Muž menom Ove

Muž menom Ove
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277237/bmid_muz-menom-ove-OQ6-277237.jpg 5 4589 4589

Ove dovŕšil päťdesiatdeväť rokov. Je to muž pevných zásad, neochvejných princípov a nemenných pravidiel – a večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného. Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí. Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

En man som heter Ove, 2012

takana
06.07.2021 4 z 5

Kniha se mi docela líbila.

toni-az
04.07.2021 4 z 5

Zdá se, že jak se u nás vyvinul subžánr ala Kulhánek, ve Švédsku se vyvinul subžánr ala Jonasson. Je to prostě takový mladší a uvěřitelnější Stoletý stařík. Kažopádně ač mě Ove na začátku opravdu vadil, že jsem si říkal, jestli to vůbec číst dál, časem jsem zjistil, že ho mám rád. V jistých ohledech mi připomíná mě, i když popravdě řečeno by mě asi rád neměl, jako ostatně všechny ty ajťáky.

sarkaditt
27.06.2021 5 z 5

(Audiokniha:) Vtipné, dojemné a excelentně čtené! Po poslechnutí jsem si ji pustila ještě jednou, což se mi stalo poprvé v životě.

Dadulina
05.06.2021 5 z 5

Zdánlivě lehký příběh, kde si však každý najde své bolavé místo.

Terkishead
01.06.2021 5 z 5

Kdyby bylo k dispozici víc hvězdiček, nešetřila bych. Ohromně vtipná knížka, kterou jsem musela číst po kouskách, protože jsem přestávala vidět na text, jak mě pálily oči. Nevím jestli je to tím Švédskem, ale odkaz Astrid Lindgrenové se nezapře. A tak jsem nakonec nejvíc brečela prostě proto, že už to skončilo.

tygřík2
01.06.2021 5 z 5

Ke každému srdci vede cestička. Jen ji někdo musí chtít najít.

JustWomen
31.05.2021 4 z 5

Jako bych už se s ním ve svém životě setkala ...

XbookwormX
31.05.2021 5 z 5

Ove je nepříjemnej, nerudnej paznecht, kterej by každýho jenom prudil, že není všechno jak má být. Přitom je to dobrák vod kosti a frajer a von možná bude i libovej.
Prostě se v něm úplně vidím.
Kéž by každej old schooler byl jako Ove, to by se nám žilo.

drakamena
30.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Pobrečela jsem si, nasmála jsem se. Příběh neuvěřitelně chytí za srdce. Skutečně jedna z nejlepších knih jaká se mi kdy dostala do ruky.

baji42
30.05.2021 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale bohužel se u mě nesetkala s nadšenou odezvou.

Lawiane
27.05.2021 4 z 5

Knížka se četla dobře, možná až moc dobře- Celou dobu jsem přemýšlela, jestli se mi hodně líbí jako takový ten dokonalý text, nebo se mi vlastně nelíbí jako takový ten prvoplánový román s akurátně odměřenou mírou dojemnosti. Nerozhodla jsem se do teď.

kudrdlinka
26.05.2021 4 z 5

S Ovem jsme si na sebe museli chvíli zvykat, možná i proto že jsem poslouchala jen po chvilkách. Ale jak se postupeně odkrýval Oveho životní příbět, tak si na konec mé sympatie získal :) A to i díky panu Vlasákovi, který knihu skvěle načetl.

KatyM.
21.05.2021 4 z 5

Vtipná kniha o stárnoucím muži.

Durancie
21.05.2021 2 z 5

Muž jménem Ove je kniha, u níž upřímně nechápu, proč se stala bestsellerem. Protivnej dědek, přemoudřelé jiné kultury, nepřátelský svět kolem nich. To, co mě baví v Backmanových dalších knihách, tady zcela zklamalo.
Žena jménem Durancie dává dvě hvězdičky, ovšem Backman i nadále zůstává mým oblíbeným autorem.

JanuldaN
17.05.2021 5 z 5

Tak to bylo moc, moc krásné! Stejným dílem vtipné, jako smutné. Humorné momenty střídají pasáže, které vám do očí vženou slzy dojetí. Určitě doporučuji! Poslouchala jsem audioknihu v podání Jana Vlasáka - úžasně zpracovaná.

Alena129
14.05.2021 5 z 5

Sedím v čekárně u doktora s touto knihou na kolenou. Na obličeji nasazený respirátor. Kdyby mě někdo sledoval, tak i přesto musí poznat, jak se nad čtením usmívám. Slyšela jsem o Ovem jen chválu. Musím jen potvrdit.

campanula2
14.05.2021 5 z 5

krásně smutné - stojí za to

Belanna
13.05.2021 5 z 5

Na tuto knihu nezapomenu.
Jemný humor po celou dobu a přitom tak hluboké emoce. Nevíte, kdy se smát a kdy brečet. Příběh je ojedinělý a nekonečně silný, zkrátka nádherný.

misa.novakova
08.05.2021 5 z 5

Dojemná a zároveň vtipná knížka o stáří nevrlého pána.

zaglo
04.05.2021 5 z 5

Očekávala jsem humorný příběh, ve skutečnosti jsem při jeho čtení uronila dost slz. Příběh o ztrátě životní lásky, smyslu života...
Ano, hlavní postava je podobná postavě Jacka Nicholsona z Lepší už to nebude, ale tento příběh je mnohem hlubší.