Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487419/bmid_dopisy-ztracenym-3eb-487419.jpg 5 1566 1566

Dopisy ztraceným série

Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizímu člověku? Julietina maminka byla fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím dovede vyrovnat. Declan je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací se pokouší uprchnout démonům své minulosti, a když si přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného... Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost, 2017

Misshell1
17.03.2021 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak hlubokou a krásnou knihu. Jak už jsem zmiňovala u druhého dílu, tak jsem je omylem obrátila a vůbec to nevadilo. Oba příběhy byly tak smutne, hluboké, plné pocitu a myšlenek. Vím, že se ke knize vrátím a budu doufat, že něco dalšího napíše, teď se vrham na její další dvě knihy, první z nich je temné a osamělé prokletí. Knihu jsem dále doporučila a doporučovat budu a autorku dávám do hledáčku, aby mi nic z její tvorby neuniklo ???? A zapomněla jsem málem napsat, že u obou dílů zaslzely oči a když už jsem si myslela, že tak snad to teď už dobře dopadne, tak autorka vložila zvrat!

Sandruš
13.03.2021 5 z 5

Síla.. ač nejsem vyloženě cílová skupina, knížka mě pohltila už od začátku.
Krátké kapitoly, některé mi vykouzlili úsměv, u jiných jsem měla slzy. Celkově velmi skvěle napsaná kniha u které nebudete litovat že jste ji začali číst. Doporučuji :)

ydnac
12.03.2021 5 z 5

Tak tahle kniha může za to, že mě pekelně bolí ruce, protože jsem s ní zasedla do křesla a pustila ji téměř po dočtení o nějakou tu hodinku později :-)
Čekala jsem nějaký hezký příběh o náctiletých, ale co jsem vůbec nečekala, že mi budou trhat srdce osudy dvou mladých lidí (Juliet a Declana) , kteří netlachají o blbostech, ale o svých životech, rodině, problémech...
Juliet poznala, že ne každý je takový jak vypadá a co se o něm říká, poznala pravdu o své rodině...ve vztahu k Declanovi mě k ní napadá citát "Když se na někoho usměješ nebo ho pochválíš, můžeš mu vrátit smysl života."
Declan zase dokázal, že i když vypadá jako drsňák, může k sobě pustit další lidi a ukázat co umí :-) .... taky mám k němu citát:-) "Umění žít není uměním hrát s dobrou kartou, ale uměním sehrát i se špatnou kartou dobrou hru."
Uff prostě tahle kniha mě dostala a nejen proto, že mám v srdci stejný smutek jako Juliet..
Opravdu stojí za přečtení :-)
Úžasná kniha :-)
Doporučuji!!!

DreamerX9
12.03.2021 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Zajímavé jak se dva světy protnou a bylo to čtivé a hezky napsané. Více než pro romantiku je to kniha do života a ráda si přečtu druhý díl

Ivka14
09.03.2021 5 z 5

Měla jsem veliká očekávání, protože mi knihu doporučili už několik lidí a bála jsme se, že mě zklame, ale stal se pravý opak. Nebyla jsem schopná knihu odložit, protože kapitoly byly poměrně krátké a pořád se tam dělo, vůbec jsem nějaké zvraty nečekala a nějaké věci mě dohnaly až k slzám. Kniha se čte velice dobře a líbilo se mi, že se Juliet a Declan seznamovali a dozvídali informace o sobě pomocí dopisů či mailů a stejně jsme je měli šanci poznat i my.

2608
06.03.2021 5 z 5

Nebudu zapínat, k této knize jsem měla veliké očekávání, a ona ho ještě překonala! Kniha se dobře čte, má krátké kapitoly a nutí vás k úsměvu i k slzám. Jsem moc potěšená i tématy, na které se zde naráží, což není v kategorii pro mladistvé tak časté.

Raislin
03.03.2021 5 z 5

Tak u téhle knížky jsem si říkala: Nebul nebo to nedočteš. Krásná kniha plná citu a bolesti. Jsem ráda, jak kniha končí a jsem dojatá! Stojí za přečtení ať už mi dávno není náct....

Marthas
02.03.2021 4 z 5

4,5/5 Tak jsem splnila svou pohružku, že si od autorky přečtu něco jiného než jen Temné a osamělé prokletí. Opravdu to bylo lepší. Přes celkem jednodušší styl psaní - sloh a souvětí - byl příběh prodchnutý jiskrou a postavy byly plastické, charaktery realistické a rozhovory uvěřitelné...

jes09
26.02.2021 5 z 5

Hodnotím jako četbu pro mladistvé: neskutečně čtivá, moc hezky psaná s krásným příběhem a ponaučením.

zamilov.do.knih
25.02.2021 4 z 5

Tahle knížka je hodně chválená a já jsem si na ni vytvořila nějaká očekávání, která se mi při čtení naplnila, ale přeci jen si z knížky nesedám na zadek. Prostě jsem čekala větší pecku. Ale knížka rozhodně nebyla špatná. Nápad s psaním dopisů se mi líbil, postavy mi sedly, i když mi někdy přišlo, že Juliet se chovala až přehnaně k dané situaci, líbilo se mi i těžké téma, které se v knize objevuje a příběhu se musí nechat, že je opravdu čtivý. Styl psaní v kombinaci s dějem tvoří skvělou kombinaci a knížka se čte opravdu rychle. Po těchto slovech to vypadá, že to je dokonalá knížka. A ano, je krásná, ale mně tam k dokonalosti něco chybělo. Nevím co, ale něco zabránilo, aby mezi námi přeskočila jiskra. Přesto vám knížku doporučuju, protože by se vám mohla líbit a také budete mít poklad ve své knihovně.
~
8*/10*

tereija
25.02.2021 5 z 5

Kniha mě zcela pohltila. Vřele doporučuji.

vendysantos
24.02.2021 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych za jediný den přečetla 300 stránek. Páni! Tahle kniha mě tak mile překvapila, vůbec jsem nečekala, že se do ní takhle ponořím a nebudu moci přestat číst. Nesmírně zajímavý a originální příběh, hrozně mě bavilo číst z pohledu obou postav. Jistěže jsem jim fandila, aby se dali dohromady. Musím říct, že po přečtení scény s datem dvacátého pátého května jsem na stránku přímo zírala s otevřenou pusou, vůbec by mě ty souvislosti nenapadly. No a když Juliet vyvolala fotografie, opět jsem byla v šoku. Zkrátka je toho více, co vás překvapí. Ale to je dobře, aspoň není předvídatelné, co se na konci stane. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila, a určitě si hned přečtu i druhý díl.

knihomolSafira
22.02.2021 5 z 5

Tahle knížka byla teda něco. Nečekala jsem, že se mi to bude tak moc líbit. Vážně doporučuji si to přečíst.
Ještě jsem nečetla Na co slova nestačí, ale velmi se na to těším.

Jana512
21.02.2021 5 z 5

V dopisech, které si psali dva mladí studenti s pohnutým prožitím dětstvím, si sdělují svá zranění anonymně. Ani netuší, s kým si píší, i když ve studentském prostředí se znají. Zkušenostmi, se kterými se sdílí o svých trápeních, poučují jeden druhého. Z nich čerpají sílu a nakonec i řešení ve svých potřebách. Takže dopisy zde sehrály důležitou roli, zvláště v těžkých chvílích, kdy potřebovali svá trápení pojmenovat a čekali, jak to vidí ten druhý, a tak hledali moudrost, která by jim pomohla řešit jejich situaci, když neměli komu by se svěřili. Konec neprozradím - doporučuji knihu si přečíst a přeji nám všem, abychom našli ve svých těžkostech vždy někoho, komu můžeme důvěřovat a komu bychom se směli svěřit.

maryska09
19.02.2021 4 z 5

Dobře napsaná kniha se zajímavým tématem. Pro mě bylo dost obtížné skousnout Declana, většinou se choval jak spratek, i když důvody chápu. Knihu doporučuji

Kristy78
15.02.2021 4 z 5

Čtivé, chytlavé, zajímavý nápad s dopisy, který knihu odlišil od jiných románů pro mladé, možná moc happy end, ale dojemný. Spousta námětů k zamyšlení o sobě samém, jak působíme na venek, co bychom měli sdělit našim nejbližším,...

mina_harker
14.02.2021 4 z 5

Krásné. Trošku mi to připomnělo knihy Colleen Hoover.

Myška43
13.02.2021 5 z 5

Ani tě neznám, ale mám pocit, že ti rozumím.
A mám pocit, že ty rozumíš mně.
A právě to se mi líbí.

Za sebe musím napsat, že je to naprosto bravurní kniha. Mám další oblíbenou autorku. Nemohla jsem přestat číst, dokud nebyl konec.
Příběh Juliet a Declana mě chytl za srdce. Tolik trápení a smutku, co museli prožít. Tolik slz prolít. A já brečela s nimi.

,,Někdy se člověk dostane do fáze, kdy to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se té bolesti zbavil. I když to znamená, že při tom zrání někoho jiného."

Je to tak reálný příběh, až mi z toho naskakovala husí kůže, žaludek se mi stahoval, v krku mě pálilo od pláče. Některé pasáže, jsem si četla několikrát za sebou, tak mě zaujaly. Hlavně ty dopisy a e-maily. Donutilo mě to zavzpomínat i na svá trápení, která jsem v životě prožila.

,,A budu tady pořád, dokud mě budeš potřebovat."
,, Promiň, že jsem tady pro tebe nebyla. Chci to zkusit napravit."

Opravdu na světě existují takoví rodiče? Škoda, že já takové nepoznala!
Knihu doporučuji, i když už dávno nepatřím do cílové skupiny a těším se na další příběh od autorky.❤️❤️❤️❤️❤️

Lucynell
12.02.2021 5 z 5

Tato kniha mě chytla hned od samého začátku, skrývá se v ní nádherný příběh, moc se mi líbí myšlenka dopisů v tomto díle. Krásně napsané a už se moc těším na další díl.

Peace
09.02.2021 5 z 5

"Někdy se člověk dostane do fáze, kdy už to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se té bolesti zbavil. I když to znamená, že přitom zraní někoho jiného."

Žánr YA už téměř nevyhledávám, ale jsem ráda, že jsem udělala výjimku. Kniha v sobě totiž skrývá krásný příběh, který má hloubku. Objevuje se tu hned několik vážnějších témat, která rozhodně vedou k zamyšlení.
Doporučuji všema deseti a těším se na další díl!