Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487419/bmid_dopisy-ztracenym-3eb-487419.jpg 5 1566 1566

Dopisy ztraceným série

Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizímu člověku? Julietina maminka byla fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím dovede vyrovnat. Declan je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací se pokouší uprchnout démonům své minulosti, a když si přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného... Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost, 2017

Ketfl
25.04.2021 5 z 5

I přesto, že je kniha určena pro mladší čtenáře, tak jsem si ji mimořádně užila. Kniha řeší poměrně závažná a smutná témata, ale přesto je napsaná příjemně čtivou formou. Vůbec jsem ji nemohla odložit. Sice bych si představovala ještě malinko větší jiskru mezi hlavními aktéry, ale nemohu si stěžovat. Určitě si přečtu i druhý díl, jsem totiž velmi zvědavá, jak si autorka poradí s příběhem Reva, který byl v tomto díle již nastíněn. A na závěr - ta krásná obálka, ta si určitě zaslouží jedničku s hvězdičkou. :-)

Lexikon.knih
25.04.2021 5 z 5

Bála jsem se, že chvála této knihy mi pokazí celkový dojem. Ale zjistila jsem, že chvála knihy je oprávněná. S každou přečtenou stranou jsem měla hlavní hrdiny raději a raději. Po dlouhé době ve mě kniha vyvolala tolik emocí. Jenže pak to bylo jako by mi někdo vrazil podpásovku, protože kniha skončila. Z počátku jsem se strašně těšila, jak to skončí, ale čím víc jsem se ke konci blížila, tím více jsem toužila, aby kniha pokračovala. Po dočtení .....nemám slov. Pro mě to byla kniha, kterou jsem dočetla a byla všeho plná. Musela jsem nad ní stále přemýšlet a měla chuť začít číst zase od začátku. Abych se vzpamatovala musela jsem rozečíst další knihu, jinak bych byla jako tělo bez duše. Je to kniha, kterou jsem určitě nečetla naposledy. Obě postavy jsem si zamilovala. Ale asi mám raději Declana. Kapitoly z jeho pohledu mi byli sympatičtější. Kniha byla upřímná, bolestná, smutná, krásná, napínavá a spousty dalších věcí. Já ji nemám, co vytknout. Chvíli po začátku začal děj neuvěřitelně gradovat, i když už začátek byl neuvěřitelný...už první dopis...prrvní slova. Emoce měly napilno. Pociťovala jsem lítost, i napětí. Téma heavy contomporary tu bylo skvěle zpracované. Nechyběla ani spousta myšlenek a citátů. A líbilo se mi, jak autorka poukázala i na to, že člověka soudíme už jen podle toho, co o něm slyšíme. Aniž bychom věděli důvody jeho chování. Pochybuji, že knihu neznáte. Pokud jste váhali nad přečtením a báli jste se, že vám celý dojem zkazí moje chvála, myslím, že stojí za to, to zkusit. Pokud hledáe něco, co vás odzbrojí, sáhněte po této knize bez váhání. Já jsem si ani nečetla anotaci. V tom byl trochu problém, protože jsem čekala trochu jiný děj. Ale bylo to úžasné. Kniha mi toho hodně dala a můžu jí vřele doporučit.

FejKýý
24.04.2021 4 z 5

Co se této knize rozhodně nedá upřít je, že je to děsně čtivé. Já to přečetla během dvou dnů. Je to i strašně sladké a zároveň né až tak moc a často se tam řeší vážné problémy. Tento příběh se mě velice líbil ale pořád tam za mě něco chybělo.. Nebo spíš je to tím že je to prostě pro mladší. Jdu se vrhnout na Na co slova nestačí a ještě co musím vychválit, tak máme opravdu krásné obálky těchto knih a musím se přiznat ač to nedělám, tak tyhle knihy mě upoutali ke čtení hlavně kvůli těm obálkam.

lucyvknize
22.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Tohle rozhodně není žádná novinka, ale kvůli těm skvělým recenzím jsem si ji musela taky přečíst a tady je můj názor na ni.

Juliet byla na svou maminku hodně vázaná a to mi přišlo malinko nefér vůči jejímu tátovi, který ji prakticky vychovával. Jinak mi byla Juliet velmi sympatická a její vášeň k focení? Paráda!

Declan je popisován jako takový bad boy, ale nestal se jím jen tak pro nic za nic. To, co se stalo jeho rodině je opravdu hrozné… ale! I přesto, že nejsem velký fanda bad boys, tak Declana jsem si oblíbila hned.

Velmi jsem ocenila to, že se po kapitole střídaly pohledy hlavních hrdinů. Ještě víc jsem si pak užívala, když se jejich životy střetly i mimo dopisy a ani o tom nevěděli. Musím říct, že mi to dost připomínalo P. S. Líbíš se mi. Tady bylo dopisování a tam taky… ale to pravděpodobně byla moje chyba, protože jsem tyto knihy četla velmi krátce po sobě.

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma knihami je, že v Dopisech se řeší i závažnější témata. Proto jsem i ráda, že Rev – vedlejší postava, dostane prostor v knize: Na co slova nestačí. Na jeho příběh se opravdu těším.

K rodičům postav jsem si neutvořila žádný vztah. Oprava – žádný pozitivní vztah. Declanova otce bych praštila a ten konec jsem mu nevěřila, takže i tak bych ho praštila. Chápu, proč Juliet obdivovala svou maminku, ale… ehm kdo četl, tak ví, že to rozhodně nebyla matka roku.

Tahle knížka rozhodně není jenom romantická, jak jsem si před čtením myslela. Protože se tam objevuje - smutek ze ztráty, ošklivá minulost, předsudky nebo vážné neshody s rodiči. Já vám Dopisy může vřele doporučit, a abych nezapomněla, tak se to čte opravdu rychle, takže ani nebudete vědět, že už jste na konci.

4/5

Medasek
22.04.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla vůči knize velmi skeptická. Po přečtení anotace jsem si říkala, že mě kniha nebude bavit. Spletla jsem se.
Knihu jsem si přečetla kvůli čtenářské výzvě a nemohla jsem si vybrat lepší. Na to jak závažná témata se tam řešila se to četlo neskutečně lehce. Všechny postavy měly svůj osobitý a krásný charakter.
Do Declana jsem se zamilovala hned od prvního slova.
Tuto knihu rozhodně můžu doporučit.

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Předtím než jsem si knihu přečetla jsem slyšela samou chválu a ani já vám tu nic jiného neřeknu. Od knihy jsem nevěděla, co mám čekat. Nečetla jsem ani anotaci knihy, ale jsem mile překvapená.️A totálně jsem si zamilovala autorku i postavy a děj. Kniha je hezky napsaná, Brigid má hezky styl psaní. Příběh se četl snadno a hned jsem se zamilovala do Juliet, protože i já miluju focení a naprosto jsem ji chápala. A pak je tu Declan není to úplně můj crush, ale má něco do sebe a to temno mě přitahovalo. ️Až do konce knihy jsem nevěděla, jak to skončí. Ano, byly tam pasáže, kde jsem odhadla, co se stane, ale stejně tam bylo víc částí, které jsem si netipla. Postavy, které jsem nesnášela byly Declanovi rodiče. Ty byly příšerní. Jinak ta učitelka na angličtinu, co učila Declana, byla úžasná.️Taky bych takovou chtěla mít Knihu velmi doporučuji a ani bych se nedivila, kdybych si ji přečetla za nějakou dobu znovu ️

tereza1198
15.04.2021 5 z 5

Ooo, já si vždycky myslím, že jsem na young adult stará a mé srdce je z ledu. A pak přijde zajímavý příběh a já čtu a čtu a přeji Declanovi s Juliet šťastný konec a nějaké to životní rozhřešení. Skvělá romantická kniha, která se dotýká vážných témat. Za tu probdělou noc čtení to stálo.

whiolet
13.04.2021 5 z 5

Páni už dlouho se mi nestalo, že bych knížku přečetla skoro za jeden den!
Příběh to byl zajímavý a postavám jsem naprosto propadla, tedy je pravda, že mě Juliet někdy vytáčela, jak si idealizovala svojí mámu a Declan to zase přeháněl svými záchvaty zuřivosti, ale i přesto byly oba dva skvělý!
Perfektní oddechovka, co ve mně zanechala, takový ten "zvláštní" pocit po jejím dočtení.
Určitě doporučuji :)

DejSemTuKnihu
13.04.2021 5 z 5

Perfektní knížka!! Strašně příjemné čtení. :D Declan a Juliet.. co k tomu říct.. :) Declan je prostě ÚPLNÝ MILÁČEK, kterého si hned zamilujete a Juliet... no.. tak s tou jsem měla upřímně ze začátku trochu problém.. jako chápu, že když vám umře mamka, tak vám úplně do zpěvu nebude, ale chvílema mi to její neustálé vzlykání přišlo až otravné. :/ Ale to nic nemění na tom, že to byla pecka. :D Doporučuju!!

Deia
11.04.2021 4 z 5

Od autorky som už pár kníh čítala, takže ma neprekvapilo, ako veľmi je kniha čtivá. Má síce vyše 300 strán, ale prečítala som ju v podstate na jeden záťah. Aj keď je kniha o násťročných, tak som hltala každé slovo. Aj Juliet aj Declan si prechádzajú v živote ťažkým obdobím a nie sú to len obyčajné teenagerské starosti, ale vážne rodinné problémy. Obidve hlavné postavy mi prišli veľmi zaujímavé a takisto aj vedľajšie postavy – Rowan, kamarátka Juliet alebo Rev, Declanov kamarát. Tiež sa mi páčilo vykreslenie Julietinho vzťahu k fotografovaniu a popisy fotografií, ktoré sa tam sem-tam vyskytujú. Celkovo sa mi kniha čítala veľmi dobre, je v nej aj celkom dosť zvratov, niektoré som čakala, iné nie, ale niečo mi v knihe chýbalo. Príbeh je to síce skvelý, zaujímavý, ale pre mňa asi aj ľahko zabudnuteľný.

Kolombus
05.04.2021 5 z 5

skvelá myšlienka príbehu, zaujímavo poňatá a rozobraná, napínavo písané a vyvážené. Príbeh žijete s postavami. Miestami sa začínate obávať, že už viete čo bude ďalej a že to bude rozhodne taká slaďárna, kde Vám vybehne cukor, a ono....nie :D

jana9359
03.04.2021

Tato kniha je originální ctiva zajimava prostě bozi.moc jsem jsi ji užila

kyticka152
03.04.2021 5 z 5

Z této knihy jsem nadšená. Celková myšlenka se mi už líbila, když jsem o knize teprve slyšela. Chvilku mi trvalo se do příběhu začíst, ale potom to šlo samo. Hltala jsem každou stránku a moc mě zajímalo, jak bude děj pokračovat. Obdivuji, jak spisovatelka dokázala vykreslit očima náctiletých jejich problémy a pocity. Nápad s dopisy je podle mě geniální. Někdy je prostě jednodušší svěřovat se cizímu člověku. Také se mi moc líbilo, že v knize nešlo jenom o vztah mezi Declanem a Juliet, ale důležitou roli v příběhu hráli jejich přátelé, kteří s nimi prožívali jejich trable. Celkové vyústění knihy jsem si užila! Opravdu nelituji toho, že jsem se do této knihy pustila. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

Fallon443
03.04.2021 5 z 5

Tak tahle kniha má něco do sebe...
Doporučila mi ji kamarádka a abych řekla pravdu nečekala jsem od ní moc, protože mi přišla anotace celkem morbidní, ale chytla mě za srdíčko už od první stránky.
Romantická linka tam byla skvělá a neskutečně moc jsem si ji užívala.
Hrozně se mi líbí autorčin styl psaní. Stránky Vám doslova mizí pod rukama. Já měla knihu přečtenou za dva dny.
Declan byl úžasný a Juliet mě někdy naštvala, ale musím jí to odpustit, protože to byla její maska.
Určitě si knihu musíte přečíst, je dokonalá! Doporučuji.

Charloteen
02.04.2021 5 z 5

Příběh byl originální a postavy příjemné. Bála jsem se, že bude příběh přeslazený, ale byl tak akorát.

xoxo1736
02.04.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

AndrejNG
01.04.2021 4 z 5

Tato kniha byla svým způsobem zajímavá. Líbí se mi myšlenka jak mnohdy lidi hodnotí ostatní, aniž by popřemýšleli nad tím jací můžou doopravdy být.

barb_B
26.03.2021 5 z 5

Kniha má tři konce: 1. Dobrý
2. Špatný
3. Otevřený
Já si u téhle knihy přeji, aby existoval čtvrtý a to žádný...

jennefer
19.03.2021 5 z 5

Oukej, už vím, proč má kniha tak vysoké hodnocení... Pěti * normálně šetřím, tahle kniha si to ale opravdu zaslouží.

anibeni
18.03.2021 5 z 5

Po dlouhé době YA kniha, kde jsou "uvěřitelní" hlavní hrdinové... hrdinové, kteří se schovávají za určitou masku, kteří občas zalžou a nebo vzteky vybuchnou.. hrdinové, kteří k sobě najdou cestu v dopisech a svým způsobem se navzájem zachraňují..