Muž menom Ove

Muž menom Ove
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277237/bmid_muz-menom-ove-OQ6-277237.jpg 5 4589 4589

Ove dovŕšil päťdesiatdeväť rokov. Je to muž pevných zásad, neochvejných princípov a nemenných pravidiel – a večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného. Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí. Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

En man som heter Ove, 2012

Red_
29.07.2019 3 z 5

Nedokážu posoudit, zda je to způsobené překladem, ale pasáže, u kterých bych se měl s největší pravděpodobností smát, mi až tak vtipné nepřišly. Je to příběh o specifické povaze člověka, se kterým se každý z nás v životě určitě alespoň jednou setkal, takže ví, jak je těžké si k těmto lidem najít cestu. Obzvlášť když vás něčím zazdí či odpálkují hned v počátku této cesty. Příběh je hezký, ale čekal jsem od toho trochu něco jiného - více humorných pasáží. Myslím, že by se jich tam vešlo více nebo při nejmenším v trochu jiném podání.

d.oliee
25.07.2019 4 z 5

Krásný příběh, hodně emotivní. Co mi na začátku ale hodně vadilo, byla opakující se frekvence slova Ove, kterým začíná každá druhá věta.

katerina9848
24.07.2019 5 z 5

Úžasná kniha,autor se stal mým oblíbencem. U této knihy se střídalo plno emocí,prostě top

KTera
23.07.2019 5 z 5

Úžasná kniha.

...123
21.07.2019 5 z 5

Geniální.

VěraČamková
20.07.2019 5 z 5

úžasná kniha, zařadila bych mezi povinnou četbu, pod tvrdou slupkou se skrývá neskutečné lidství ...

Tatrman
16.07.2019 4 z 5

Máte rádi český seriál Doktor Martin? Pokud ne, nečtěte Oveho příběh. Pokud ano, je tato kniha přímo pro vás! A proč to srovnání? Nemůžu si pomoct, ale Martin i Ove jsou si velmi podobní. Mrzouti, prudiči a brblouni, ale ve finále vám přirostou k srdci a možná se přistihnete, že jim vlastně fandíte. Kniha, která pobaví, rozesmutní, ale hlavně nenudí.

esfinge
15.07.2019 5 z 5

Ove byl nerudny dědek...aspoň na první pohled. Postupně se rozkryval jeho životní příběh a Ove se stával pro mne prijemnejsim, až jsem si ho nakonec zamilovala. A sousedy a kocoura take:)

Evka27
06.07.2019 5 z 5

Vlastně ani nevím, co bych napsala. Díky, že jste mě na tuto knihu navedli, moc a moc se mi líbila.

Lotuska96
05.07.2019

Od začátku jsem tušila, že Ove nebude tak tvrdý a nerudný, jak ho autor popisoval. Pořád jsem čekala na ten zvrat, kdy se dozvím, proč se tak chová. A musím říct, že jsem čekala víc. Ne že by ta knížka byla špatná, ale nenaplnila moje očekávání.

josska
29.06.2019 5 z 5

Knihu jsem puvodně nechtěla vubec číst,myslela jsem si,že to není nic pro mě,,,ale na doporučení, jsem ji zkusila...zrovna ji měli v knihovně jako audio,a když jsem viděla,že ji čte J.Vlasák tak jsem měla uplně jasno??Je výborně namluvená a moc mě bavila,moc doporučuji

pavlinka0250
29.06.2019 5 z 5

Velice milá knížka. ❤️

Bulldog
25.06.2019 5 z 5

Co říct k Ovemu ????...budete se smát, budete brečet a pochopíte proč je Ove takový...takový úžasný..

Heliku777
22.06.2019 5 z 5

Skvělé čtení. Doporučuji.

HlEva
22.06.2019 5 z 5

Ten typ knihy, kdy Vám celý smysl příběhu dojde až v těch posledních kapitolách.

eva7194
17.06.2019 5 z 5

První zhruba třetinu knížky jsem přemýšlela, jestli tu knížku o nerudném dědkovi vůbec chci dočíst. Ale četla se vlastně dobře, takže jsem byla zvědavá, co z toho bude. Někde za půlkou mě to hodně chytlo a na konci jsem se neubránila slzám. Výborně vykreslené postavy, kocour mne několikrát donutil se smát a celá ta skvadra postaviček byla vlastně moc fajn.

BarboraZ
10.06.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla. Oveho jsem si i přes jeho zatrpklost moc oblíbila, kapitolky byly krátké a výstižné. Člověku je až líto, že kniha nemá více stránek, dokázala mě pobavit i rozbrečet. Určitě doporučuji :-)!

Cleo De Nile
07.06.2019 5 z 5

Během čtení první kapitoly jsem si překvapeně říkala, co na té knize všichni vidí, Ove mi lezl na nervy a nechápala jsem, jak zrovna tohle dílo mohlo někoho rozbrečet. Velice brzy jsem ale změnila názor a Oveho s jeho mrzoutskou, upřímnou a pedantskou povahou jsem si zamilovala, rovněž i jeho novou sousedku Parvaneh, které říká Těhotná. Autor nám na několika seti stránkách odkrývá hluboký příběh o starém muži, který by zůstal na světě docela sám, nebýt kocoura, s nímž zprvu nevychází, a několika nových, nečekaných přátel. A víte co? Na konci jsem brečela taky.

Gabca1990
03.06.2019 5 z 5

Četla jsem na základě dobrého hodnocení. Kniha byla velmi čtivá, pěkný a humorný příběh. Určitě doporučuji a pustím se i do dalších knih od tohoto autora.

hermína14
01.06.2019 5 z 5

Čistě vyšitý případ:)) lásky...s dojemnými uzlíky. Bylo mi se seňorem Saabem TAK pěkně; do posledního písmenka!

"Byl černobílý. Ona hrála barvami. Všemi jeho barvami."