Královna stínů

Královna stínů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542285/bmid_kralovna-stinu.jpg 5 2909 2909

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows, 2015

pepa3rd
25.10.2019 2 z 5

Autorka se čtvrtým dílem vrací kvalitativně k slabšímu průměru. To co mě opravdu bavilo na trojce tu bohužel ustupuje do pozadí a nebýt zajímavé linie čarodejnic, snad bych se dalším čtením už neobtěžoval. První polovinu knihy se nic moc neděje, krom neustálého pubertálního vzdychání (trochu to začíná přípomínat Beverly Hills 90210 - každý s každým), ačkoliv na druhou stranu, dá se tu pěkně trénovat rychločtení :-/. Objevuje se tu (dosti neuměle) několik nových postav, víceméně nezajímavých, které do příběhu vstupují nejspíš jen proto, aby měl každý hrdina s kým skončit. Nezvládnuté charaktery, podivné a nelogické chování, překombinované zvraty, porušování vlastních pravidel. Ještě jsem snad načetl knihu, kde by se autor snažil o tolik bombastických zvratů a odhalení současně, že tím čtenáře dokonale otráví. Žádné pomalé odkrývání, jemné náznaky, skládání kamínků, aby čtenář jen tušil, byl v napětí i nejistotě a nakonec měl radost z toho, že to vše dává dokonale smysl. Přitom autorka to umí, linie čarodejnic tohle vše nepostrádá. V druhé půlce knihy se konečně i něco děje, ale nemůžu říct, že by to bylo strhující, napínavé a vlastně ani překvapivé. Tuhle sérii dočtu, ale hlavně díky čarodejnicím, které by si zasloužily více hvězd. 50 %

Katie46
20.10.2019 5 z 5

Příběh se začíná rozjíždět a nehorázně mě baví. Nic vás nenechá vjistotě jelikož Celaena má vše do puntíku vymyšlené ale vy se vše dozvídáte pomalu a vše totálně více méně šokuje.
Manon a její Třinácka mě začíná konečně více bavit, předtím jsem jim nepřišla na chuť..
Rozhodně dobrý díl!

dominika2585
30.09.2019 5 z 5

Já jsem nadšená. V tomto díle byla spousta "wow". Jak to popsala jedna komentující pode mnou, i já zažila pár infarktových stavů. Bavily mě pasáže, kde si Arobynn a Aelin hráli na kočku a na myš. Jako již v předešlém díle jsem si nejvíc užila kapitoly s Manon a její Třináctkou. Velice jsem si také oblíbila postavu Lysandry. Těším se na další díl.

dadako
24.09.2019 4 z 5

Některé omáčky a romantické čajíčky mě nebaví a občas mi až lezou krkem, ale dá se překousnout a jelikož mě zajímá jak se vše vyvine a dopadne tak čtu dál.

Adele02
20.08.2019 5 z 5

Vždycky mi vyrazí dech. I když už si myslím, že jsem ji prokoukla a tuším, co se stane, stejně mě překvapí na maximum.
Pár věcem pořád nevěřím. Nad některými se doteď směju. A jsem na další díl natěšenější než kdy dřív.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila. Ostatně jako všechny knihy od téhle autorky.

Marosusu
06.08.2019 5 z 5

Ja som stále nadšená ..každou časťou viac a viac...toto je moja šálka kávy pri tomto oddychujem a zabúdam na realitu ...hor sa na ďalšiu časť ;-)

anishta
30.07.2019 5 z 5

Tak to mělo koule!!! (Pardon za výraz, ale jinak to popsat nejde!!!) Začátek trošičku pomalejší, ale pak jsem fakt nestíhala dýchat... Pár infarktových stavů bylo a nemůžu se dočkat dalšího dílu... Ať žije královna a Manon!!!

Při druhém čtení souhlasím s prvním svým komentářem. Začátek mě trochu nudil, ale věděla jsem, že se musím prokousat a pak to bude dobré. Slovní průjmy některých postav jsem taky přetrpěla a já furt nadšená. Elide!

Catwoman292
16.07.2019 3 z 5

Upřímně, tento díl je o hodně slabší než předchozí, které jsem si velmi zamilovala... Hlavní hrdinka se chovala jako krvelačná a arogantní potvora.. Jeřáb mi připadal jako nudnější verze Chaola, rozčiloval mě jeho majetnický postoj vůči Aelin, a že omlouval každý její čin.. Zamilovala jsem si ale Mannon a Lysandru a kapitoly s nimi, které byly zajímavější ...

4129
16.07.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku mě díl moc nebavil. Chaol se dostal mezi jedny z postav které jsem nemusela a byla jsem radši když v dění chyběl. Je ale pravda, že jeho chování dává smysl. Také trochu odpadlo mé nadšení z Aelin. V tomto díle se docela chovala jako mrcha. (Přesto mě části o ní a Jeřábovi líbili.) Zato její bratranec a Lysandra u mě tento díl vedli. Samozřejmě Manon a její wivern. Tyto postavy patří mezi mé oblíbené a když se konal souboj mezi čarodějnicí a královnou, byla jsem asi blíže Manon. Elide se mi v tomto díle zdála trochu přebytečná, ale určitě bude mít prostor v dalších knihách. Kniha sice nebyla tak dobrá jako ta předchozí, ale byla plná akce, nových informací a konec byl skvělý.

Skalníková
04.07.2019 5 z 5

Tento díl byl mnohem lepší než předchozí, byla v něm spousta akce a zvratů. Aelin je tu dost panovačná, což se zrovna dvakrát nezamlouvalo, ale dalo se přes to přenést - když tedy nepočítám to, jak se před ní mužské postavy, jako Chaol, Jeřáb a Aedion neustále plazí. Nejvíc ze všeho se mi líbil příběh Manon, která nakonec asi nebude tak zlá, jak se na první pohled zdá.

andrejci
22.06.2019 5 z 5

Já snad ke každému dílu napíšu, že byl úžasnější než ten předtím. Maasová to napsala tak, že mám pocit, že i když jsem začínala se Cealaenou tak mám teď pocit, že Aelin je úplně jiný člověk. Pořád tam byla nějaká akce, dokonalé zvraty. Od setkání s Chaolem až po setkání s Dorianem to prostě byla bomba. Dorian a Aelin si prošli peklem a teď mám pocit, že si tím peklem musí projít i Chaol. Jsem ráda, že si Aelin našla kamarádku. Stejně jako v minulém díle se tam objevila Manon a pomalu jí začínáme nahlížet pod její krutou slupku a zjišťujeme, že je vlastně docela milá:). Zatím u mně vede 3. díl ale tenhle k tomu nemá daleko.

Linda112
18.06.2019 1 z 5

Tenhle díl se mi nezaril do paměti. Z Aelin se stala nesnesitelná mrcha, z Chaola se stal pěkný pitomec atd.

Za mě jen,, přechodový'' díl

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Kniha je úžasná. Ano, z Aelin se nám stává takové nesnesitelná panovačná mrcha, ale já jí to ráda odpustím, protože pokud bych prožila to co ona (a nějakým zázrakem to přežila), chovala bych se pravděpodobně stejně. Jeřába jsem si tu oblíbila jetě o něco víc, i když Chaol mi tu trochu leze na nervy. Chápu, proč se tak chová a jsem ráda, že to tak je, ale kdybych měla soudit jen jeho chování, POKUSILA bych se mu vrazit pár facek. Ale stejně, kniha rozhodně stojí za přečtení i za koupení.

knihomolkajanca
16.05.2019 5 z 5

Uf, uf, uf! Tak tohle tedy byla jízda. Ačkoliv jsem byla z předchozího dílu taková trochu rozpolcená, tak tento jsem si neskutečně užila. Od začátku do konce to bylo napínavé, pořád se něco dělo, nechyběly nečekané zvraty. Znovu jsem se setkala se svými oblíbenými postavami a to, jak se vyvíjely, se mi líbilo. Několik lidí zde psalo, že jim Chaol připadal protivný a nebavil je. No, mně osobně vývoj jeho postavy přišel docela přirozený a uvěřitelný. Kdybych si prošla tím, co on, asi bych taky nebyla zrovna dvakrát příjemná. Dříve mě docela zklamal rozchod jeho a Celeany. Jsem ale ráda, že se alespoň usmířili a zůstali přáteli. Potěšilo mě také, že spisovatelka věnovala nejvíce prostoru Aelin, jejíž dějová linie mě baví nejvíce (možná částečně i kvůli Jeřábovi, kterého mám asi nejraději ze všech :D ). Oproti třetímu dílu mě také více bavil příběh Manon, ačkoliv Elide bych v příběhu asi úplně nepotřebovala. Naopak jsem si rychle oblíbila Lysandru a těším se na to, jakou úlohu ještě v příběhu sehraje. A taky mám pocit, že se nám to trochu napáruje :D Ale uvidíme...No, nezbývá než se vrhnout na další díl :)

Gabri-88
14.05.2019 5 z 5

Spousta akce a zabavy! Aelin kuje pikle jakoby nikdy nedelala nic jineho. Vsichni se bijou jako lvi a zachranuji i nezachranitelne a jeste u toho jsou krasni a uzasni.
Ja bych rekla, ze jelikoz je to young adult literatura, tak to tak ma byt, ze nektere drobnosti pusobi detinsky nebo neuveritelne. Me to bavi!

Atekram
28.04.2019 2 z 5

Jak se mi předchozí knihy jako odreagování docela líbily, tak tahle (a v návaznosti i další díl) mi už připadala trochu klišoidní. Na, po jiných stránkách fajn knihách od Maas mě irituje několik věcí, které se v nich bohužel pořád opakují napříč sériemi:
1. Ultimátně silná, krásná a pro všechno vyvolená hlavní hrdinka, která se zároveň chová jako sobecká kráva, ale přesto ji všichni zbožňují a nikomu to nevadí.
2. Ultimátně krásné a ve všech směrech obdařené vedlejší postavy.
3. Uťáplé mužské postavy, které slouží jenom k tomu, aby uctívali ženské hrdinky.
4. Stoleté víly s obřími údy, co se chovají jako puberťáci bez životních zkušeností.
5. Trapné náhody, co "pomáhají" vztahům - náááhodou spolu museli spát v jednom pokoji, byla jim zima atd.
6. Vulgární gesta a vyplazování jazyka.
7. Šablonovité postavy a jejich párování jak se to zrovna hodí.
Je to docela škoda, protože autorka umí skvěle čtivě psát. Nevím, proč by měla v podstatě vykrádat sama sebe. Poslední díl ale určitě dočtu :).

janno69
23.04.2019 5 z 5

Prostě tuto sérii miluji a vrhám se na další díl....

Dada_cte
11.04.2019 4 z 5

Kniha začala připomínat Dvůr trnů a růží... Je to škoda, že autorka ,, míchá" tyhle dva příběhy dohromady. I přesto, že miluju tuhle autorku hodnotím tuto knihu pouze 4 hvězdami. Prosím, neukamenujte mě xd

dancav28
31.03.2019 5 z 5

Kniha mě bavila, každý díl je lepší a lepší. Jsem ráda, že na konci se všechny "příběhy" prolnuly. Hned se vrhám na další díl