Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156875/bmid_hypnotizer-1AN-156875.jpg 4 6062 6062

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

Hypnotisören , 2009

Sam33
08.07.2019 4 z 5

Na to, jaký jsem literární milovník, mi Lars Kepler úplně vypadl. Narazila jsem na něj teprve nedávno při rozhovoru a velmi mě zaujalo, že manželská dvojice spolu takhle píše. Našla jsem si jejich první knihu, a tak jsem se dostala k Hypnotizérovi.
Musím napsat, že skutečně krimi a detektivky nejsou má krevní skupina. Ovšem jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Velmi mě překvapilo, že jsme vlastně nehledali vraha, jelikož toho známe celkem brzy. Hlavní příběh je skutečně jinde. Než jsem došla k pasáži, kde je flashback (strany asi 320-400), tak jsem si říkala, co ksakru chce autor ještě psát na dalších dvou seti stranách? Flashback to ale zachránil, moc se mi líbil, a pak už to jde rychle.
Takže závěrem- kniha se mi líbila, myslím si, že v budoucnu se k tvorbě Larse Keplera a příběhům komisaře Joony Linny určitě vrátím, ale ne hned. Tyhle vraždy a krveprolití nepatří k mým srdcovkám.

Kája95
08.07.2019 3 z 5

Ze začátku opravdu nuda, knížka mě začla bavit asi až na 150té stránce , střed zajímavý čtivý, konec příliš sentimentální.

Ihivanka
02.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila

Natali692000
28.06.2019 5 z 5

Moje první čtení od L. Kepler a jsem naprosto nadšená. Nejlepší detektivka, jakou jsem zatím četla. Vřele doporučuji. :) Další díly už mám nachystané..

jeff87
27.06.2019 4 z 5

Moje první setkání s Keplerem. Kniha byla napínavá, četla se jedním dechem. Určitě si přečtu další díly. Doporučuju :-)

Mikako
27.06.2019 5 z 5

Bavilo mě to a to je nejdůležitější...
Byla jsem od samého začátku napnutá a vydrželo mi to až do konce.
Co na tom, že jsem si občas říkala, že tohle, nebo tamto, je už dost přitažené za vlasy. Je to sice fakt, ale fakt je i to, že to je po delší době konečně výborná detektivka.
Bylo to moje první setkání s Joonou Linou a stoprocentně ne poslední. :-)

Bulldog
26.06.2019 5 z 5

Pro mě velice povedená kniha a vlastně celá série, kde má vše pod taktovkou jeden sympatický detektiv Joona Linna.

IVANA0123
25.06.2019 4 z 5

Tak a mám nového oblíbeného detektiva. Joona Linna je opět zvláštní a svůj, jak už to u severských detektivek a jejich detektivů bývá, ale pro mě sympatickým způsobem. Zápletka byla super a prostřední část z minulosti mi vůbec nevadila, i když na chvíli příběh přerušila a posunula stranou. Naopak mi popis a způsob práce v hypnoterapeutické skupině přišel zajímavý. Na konci knihu už nešlo odložit a musela jsem ji dočíst v jednom zátahu. Spokojenost a za mě 90%.
(6/19)

Luque17
15.06.2019 5 z 5

Zajímavý, napínavý a spletitý děj, švédské reálie.
Několik věcných chyb v překladu.

Miliarda
14.06.2019 4 z 5

Do literární prvotiny Larse Keplera jsem se nemohl dlouho začíst, nicméně zhruba v polovině chytla kniha takový spád, že se od ní nešlo odtrhnout. Celkově jí hodnotím jako vysoce kvalitní literární počin, nicméně plný počet hvězd v tomto případě dát nemůžu. Pozitiva jako velmi kvalitní děj či zajímavé vykreslení postav, totiž z mého pohledu do jisté míry sráží řada velmi nepravděpodobných situací, které jsou v knize vykresleny (výslech svědka v komatu apod.), jakož i "nesmrtelnost" všech hlavních postav. Celkově vzato jsem však byl velmi spokojen a rád se pustím do dalších knih ze série, které věřím ve mně vyvolají pocit nadšení.

amanek
13.06.2019 3 z 5

Začátek mě bavil. Prostředek a minulost se moc táhl, ale konec zas dobrý.

Eeli
06.06.2019 4 z 5

Dobře zpracovaný, dechberoucí krimi thriller. Autorům vubec nechyběly nápady na to, jak příběh zamotat, udržet ho napínavý a opět se ze všeho řádně vymotat. A i když to na některých místech bylo už trochu moc, stejně knihu považuji za kvalitní a povedenou. Nehledě na sympaťáka Joona Linna, který má vždy pravdu.

knihomolka78
05.06.2019 3 z 5

Knihy L. Keplera mám ráda, ale tahle byla něčím jiná. Vůbec mi nevadilo, že vrah byl znám již na začátku, příběh rychle ubíhal, ale pak se tam zamíchala část z minulosti (byla sice pro zápletku důležitá), ale narušilo mi to správně rozběhnutý děj. Konec už byl zase OK, ale ta prostřední část mi knihu narušila.

Belanna
23.05.2019 5 z 5

Naprosto super knížka. Vtáhla mě do děje od prvních řádků a nešlo jí nedočíst.

hrosik3
20.05.2019 3 z 5

Trochu chaotické.Škoda, že první příběh nebyl více rozpracovaný. Pokémoni jsou na mne v detektivce teda moc. :) Dle mého názoru průměrné.

managalante
16.05.2019 4 z 5

Začátek knihy a její nápad mě celkově vtáhl. Ale zbytek knihy už nebyl tak zajímavý a dočítal jsem ji jen proto, abych ji dočetl. :)

xflori01
11.05.2019 3 z 5

Od Keplera jsem ještě nic nečetl, ale už o něm slýchávám delší dobu, takže jsem si vzal na paškál jeho první knihu ze série o Joonu Linnovi. No a musím říct, že očekáváním to nedostálo. Četlo se to dobře a po dočtení bych to hodnotil jako průměrnou "detektivku". Ale oproti jiným detektivkám, které mám rád, to nemělo správný "drive" - do knihy jsem se nezačetl, nepotřeboval jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne - což není vizitka dobré knihy. Místo tahu na branku jsme se museli prokousat minulostí Erika, která byla z mého pohledu moc natahovaná - sice potřebná, ale zkrátit se dala. Podobně i celé vyústění s Josefem Ekem bylo meh. Další knihu si možná přečtu, ale určitě se pro mě Kepler nedostal mezi oblíbené autory.

antonin0999
08.05.2019 3 z 5

Keplerům se nedá upřít jedna schopnost. Mají skvěle zmáknutý styl. Stránky jsem hltal jako maliny. Kniha sama o sobě dokáže čtenáře vlastně zhypnotizovat tak, že může přehlédnout poměrně dost chyb týkajících se logiky chování postav - některé jsou však tak zásadní, že by nepomohlo ani přimhouření všech očí.

Laura99
06.05.2019 5 z 5

Super čtení

cubeice
04.05.2019 3 z 5

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem dočetl. Není to špatné, ale něco tomu chybí. Přijde mi to nedotažené. Pro napínavost příběhu mi střídání času přišlo pochopitelné a nevadilo mi, výrazněji překombinované do "rušivosti" mi to taky nepřišlo, tak asi spíš to natahování děje, několik slepých odboček, přitom skutečná cesta měla být první, která měla tátu napadnout. A zároveň to provázání z prvního příběhu do druhého mi přišlo jako nedotažený i když dobrý nápad. Když tak o tom přemýšlím, vlastně mi to celé přišlo jako průměrně provedený dobrý nápad.