Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156875/bmid_hypnotizer-1AN-156875.jpg 4 6064 6064

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

Hypnotisören , 2009

TomTomis
02.05.2019 3 z 5

Jak se to chovají lidé v této zemi k sobě? Poněkud bych se tam bál žít. Kniha se mi v něčem líbila a v něčem ne. Předností je to, že se kniha čte rychle, svižně to odsejpá. Děj je napínavý. Nelíbila se mi malá uvěřitelnost, vše nějak vždy náhodně vyplyne z okolností, nelíbil se mi pomalu 80 stránkový posun v ději zpátky v čase. Spíše thriller než detektivka. Místy bylo poznat, že to psaly dvě osoby. Na několika místech divné opakování, které mi přišlo docela rušivé... Dalšímu dílu dám šanci.

Stani95
29.04.2019 2 z 5

Na dvojici Lars Kepler jsem slysela jenom same pozitivni ohlasy a tak jsem se pustila do jejich prvni knihy. Zacatek se mi libil, ale pak se do toho promisil druhy pribeh. Dej mi pripadal zbytecne prekombinovany, nektere veci nedovysvetlene a celkove ja asi nejsem fanda detektivek. A taky zbytecne dlouhe.

guardian
28.04.2019 3 z 5

Ačkoliv kriminální příběhy nečtu, začetla jsem se do knihy na doporučení. Bohužel musím konstatovat, že je pro mě příběh psaný poměrně složitým stylem a celkem "chaotickou" kompozicí se spoustou odboček k věcem, které vlastně nejsou v příběhu podstatné. Některé věci jsou pak celkem přehnané. Někdo takový styl vyhledává, mně bohužel příliš nevyhovuje. Na druhou stranu nechci knihu zavrhovat, rozhodně si svoje čtenáře najde.

Herča76
17.04.2019 5 z 5

Naprosto luxusní počteníčko. Vůbec mi nepřipadalo nic překombinované ani zmatené. Takhle si představuji kvalitní thriller s nepředvídatelným koncem. Ňamka.

katst
16.04.2019 2 z 5

Já vlasně ani nevím, zda se mi to líbilo nebo ne... Začátek knihy vypadal na pořádnou jízdu, pak přišel skok a začal se odvíjet jiný příběh, aby se autoři k původnímu vrátili ke konci jen krátce. Místy byla kniha velmi napínavá, pak zase zbytečně rozvleklá a zdlouhavá a chvílemi mi přišla i velmi překombinovaná (při zmínce o pokémonech, jsem hodně bojovala s nechutí vůbec číst dál....). Každopádně dám šanci další knize, už jen proto, že Joona Linna je mi velmi sympatický :-)

kinee
16.04.2019 5 z 5

Cetli jste nekdy knihu, u ktery jste se radsi zamkli? U ktery jste si museli pri chuzi na zachod rozsvitit svetla ve vsech mistnostech a stejne se vam tajil dech? Tahle knizka je perfektne napsana, ze ji verite kazdy slovo a prozivate kazdy okamzik. Tak psst, nebo vam Josef Ek zaklepe svym nozem na dvere...

veg.petka
13.04.2019

Neskutečné. Miluji tuto sérii a Joonu Linnu. Už mi chybí, těším se, až si přečtu další díl. :-) Prostě severská krimi. Doporučuji!

kikies
11.04.2019 4 z 5

Velmi dobré, takové typicky severské, napínavé a zajímavý hrdina. Jen to bylo na můj vkus lehce zdlouhavé a možná mi nesedla ta kombinace dvou případů (to je ta hvězdička dolů).... ale s Joonou Linnou určitě budu pokračovat :-)

Olava
08.04.2019 4 z 5

První kniha od tohoto "spisovatele" a mohu říct, že se mi to líbilo. Seveřani ty detektivky opravdu zvládají. 4 hvězdičky určitě. Brzy se vrhnu na další příběh detektiva Joony, už se těším.

Messilina
06.04.2019 5 z 5

Skandinávci detektivky prostě umí. Možná, že se sem tam v knize vyskytuje pár pasáží, které nejsou úplně domyšlené, ale myslím, že příběh to nijak nezkazí.

E.lisabeth
06.04.2019 4 z 5

Zacatek zdlouhavy a vlekly...kdyz se vsak kniha rozjela, zacala me dost bavit. Hodne me ale mrzelo, ze pripad Josefa byl tak rychle utnut a zakoncen, tam vy me zajimalo vic podrobnosti.

mataj
05.04.2019 4 z 5

Kniha byla super, napínavá, četla se dobře. Jenom se děj mohl soustředit spíše na jeden příběh. Ale jsem spokojena a určitě si přečtu i další knihy od této dvojice.

Zuzana08
01.04.2019 3 z 5

Pro mne napínavý děj, nutilo mne to číst dál a dál, několik nečekaných zvratů se tam našlo. Nemohu ale příliš objektivně hodnotit, krimi nejsou mé oblíbené knihy. A obávám se, že si děj, zápletku a hlavní hrdiny příliš dlouho pamatovat nebudu.

orinka3
26.03.2019 4 z 5

Od začátku do konce velice napínavé. Jenom jsem zapochybovala, nakolik je možné, aby se vážně zraněný pacient napojený na přístroje mohl sám dostat z lůžka a zmizet z nemocnice. A jak může fungovat a pracovat člověk, který do sebe hází kvanta léků proti bolesti, psychofarmak a přitom řešit složité životní situace.

Miška.Miška
25.03.2019 4 z 5

Zbytečně zdlouhavé, jinak super

KatkaP.
20.03.2019 5 z 5

dvojice Kepler - mistři napětí. Skvělá kniha!!! Skvělý hlavní hrdina - Joona Lina

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Super!!!

janik6969
19.03.2019 2 z 5

slibný rozjezd, ale potom je děj o úplně jiném příběhu, zbytečně rozvláčné, za mně o něco lepší průměr

Lkomrska
14.03.2019 3 z 5

Miluji tenhle manželský pár, ale tahle kniha mě jako jediná z jejich série úplně nenadchla.

RomaJi
12.03.2019 odpad!

Jedna z nejhorších knih, s oznacenim KRIMI, které jsem kdy četla. Námět na knihu by byl možná i zajímavý, pokud by do toho autoři neustále nevmesovali krizi Erika a Simony, kteří svým chováním připomínají spíše teenagery. Zbytečné zdlouhavé popisy některých míst. Označila bych to jako pokus o napsání knihy, kdy autoři zkoušeli čtenáře zaujmout až příliš a stala se z toho prekombinovana dlouhatanska slohové práce, která spíše nudi než vzbuzuje chut chtít číst dál.