Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540563/bmid_dvur-trnu-a-ruzi.jpg 4 4564 4564

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

TerezRa
23.03.2017

Musím se přiznat, že od této knihy jsem moc nečekala. Už jen proto, že to má být ,,krutý" příběh na motivy ,,Krásky a zvíře" , přičemž, nevím jestli jsem tak moc chladná, ale mě teda moc krutý nepřišel:D. Děj, ačkoliv byl někdy nudný a zbytečně zdlouhavý se mi líbil, avšak autorka by knihu mohla klidně odlehčit třeba jen na 300 stránek. Postavy jsem si zamilovala. Knihu hodnotím kladně, ale podle mě by mohla být ještě lepší, kdyby se autorka posnažila.

HankaHail
22.03.2017

Jako milovník příběhu Kráska a zvíře, jsem se na tuto knížku neuvěřitelně těšila. Navíc tolik pozitivních ohlasů na knížku jsem dlouho neslyšela. O to větší to bylo zklamání, přesně řečeno největší knižní zklamání. Knížku jsem nedokázala dočíst. Co dopomohlo k nedočtení této knížky: neuvěřitelně pomalé tempo vyprávění, nudný děj, nedokázala jsem se začíst, nesympatické postavy (kterým když hrozí nebezpečí, tak si přejete aby se jim něco stalo a nebyly nadále v příběhu), nezajímavý děj a ještě mě k tomu knížka uvrhla do 2 měsíčního reading slump. Když jsem si zjistila, jak kniha končí tak jsem jenom obracela oči v sloup. Ne, děkuji.

KatnissLavender
21.03.2017 5 z 5

Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala. Asi jsem měla strach z toho, jak autorka uchopí jednu z mých nejoblíbenějších pohádek... Ale bála jsem se zbytečně! Dvůr trnů a růží mne překvapil a nadchnul! Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu! Jsem vážně zvědavá, o čem bude, jen mám zase trochu obavy, jak to dopadne, protože tady autorka nasadila laťku opravdu hodně vysoko!

kaca3606
21.03.2017 5 z 5

Rhysand... to je něco pro mně :D Doufám že v dalším díle ho bude víc, jinak by mě to asi tolik nebavilo,autorka všechno moc popisuje.

Ráčkajda
19.03.2017 5 z 5

Myslím, že to je moje první fantasy knížka v životě. Fantasy opravdu není můj žánr, přečetla jsem ji na doporučení dcery a musím říct, že jsem udělala moc dobře. Hrozně se mi knížka líbila, přečetla jsem ji prakticky jedním dechem během pár dní a nemůžu se dočkat pokračování:-)

TheMelorry
19.03.2017 5 z 5

Kniha se mi neskutečně líbila. Musím přiznat, že jsem byla ze začátku skeptická, ale během pár stran jsem se začetla a knihu si oblíbila. Nesouhlasím, že by trvalo dlouho než se kniha rozjedeme, mě naopak začátky s Feyre moc bavili... Moc obdivuji autorku jak dokázala skvěle vymyslet celý magický svět do nejmenšího detailu, spoustu postav, prostředí, schopností víl... Celkově jsem z knihy nadšená a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Misa101
17.03.2017 4 z 5

Narozdíl od Skleněného trůnu jsem knihu dočetla a jsem ráda, že jsem se do Dvora trnů a růží pustila. Hlavní postava, dívka Feyre, je zde sympatická a správně na akční hrdinku otrkaná životem. Vymyšlený svět je také originální a krásně doplňuje poněkud drsný příběh, kde se autorka nebojí být místy opravdu krutá, což ale dodává čtení šťávu a napětí. Co musím vyzdvihnout, je vykreslení vedlejších a záporných postav. Všechny jsou krásně propracované a své a jejich osobní vývoj se mě často dotkl, což u takovéhle knihy automaticky znamenalo hvězdu navíc.
Co ovšem řadí knihu mezi young adult žánry, je milostný příběh síly twilight, který ale k takovéto knize holt patří.

Pajushinka
13.03.2017 5 z 5

Dokonalý a originální příběh se zajímavými zapletkami. Velmi oceňuji autorku jak dokáže poutavě psát. Jako všechny knížky ze série skleněného trůnu i tato knížka nezklamala.

jamča
11.03.2017

Kniha si mě získala a vyhoupla se na mém žebříčku na první místo. Zamilovala jsem si snad všechny postavy. Tedy, Rhysand u mě zatím vítězí, no co se dá dělat? Kniha má nádherný příběh a četla jsem ji jedním dechem, rozhodně doporučuji!

kyticka152
11.03.2017 4 z 5

S knihy mám velmi smíšené pocity. Prvních 50 stránek mne nebavilo. Pak jsem četla jedním dechem do té chvíle, než přišlo posledních 50 stránek. A tam se to seklo. Moc se mi líbil spisovatelčin nápad za což dávám o jednu hvězdičku navíc.

katy238
07.03.2017 5 z 5

Nádherný příběh v pohádkové říši. Uchvátil mě natolik, že jsem nebyla schopna knihu odložit a skutečně jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Tleskám autorce za skvělý vypravěčský styl a těším se na další díl.

Barbara182
05.03.2017 4 z 5

Třebaže si na vílí světy až tolik nepotrpím, kniha se mi líbila, je čtivá, napínavá a nepostrádá vtip ani propracovaný příběh :-) Pohádku o Krásce a zvířeti mám moc ráda a tohle je velmi zdařilá "modifikace" :-) Už se těším na druhý díl!

Arwen329
25.02.2017 5 z 5

Nádherná kniha, krásný děj, skvělé postavy, tak jsem se do toho zamilovala že jsem knihu přečetla jedním dechem... Prvně jsem myslela že me bude knížka nudit ale hned od první stránky mě pohltila... Jednoznačně kdo ma rad pohádky a krásu příběhu DOPORUČUJI...

LadyAlis
25.02.2017 5 z 5

Za mě rozhodně palec nahoru. Námět zvolený byl velice dobře. Kráska a zvíře? Kdo by to nemiloval že? :) Moc se mi líbil svět Pyrithian. Feyre jsem si ihned oblíbila a v některých okamžicích jsem se musela usmívat :) Nejvíce jsem si, ale oblíbila Luciena :) prostě v jeho aroganským přístupu bylo něco, co mě k němu přitahovalo :) Rozhodně za mě má kniha originální příběh ve kterém objevíte náměty ze známějších příběhů :)

PandaGirl
24.02.2017 4 z 5

Námět zvolený dobře, Krásku a zvíře miluji, prostředí vytvořeno báječně... jen... Jen to nemělo tu správnou jiskru, jako třeba Skleněný trůn od této autorky. Něco mi tam chybělo. Hlavně mi Tamlin vůbec nepřirostl k srdci. Prostě nedokázala jsem se s ním sžít. Kniha nabrala ten správný směr, až když se tam objevil Rhysand. Konečně to byla zajímavé neplochá postava. I tak věřím, že další díl bude o dost lepší, než tento pomalý náběh.

ivca3710
14.02.2017 5 z 5

Fakt úžasná kniha. Od začátku to bylo něco jako kráska a zvíře. Nechápu, jak to mihla Sarah vymyslet! Totalne jsem se zamilovala do Tamlina a Luciena. Kniha byla poutavá a krásně se ćetla.

Charmedka
11.02.2017 3 z 5

Kniha je pěkná bichle, má přes čtyři sta stran a já se většinu těch stran strašně nudila. Vůbec se mi nedařilo se začíst. Kniha se mi četla neuvěřitelně špatně, takhle dlouho jsem u knihy nebyla zaseklá ani nepamatuji. Vůbec mi nedělalo problém knihu zavřít, naopak spíše byl problém ji zas otevřít.

kiwizak
05.02.2017 5 z 5

Nedočetla jsem, nebavilo mě. Až příliš věcí, nad kterými jsem byla nucena zvednout obočí. A to jsem, prosím pěkně, fanoušek Skleněného trůnu. Možná, že kdybych se trochu překonala, knížka by byla dál lepší, ale... zvládla jsem polovinu. Vzhledem k tomu, jak ji všichni vychvalují, mě to skoro i mrzí.

ooMARGARETHoo
04.02.2017 5 z 5

Nemám slov. Vážně. Pro mě jakožto milovnici pohádky Kráska a Zvíře to byla skoro povinnost si tuhle knížku přečíst. A udělala jsem opravdu dobře. Knížka je originální a skvěle se čte. Už se těším na druhý díl!
♥Rhys♥

Aríka
03.02.2017 2 z 5

Četla jsem skleněný trůn, no nic moc. Četla jsem Dvůr trnů a růží a...také nic moc. Upřímně nevím, co si o knize mám myslet, ano zápletka a to všechno okolo je jistě velice originální, ale víly? Prosím, víly ne, nedávejte mi do příběhu jako hlavní postavy víly. Nemám samozřejmě nic proti vílám, vílí zemi, ale nic z toho mi nepřirostlo k srdci. Jo, kniha byla vcelku čtivá a zajímavá, ale kamárádky asi také nebudeme. Nu což, knihu doporučuji přečíst, zvláště pokud vám vílí národy nikterak nevadí, ale já si zůstanu u svého.