Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487419/bmid_dopisy-ztracenym-3eb-487419.jpg 5 1566 1566

Dopisy ztraceným série

Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizímu člověku? Julietina maminka byla fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím dovede vyrovnat. Declan je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací se pokouší uprchnout démonům své minulosti, a když si přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného... Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost, 2017

pocketka
29.10.2021 5 z 5

Nejsem cílová skupina. Již dávno ne. Ale jak já si tuhle knihu užila! Nemohla jsem přestat číst a řádky jsem hltala jeden po druhém. Hlavní postavy si zamilujete, když prožívají bolesti, chcete je obejmout, povzbudit, pláčete s nimi. Příběh jsem vnímala i z druhé strany jako rodič a fandila i oněm učitelům, kteří byli ty správné osoby na správném místě.
Velice doporučuji!

jitka_dankova
25.10.2021 5 z 5

Tato emocemi nabitá kniha mne dostala, přemýšlím o ní, i když už ji mám dočtenou. Příběhů založených na dopisech jsem už pár četla, ale tento je opravdu silný, milý, propracovaný. Hrdinové jsou uvěřitelní, takoví, které si nejde nezamilovat. I když je vlastně pozadí příběhu na začátku takové trochu smutné (co se jim stalo před začátkem knihy), tak samotný děj naplní čtenáře nadějí, láskou a porozuměním. Za smutnou knihu vůbec nepovažuji, je to příjemné romantické čtení se šťastným koncem.

Adellll
25.10.2021 5 z 5

I když young adult normálně příliš nečtu, tahle série mě naprosto ohromila. Nejenže strany doslova plynuly před očima, ale autorka tam navíc dokázala zakomponovat i mnoho složitých témat, které se v literatuře celkově příliš neobjevují.

broskev28
23.10.2021 4 z 5

Škoda, že se k téhle knize velmi pravděpodobně nedostanou starší čtenářky romantické literatury. Ta je totiž někdy dost stupidní, zatímco tahle kniha by jim mohla rozšířit obzory a možná i pomoci při pochopení vlastních ratolestí . . .
Zajímavé téma, velmi reálné postavy (až na Declanova otce, kterému jsem jeho postoj nedokázala uvěřit), dobře napsáno, zkrátka opravdu dobré a chytlavé čtení. Jediné, co mi fakt vadí, je právě ta adorovaná obálka, ale ani ta mi ne(za)bránila v četbě.

"Vím, že tě to asi moc neutěší. Vím toho hodně o vzteku a sebeobviňování. Mohli bychom se navzájem utěšovat, až by nám upadly prsty. Nesejde na tom. Oba víme, co jsme provedli.
Vina není žádná soutěž. Nebo by aspoň neměla být."

pollyn
21.10.2021 5 z 5

Tyo, to bylo něco. Má to být YA, ale tahle kategorie by knihu spíš shodila. Je tak plná emocí. Ale né takových těch marnotratných a ve své podstatě nedůležitých. Tyhle postavy žijí a prožívají bolest, hněv, zklamání, beznaděj ... a dávají to dost najevo. Obě dvě tápou ve tmě a ti nejbližší dospěláci jim to rozhodně neulehčují. Díky bohu za vedlejší postavy, které drží hrdinům hlavy nad vodou během knihy, jinak by toho bylo na mě moc :-)
Druhá polovina knihy má napínavý zvrat a emoce z každé stránky už jenom prýští. Uff. To byl fakt záhul. Ale takovej ten uvěřitelnej. Věřím, že tyhle postavy opravdu někde chodí a to mi už dlouho žádná knížka nedokázala ani nastínit :)

zdenaR
12.10.2021 5 z 5

Velmi čtivé, dojemné, ale i napínavé.
Původně jsem knihu zamýšlela přečíst jen kvůli čtenářské výzvě, ale výsledně mě velmi překvapila a zaujala
Doporučuji.

Vjeerus
07.10.2021 5 z 5

Poslední dobou mě lákají knihy se silnějším tématem, který opravdu zasáhne. A tahle kniha tím byla napěchovaná od první stránky, ale nepůsobilo to přeplněně.
Oba hlavní hrdinové se se svými problémy vyrovnávají velmi odlišnými způsoby a to je naopak nevědomky dost spojuje.
Musím uznat, že ačkoliv je vcelku jasné, jak tato YA romantika dopadne, ve výsledku mi právě ta romantika přišla až na druhém místě. Primárně jsem z toho cítila neskutečně kvalitně popsané pocity a emoce hlavních hrdinů, postupné odkrývání minulosti a srovnávání se s tím. S komunikací nejen dítě x rodič, ale i kamarád x kamarád nebo například učitel x student. Celkově je zde vlastně krásně ukázáno, jak je komunikace důležitá a naopak škatulkování člověka, kterého neznám, nevede nikam.

1271
03.10.2021 5 z 5

Přečteno za jeden den. Nemohla jsem se odtrhnout. Skáču nadšením. Konečně opravdu kvalitní Young adultovka, která v sobě nese hlubokou myšlenku a poučení. Příběhy obou hlavních hrdinů jsou nesmírně silné (aspoň pro mě byly) a fandila jsem jim. A zamilovala jsem se do Declana, ačkoliv je pro mě už příliš mladej :)

lenka7679
27.09.2021 5 z 5

Nádherně napsaná kniha plná citu. Tady to snad bylo cítit z každé stránky. Hlavní postavy byly uvěřitelné. Konečně jsem ráda, že to nebyla jedna z těch knížek, kdy drsňák dostane hodnou holku.
Rozhodně stojí za přečtení.

PaniWiga
24.09.2021 5 z 5

Krásná kniha. Ani chvíli jsem se nenudila. Výborně vykreslené postavy, úplně jsem chápala, proč se každý z nich chová tak, jak se chová. Jdu sehnat další díl a doufám, že autorka toho ještě napíše i víc.

Mišák240
20.09.2021 5 z 5

Sice mi už dávno není náct, ale příběh se mi moc líbil a ty dopisy... ty byly nejlepší.

katallinka
09.09.2021 5 z 5

Tak strašně smutné čtení, které mi lámalo srdce a zároveň nutilo se usmívat. Je hrozné jak těžký život některé děti mají a dospělí to přehlížejí nebo nechápou. Na knihu budu ještě dlouho myslet.

pogmanka
06.09.2021 5 z 5

Nádherný příběh. Osudy obou hrdinů mě zasáhly a moc se mi líbilo, jak se poznávali pomocí dopisů. Zatímco ve škole se vlastně zrovna dvakrát rádi neměli. Dílko se za mě moc pěkně četlo a brzy jsem se od něj nemohla odtrhnout. Chtěla jsem víc a víc a hlavně ten šťastný konec, protože oba hrdinové si právě ten zasloužili. Za mě příběh, který ve mně ještě nějakou dobu zůstane. Dostala jsem víc, než jsem čekala, a za to jsem nesmírně ráda.

Janaves
29.08.2021 5 z 5

Krásný příběh , líbilo se mi dopisování mezi hlavními postavami,jejich osudy. Hezky napsané.

heliiinka
17.08.2021 5 z 5

Líbí se mi, že každá postava tady má vlastní příběh, vlastní historii, vlastní dramata. Tak jako v real life, každá postava by mohla o sobě napsat knihu, ale my sledovali jen střípky dvou hlavních postav. Dopisy a adresáti byli hrozně předvídatelní, ale bylo fain, že se řešily i jiné věci než jen anonymita dopisů. Za youngadult rozhodně fain čtení.

Vivetkav
12.08.2021 4 z 5

Nemohla jsem se prokousat do 1/3 ale potom se mi to rozjelo a už jsem nemohla přestat a hltala každé slovo.. krásná romantická kniha s překvapením a je jedním.. doporučuji

Arven
08.08.2021 5 z 5

Knížka mě zaujala, když jsem jednou procházela knihkupectví a dívala se po něčem na čtení. Líbila se mi obálka a čekala jsem, že to bude zase jeden z ya příběhů na styl Kasie West. Žádné velké myšlenky, předvídatelný děj a opakující se ,,náhody".

Když jsem ji pak doma otevřela a začala číst, byla jsem uchvácená. Na některých místech mi naskočila husí kůže a jednou jsem se i rozbrečela. Je to úžasné čtení. Hlavní hrdinové mají díky tragédiím, které se jim staly hloubku. Velmi překvapivé jsou i zvraty v ději.

Rozhodně knihu doporučuji. Tu jen tak nějaký román nepřekoná.

Ája.P
18.07.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, jen mi trvalo delší dobu, než jsem se do ní začetla. Řešily se v ní vážná témata a samozřejmě nechyběla romantická linka. Líbila se mi forma psaní. Ve vyprávění kapitol se střídali Juliet a Declan. Hlavní hrdinové se mi líbili, oba měli něco za sebou.

brunettlibrary
14.07.2021 4 z 5

Temný děj se světlým koncem. I když mám raději romantiky zalité sluncem po celý čas děje, musím říct, že tento příběh mě chytl a nepustil. Autorka se negativních témat opravdu nebála (smrt, šikana, násilí, zneužívání, podvádění, atd.) a možná i proto hlavním hrdinům tolik držíte palce. Musím se přiznat, že snaha postav vymanit se ze zlé životní situace byla i pro mě inspirací, že to prostě vždycky jde... jen se člověk nesmí vzdát.

JmenujiSeZuzla
14.07.2021 4 z 5

Potřebovala jsem nějaké milé, nenáročné prázdninové čtení a musím říct, že jsem ji zhltla jedním dechem.
Moje nejlepší kamarádka je velká fanynka Brigit Kemmererové, proto mě na sérii Dopisů dlouho lákala. Čím jsem však starší tím méně se mi do četby young adult romanťáren chce pouštět. Musím však konstatovat, že jsem byla velmi mile překvapená.
Ano, nečekejte žádné přeborné myslitelství a náročnou četbu. Jak říkám ideální na prázdniny, kdy si chcete hlavně odpočnout a přečíst si něco hezkého.
Moc se mi líbil autorčin styl psaní. Je velmi moderní a přímý. V pár krátkých větách dokáže vystihnout nejniternější pocity postav. Ty jsou samozřejmě jako obvykle něčím jiné, od ostatních středoškoláků se liší svým chováním, charakterem a hlavně silným životním příběhem, který je utvořil. Tím se asi kniha odlišuje. Nezabývá se totiž povrchními tématy, ale dokázali jsme nahlédnout do skutečných problémů, co můžou teenageři snášet - úzkosti, problémy v rodině, deprese, pocit samoty...to jsou dnes bohužel součásti životů každého druhého z nás, přitom se stále jedná o velmi tabuizovaná témata.
Dnes už celkem tradiční pohled z obou stran (Declana i Juliet) nám svět více otvírá.
Dokonce i závěrečné zvraty mě překvapily! A to se mi často u knih tohoto typu nestává. Proto román hodnotí velice kladně. Autorce tento styl jednoduše sedí. Hned otevírám Na co slova nestačí.