Muž menom Ove

Muž menom Ove
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277237/bmid_muz-menom-ove-OQ6-277237.jpg 5 4589 4589

Ove dovŕšil päťdesiatdeväť rokov. Je to muž pevných zásad, neochvejných princípov a nemenných pravidiel – a večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného. Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí. Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

En man som heter Ove, 2012

marlowe
12.10.2017 5 z 5

Hezká pohádka pro dospělé – a protože v pohádkách je ze zákona povoleno nejenom používání všech odstínů růžové, ale i plakátově zjednodušených zevšeobecnění (dyslektické děti čtoucí Shakespeara, homosexuální pseudokonflikt, motiv imigrantů, bezbřehá tolerance a bez výjimky pozitivní reakce všech Oveho "spoluhráčů" na jeho podivínství atd.), dávám bez uzardění 5*!

yoseff
11.10.2017 5 z 5

Nečekal jsem od knížky nic a dostal jsem toho dost. Já se teda bavil a to dost dobře.

Booky84
10.10.2017 3 z 5

Na knížku jsem byla opravdu zvědavá, ale bohužel jsem byla zklamaná. Příliš se vlekla a rozhodně jsem se nezasmála, maximálně malé pousmání, což je opravdu málo.

jirsi
08.10.2017 odpad!

Nevěděl jsem, jak takový žvást okomentovat, naštěstí teď mohu napsat jen: naprosto souhlasím s uživatelem HaniSebi.

HaniSebi
08.10.2017 1 z 5

Po 22 kapitolách jsem to vzdala. Po dlouhé době knížka, kterou jsem nedočetla. Sentimentální knížečka o stáří. Ani jednou jsem se nezasmála, že bych se u čtení usmívala to taky zrovna ne a abych se rozplakala u takové nudy to bych musela být psychicky labilní. Kniha je plná rádoby vtipných přirovnání a nesympatických postav. Na otravnou sousedku Parvaneh jsem byla úplně alergická. Za mě ne.

Smardik17
06.10.2017 5 z 5

Ze začátku jsem měl pocit, že se bude autor snažit napodobit Stoletého staříka, pak mě naštěstí vyvedl z omylu. A skvěle jsem se bavil. Oveho jsem si velmi oblíbil, i přes to, že u něj bydlel teplouš☺ a na konci, jak se říka, jedno oko nezůstalo suché.

Dobby888
04.10.2017 5 z 5

Skvělá knížka, která mě až neskutečně pohltila. Zpočátku jsem si říkala co to je za prudící dědek, ale nakonec přečtena jedním dechem. Zábavná, úsměvná, dechberoucí, dojemná...

Petruš999
02.10.2017 5 z 5

Nečekala jsem, že mě tato kniha tak pohltí, pobaví, dojme, poučí a donutí k zamyšlení. Těším se na další autorovy knihy!

kattyV
01.10.2017 5 z 5

Kniha, u které mi hlavní hrdina na začátku neskutečně lezl na nervy, abych si ho postupně zamilovala. Kniha, u které jsme se smála i brečela, ale více smála. Kniha o tom, že každý potřebujeme, aby nás někdo uznával a měl rád. I když se tváříme, že nám na tom ani za mák nezáleží.

petgona
27.09.2017 5 z 5

Krasny pribeh. Ove mi bol od zaciatku sympaticky, pretoze ja sama mam rada pravidla a som tak trochu ufrflanec :D Citala som aj Britt-Marie, ale Ove bol lepsi. Sviznejsi, zaujimavejsi. A hoci to bolo predvidatelne, vobec mi to neprekazalo, lebo autor sa podla mna nesnazil napisat napinavu psychologicku sondu do mysle stareho vdovca. A prave preto som sa dokazala stotoznit s postavami, vedela som si predstavit samu seba na ich mieste. Pre mna to bola kuzelna kniha.

nelus23

Skvělé počtení

Leenah
26.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mi hodně dala. Osobně se mi líbila o dost víc než Stoletý stařík, který má podobný námět. Líbí se mi popis sousedských vztahů a jejich proměny. Pro mě byla ideální i délka kapitol (které měly mimochodem skvělé názvy, opět pro mě netypické a zajímavé). Prostě dobrá kniha k zamyšlení nad soužitím různých generací.

sweettest
26.09.2017 5 z 5

Kniha pro mě byla velkým překvapením. Neobvyklý hrdina knihy, zábavné čtení a ke konci jsem brečela jako želva (naštěstí jsem to na pláži zamaskovala velkými slunečními brýlemi). Opravdu krásná kniha!

petrarka72
25.09.2017 5 z 5

Obrečela jsem to. A co jako? Pokud nemáte Saaba, nemáte mi co vyčítat! A starejte se o svý!!! (Miluju Oveho.)

Margie94
24.09.2017 5 z 5

Před chvílí dočteno se slzami v očích. Tohle je prostě tak krásný a dojemný příběh, kde se melancholie střídá s humorem a současnost s minulostí. Některé pasáže jsem si přečetla víckrát, protože zde čtenář nalezne pár životních mouder, které mají nějaké poselství a poučení. Za mě parádní kniha a už se nemůžu dočkat, až si přečtu nějaké další knihy od autora :)

wosch
17.09.2017 2 z 5

Vcelku vtipný, ale brzy hrozně předvídatelný příběh.

PetrzOlomouce
08.09.2017 3 z 5

Je vidět, že je knížka spisovatelova první. Průměrná, stále čekáte, co se stane a až se to stane, je to celkem rychlovka a pak už jen dočíst omáčku. Celkem často se v knize opakují věty, fráze.

Dija
08.09.2017 5 z 5

Neuvěřitelně krásný, lidský a silný příběh, který umí zároveň pobavit a zároveň neskutečně dojmout k slzám. Jako první jsem viděla film, ze kterého jsem byla nadšená, knížka toto nadšení ještě předčila. Strašně se těším na další autorovy knížky.

poter
06.09.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha,plná lidskosti a normálnosti.Ráda se k ní vrátím a přečtu si ji za čas znovu.Film je taky moc pěkný

hanysekm
06.09.2017 5 z 5

Za mě moc příjemné čtení, úžasná kniha.. plná vtipu, ale v zápětí umí i dojmout k slzám.