Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156875/bmid_hypnotizer-1AN-156875.jpg 4 6062 6062

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

Hypnotisören , 2009

kob
05.09.2019 4 z 5

Napínavé, zajímavá zápletka.

Peetullka
03.09.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začít, měla jsem problém si zvyknout na způsob psaní . Ale celkově se mi kniha líbila, zápletky zajímavé.
Výtku mám k opravdu detailnímu popisu úplně všeho. Dále mi děj přišel velmi překombinovaný a neukončená dějová linie - na vraha Josefa Eka se pozapomnělo.
A nebavila mě část o hypnotickém výzkumu, muselo to být opravda tak obsáhlé? Myslím si, že by šla kniha o dost stran zkrátit a stejně by byla dobrá.
Ale další knihy si přečtu.

pipa36
01.09.2019 3 z 5

Asi před čtyřmi lety jsem si poslechla jako audiobook 3 díly této série - bohužel však na přeskáčku (tzn. v jiném pořadí). Tehdy jsem první díl - Hypnotizéra - ohodnotila pouze 3 hvězdami. Vzhledem k vývoji v sérii a Joonově posedlosti jednou postavou jsem se rozhodla, že se k této sérii vrátím a poslechnu si ji znovu - celou a ve správném pořadí. Minulý týden jsem se k tomu konečně dostala; Hypnotizéra však znovu hodnotím pouze 3 hvězdami, protože z knihy mám stejný pocit jako tehdy. Ani úžasný výkon pana Rímského to nezachránil - děj byl sice napínavý, ale tak nějak divně "rozbitý". Vše dávalo smysl a bylo to propojené, přesto to bylo "divné". Další díly jsou výrazně lepší, takže se určitě chystám na pokračování.

Andrea81
31.08.2019 4 z 5

Musela jsem číst a číst a číst, protože jsem byla napnutá, jak to vlastně celé dopadne.

Maratka
29.08.2019 3 z 5

Moje první knížka od manželské dvojice autorů. A asi na dlouho zůstane poslední. Podle mě zbytečně dlouhé (rozsah by mohl být tak poloviční a nic by se nestalo), zápletka nikterak zajímavá, celé je to dosti překombinované a obsahuje spoustu hodně neuvěřitelných věcí, u kterých se člověk zarazí a říká si - to jako vážně? Takhle se pátrá po zmizelém? Takhle pracuje policie? Takhle spolu komunikují blízcí lidé? Vůbec nechápu vysoké hodnocení. Abych nebyla jen kritická, tak musím říct, že mi byla docela sympatická postava Joony Liny, jestli se odhodlám k přečtení nějaké další knížky z této série, tak na něj se budu těšit (ale je potřeba, aby dostal trochu více prostoru).

Chika
29.08.2019 5 z 5

Co k tomu říct. Tyhle psycho knihy mě baví. Lidi s pohnutou minulostí, s tajemstvím, s psychickou poruchou. Nevěděla jsem, co od tohoto autora čekat, nevěděla jsem, co čekat od knihy. Ale ta zvrácenost, ten příběh, zaujalo mě to. Vzbuzovalo to napětí. Člověka to nutilo stále číst. Potřebovala jsem vědět, jak to dopadne, co se ještě stane. Líbila se mi ta provázanost s tím, že člověk něco udělá a to spustí řetězovou reakci. A i když zdánlivě věci spolu nesouvisí, něco je spojuje. Těším se na další knihu.

Janadvorackova
17.08.2019 2 z 5

Začátek ušel. Poslouchala a nedoposlechla jsem audio. V jednu chvíli tam bylo zmíněno, (nevím jestli v papírové verzi), že kluk měl v obličeji stovky bodných ran - jen v obličeji. No nic, řekla jsem si, že jde třeba o přeřek a poslouchala jsem dál, kde už měl stovky bodných ran po celém těle. Ale stejně... to, co následovalo pak, neuvěřitelné. A ne tak, že bych to obdivovala.

Detektivky mě i docela baví. Severské mají svou nezaměnitelnou atmosféru, ale "Povídání o pejskovi a kočičce" napsal velmi originálně Čapek. Akorát ve světě se i dnes najdou lidé, třeba píšící manželský pár, neustále se snažící ho překonat.

Kniha je zbytečně dlouhá, děj promíchaný a zamotaný jako klubko pro kočičku.
Ani jeden z hrdinů nebyl sympatický, ani mrtvoly nebyly sympatické. Ani Evelyn, už vůbec ne její brácha.
Námět je určitě hodný zpracování, ale to mi právě nesedlo. Poměrně vážná témata se řeší stylem "ono to nějak dopadne," a taková ta ráznost a svižnost, (nemyslím akci stylem stříleček a kýblů krve), kterou u detektivek čekám a obdivuji, zde chybí.

Adelaki
13.08.2019 2 z 5

Pro mě hodně velké zklamání a moc nechápu to vysoké hodnocení, osobně jsem měla problém knihu dočíst. Jasně, každému se líbí jiný styl, ale tohle pro mě byla nuda roztažená na 500 stránek. Moc jsem se těšila na celou sérii knih, ale po té první si určitě rozmyslím, zda se pustím do dalších dílů.
V knize se prolíná více příběhů, hlavní postava ale určitě není detektiv Linna. Začátek je slibný, pak se ale příběh přesune k Erikovi, pak je zase část cca na 100 stránek o jeho minulosti (tato část mi připadala zbytečně zdlouhavá a vlastně ani nepřinesla moc informací), pak se zase vracíme k původnímu případu a pak se na konci rozluští jak to tedy bylo s Erikovým případem. Nesedl mi ani styl psaní v přítomném čase a některé části mi připadaly přímo hloupé, že jsem si říkala, to jako vážně?

simi4627
10.08.2019

Úžasná kniha, hned jsem si ji zamilovala. Postavy jsem si hned oblíbila, až tedy na Simonu. Část kde se vyspala s nějakým chlápkem tam nemusela vůbec být.

nicole1990
07.08.2019 5 z 5

Naprosto super moje první a určitě ne poslední knížka od Keplera

klaraj093
30.07.2019 4 z 5

Nebylo to špatné.. Ale četla jsem lepší severské detektivky.. Ale určitě si Keplera ještě přečtu.

Barette
30.07.2019 5 z 5

Báječná kniha s báječným policejním komisařem a jeho finskou švédštinou. Když se překousáte švédskými názvy a pasážemi jak z Padesát odstínů šedi, dostane nádherný příběh se spoustou nečekaných zvratů, které vás nutí vstávat ze židle. Nikdy nevíte, co se stane další větu. A to vás nutí číst dál, až čtete pořád. Jste tak zvědaví, že chcete stále číst a na druhou stranu si přejete, aby tato kniha nikdy neskončila, až v závěru zamáčknete slzu jak z příběhu, tak z toho, že už jste toto dílo dočetli.

patricia8137
29.07.2019 5 z 5

Hneď ako som dočítala túto knihu som musela siahnuť aj po ostatných knihách tohto manželského páru. LARS KEPLER (manželia Alexander a Alexandra) sa zaradil medzi mojich obľúbených autorov. Odteraz vyhľadávam zvyčajne len detektívne knihy a thrillery a vždy dúfam, že budú aspoň zčasti tak dobré ako všetky knihy od tejto dvojice autorov.

Danilla
24.07.2019 4 z 5

Kniha Hypnotizér se mi dobře četla. Měla vše, napětí, parádní zápletku a co oceňuji, jsou krátké kapitoly.

Theresa.2679
23.07.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nudila, občas mi to i přilo přitažené za vlasy, ale dobře se to rozjelo

Tesz
21.07.2019 odpad!

Tak, knihu jsem dočetla a musím říct, že jsem z ní div živá. Bohužel ne v dobrém slova smyslu. Naprosto divný styl, nereálné situace, zbytečně vulgární pasáže... Celkově to na mě působilo prvoplánově, bez hlubších myšlenek a pocitu, že mi autor něco předává.

michaela.97
19.07.2019 4 z 5

Manželé Alexandra a Alexander opět nezklamali! Když už to vypadá, že by mohl příběh skončit, rozvine se nová zápletka, změní se souvislosti a kniha se tak znovu vydává po napínavé cestě k jejímu rozhřešení. Styl autorů mě baví a mám ráda jejich postavy. Ať už ty kladné, tak i ty záporné. Každá má něco do sebe a občas žasnu nad jejich životními příběhy.
Za mě zas a znovu napínavé čtení, které je naprosto ideální do chladných zimních večerů, ale i do letních bouřkových nocí.

preciousek
15.07.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, jediné co mě nebavilo, byly vzpomínky před 10lety hlavní postavy... Jinak zápletka super, už se těším na další knihu...

agusak
12.07.2019 4 z 5

Na knihu od tohoto autora jsem se velice těšila. Jsem ráda, že mě kniha nezklamala. Bylo v ní dostatek napětí i tajemna, chvílemi jsem se i bála. Jedinou výtku mám na asi 100 stran dlouhou pasáž, ve které je popisována cca 10 let stará minulost hlavní postavy. Je mi jasné, že tato pasáž je v knize důležitá pro lepší pochopení vrahova jednání, avšak dle mého názoru by mohla být kratší.

jittik
09.07.2019 5 z 5

Doporučuji se na začátku nadechnout, protože toto je jedna z těch knih co se čte jedním dechem :)
Od začátku do konce napínavé