trápení i to, jak se s tím vyrovnávají. Elsa říká, že každá správná pohádka musí mít šťastný konec. Já jsem si z knihy odnesla takový ten melancholický sladkobolný pocit a mnoho nových podnětů k přemýšlení. Moc doporučuju a chystám se na Oveho :).

hajrys
21.02.2017 5 z 5

Četla jsem ji jako první z těch tří. Nejdřív jsem se smála, nakonec plakala. Úžasný příběh.

ufounek173
18.02.2017 5 z 5

O knížce se mi zmínila kamarádka ,tak jsem si ji půjčila v knihovně a nadchla mě ,doporučuji všem co mají dítě ADHD.Četla jsem ji nahlas i své dceři,chtěla by takovou babičku.

allebra
14.02.2017 4 z 5

Ani já nemůžu jinak a srovnávám s "Mužem jménem Ove", který mě nadchl. "Babička pozdravuje a omlouvá se" je milá knížka s laskavým humorem, ale některé pasáže mi tam přišly nějak navíc. Líbil se mi příjemný humor i skrytá moudra, naopak neznalost pravopisu u babičky lékařky a Elsina přemoudřelost mi přišla občas dost přehnaná a těžko uvěřitelná. Když to tak shrnu, "Muž jménem Ove" se mi určitě líbil víc, ale i "Babička pozdravuje a omlouvá se" rozhodně stála za přečtení. A protože fantazie není nikdy dost, ty 4* jsou zasloužené. Těším se na Britt-Marii.

tatruszka
14.02.2017 5 z 5

Tohle byla jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla. Příběh ukazuje, jaké neuvěřitelné kouzlo mají pohádky ve světě dětí, jak se pomocí pohádek smiřují s realitou. Rozhodně doporučuji přečíst.

PetraMishka
13.02.2017 5 z 5

Další vynikající kniha od Fredrika Backmana, jehož postavy jsou živoucí a hlavně nejsou černobílé. Někdo se vám na začátku nelíbí, ale kniha je natolik dobře napsaná, že i přes všechna negativa tu postavu prostě musíte mít rádi nebo k ní alespoň cítit sympatie. A hlavní postavy má úžasně propracované. Už se těším na další knihu.

petra5585
12.02.2017 1 z 5

Po knize jsem sáhla na základě hodnocení. Bohužel jsem se do knihy nemohla začíst a vzdala jsem to.