Na dvore z hviezd a mrazu

Na dvore z hviezd a mrazu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419218/bmid_na-dvore-z-hviezd-a-mrazu-6iS-419218.jpg 4 1861 1861

Feyre, Rhys a ich priatelia sú zaneprázdnení odstraňovaním škôd, ktoré počas pohnutých časov vojny utrpel Nočný dvor a taktiež značne zmenený zvyšok sveta. Ale Zimný slnovrat je konečne tu a s ním aj zaslúžený oddych. No ani slávnostná atmosféra nedokáže celkom zahnať temné tiene minulosti a Feyre zisťuje, že tí, na ktorých jej najviac záleží, sú poznačení hlbšie, než si pôvodne myslela - a že rany, čo utŕžili, môžu mať nedozerný vplyv na budúcnosť celého dvora.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Frost and Starlight , 2018

Andreanis
14.06.2019 3 z 5

Hned po doctení jsem dala knize 4 hvězdičky. Ale během dne se mi děj knihy rozležel v hlavě a musím své hodnocení změnit.
Předem upozorňuji, že následující text je v podstatě jeden velký SPOILER.

Upřímně řečeno, takhle kniha byla úplně zbytečná. Nepřinesla vůbec nic nového. Žádné uzavření série, žádné důstojné rozloučení. Tohle by se hodilo spíš jako další kapitoly předešlého dílu nebo krátký epilog.
Dějově to za mě bylo úplně o ničem. Nepřineslo to vůbec nic nového. Jen jsme si opět vyslechli to samé co už bylo v minulých dílech. Elain nechce Luciena, Nesta všechny nesnáší a nechce Casse, Feyre je pořád stejně nevyrovnaná, Mor dělá, že nechce Aze atd... Prostě pořád ta samá písnička dokola. Celý děj se točí jen kolem přeslazeného shánění dárků. Jediná ''novinka'' je, že Feyre a Rhyss chtějí dítě. Ale to taky není zrovna novinka, když už o tom mluvili dřív. Tamlin je pořád stejná troska. To co vypadalo zajímavě, povstání v ilirijských bojových leženích, bylo úplně upozaděno. Taková dějová vsuvka o ničem.

Tahle série je prostě slabá. Jediný dobrý díl je za mě první. Ve zbytku se pořád vyskytovaly otravné postavy a nudné pasáže. Ještě jsem nečetla knižní sérii, kde by mě v každém dílu někdo z kladných postav vším tak nehorázně vytáčel, že jsem musela přestat číst. Místy bylo vážně utrpení tyto knihy číst. Prostě Skleněný trůn je stonásobně lepší sérií.

Takže kolik hvězdiček si tato kniha a i celá série zaslouží? Nejradši bych dala 2, ale protože byl 1. díl opravdu dobrý, tak i když s notnou dávkou sebezapření 3.

roman9276
14.06.2019 2 z 5

Nudný, v podstatě nic neříkající a naprosto zbytečný.

Malinali
13.06.2019 3 z 5

Pohodový předíl mezi 3. a 4. knihou. Žádná akce, spíš pojďte se tak nějak projít po Velarisu ;) žádná akce. Oddechovka... Moc se těším na další a akční díly, protože předchozí tři knihy byly famózní

Nel-ly
05.06.2019 odpad!

Tohle bylo... proč?
O ničem.
A když se tam něco dělo, přišlo mi to totálně mimo mísu (napříkald celá ta věc kolem chrápání s náhodnýma chlápkama v hospodě, když cítím, jak ve mně stoupá temnota... no jasně)

E.lisabeth
01.06.2019 4 z 5

A me to prislo hezky. Nic moc jsem od toho necekela, po tech vsech negativnich komentarich, ale bylo to fajn naposled se na chvili vratit do Velarisu. I kdyz porad nevim jak to bude s Nestou a Elain a jejich druhy...to sem si myslela ze aspon jedna z nich bude mit nejake rozuzleni:) .

Lil30
28.05.2019 3 z 5

Celou sérii zbožňuji a moc jsem se těšila na pokračování, které mě ale neskutečně zklamalo. Vlastně jsem se nic nového nedozvěděla, celá kniha se neskutečně vlekla a některé stránky jsem přeskakovala.

lehaje
23.05.2019 odpad!

Tak tohle bylo o ničem. Kdyby ji nevydali, tak by se nic nestalo. Pritom celou serii zboznuju. Toto mi prislo jen priprava na dalsi dil, ale samotná knizka nema zadny poradny dej.

Francesca14
21.05.2019 3 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, ale koupila jsem si ji proto, že jsem doufala, že dostanu hodně Nesty a Cassiana, dozvím se víc o tom, jak to dopadne s Elain, Mor, Azrielem... a místo toho jsem dostala 200 stránek v podstatě jen o Rhysovi s Feyre, kterých jsme měli až až v předchozích dvou dílech. Věčné popisování jejich neskutečné lásky, propojení a štěstí, nehledě na to, jak fantasticky jim to klape v posteli, mě už opravdu nebavilo a stránky jsem přeskakovala. Napsané to není špatně, ale doufala jsem, že ta knížka bude o něčem trochu jiném. Možná bych si ji užila víc před rokem, kdy jsem tuhle sérii vážně milovala, ale teď už jsem si kromě slovních přestřelek Vnitřního kruhu neužívala skoro nic a autorka neukončila vůbec nic z toho, co jsem doufala, že se tu ukončí.

Andynka
21.05.2019 5 z 5

To bylo tak krásný. Milé čtení plné citů.
Čekala jsem, jak budu zklamaná, ale naopak jsem nadšená. A dočítala jsem s těžkým srdcem, že se prozatím loučím s příběhem.

girdi
20.05.2019 4 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí. Bohužel píšu hodnocení s větším časovým odstupem a ten pocit z knihy už je spíš takový nijaký. Četlo se to hezky, Maasová psát umí, ale žádné výrazné vzpomínky a silné emoce ve mě nezůstaly, prostě taková nevýrazná novela s oblíbenými hrdiny.

Emičkazknihy
16.05.2019 5 z 5

Série příběhů mě příjemně překvapila, spisovatelku miluji, a proto jsem si knihu koupila, také kvůli tomu pocitu, že mám všechny knihy série, ale popravdě jsem nečekala, že by mě kniha mohla zaujmout. Většinou tyto povídky jen spěšně proletím a příliš je ani nevnímám, ale toto se mi líbilo i svou zbytečností. Ano, opravdu jsem byla potěšená takovým poněkud oddychovým počtením, kdy jsem se spíše dopodrobna seznámila s postavami, než abych hltala děj plný bitev a napějí. Celá kniha mi mírně připoměla jazyk Čapka svou uklidňující atmosférou a jen malými potřebnými zvraty pro spád každé kapitoly.

roni24
14.05.2019 3 z 5

Tento doplňkový díl k sérii se mi zdá trošku zbytečný. Neposune se nikam ani děj ani postavy. Navíc mi dost vadí, že vyprávění jednotlivých postav není dotažený do konce. Proč jsou některé kapitoly v ich-formě a jiné v er-formě? Rozčilovalo mě to s každou další kapitolou... Na druhou stranu je to hezký návrat k našim oblíbeným hrdinům. Kniha neurazí ani nenadchne a kdyby nebyla vydána, nic tak strašného by se zase nestalo...

Skalníková
12.05.2019 3 z 5

Jedním slovem zklamání. Po úžasných třech dílech této série jsem čekala, že tato novela bude minimálně z poloviny tak dobrá, a ono nic.
Děj se točí jen kolem slunovratu a vůbec nic se za celou dobu nestane. Když jsem zjistila, že se podle kapitol budou střídat z pohledu nadepsaných postav, čekala jsem, že budou psané v ich-formě všechny a ne jen ty z pohledu Feyre a Rhyse. To knihu dělalo ještě o to víc nezáživnou a špatně propracovanou, jako by ji autorka odflákla jen, aby ji už měla napsanou.
Pro mě byla kniha naprostou zbytečností.

Mertha
03.05.2019 5 z 5

Velké zklamání. Od předchozích dílů jsem se nemohla odtrhnout, u tohoto jsem se nedokázala začíst. Některé kapitoly jsou psané z pohledu uvedené postavy, jedna z pohledu třetí osoby, pak jakýsi myšmaš. No fakt nevím. Divná, nezáživná kniha.

Moni.Jur
25.04.2019 5 z 5

I když jen odlehčená verze, kniha mě znovu strhla, těsím se na další :)

hana.hanigerova
15.04.2019 3 z 5

Příjemný návrat do Prythianu. Jednohubka, která neurazí, ale ani nijak moc nenadchne. Hlavně první polovina mi přišla vyloženě nudná. Nepochopila jsem, proč se autorka stále vrací k vysvětlování toho, co proběhlo v předešlých dílech, když to víme. A číst tuto knihu samostatně nemá smysl, stejně by ji nikdo nepochopil. Takže za mě tam byla půlka textu zbytečná. Navíc se mi velmi špatně četlo, jak těžce se hrdinové vyrovnávají s tím, co jim válka vzala. Chápu, musí to být strašné, asi si ani nedovedu předsavit jak moc. Ale pořád dokola si o tom číst mě nebaví. Nemluvě o tom, jak strašně mě vytáčí Feyřiny sestry - Nesta především. I přes spíše negativní hodnocení mě kniha dokázala několikrát rozbrečet a autorka celkově umí s mými emocemi pořádně zamávat. Proto ji hodnotím * * *.

AloneJane
14.04.2019 3 z 5

Moc hezká oddychová četba spíše pro pobavení, nežli řešení závažných zápletek. Škoda jen, že nebylo více prostoru věnováno Nestě s Elain.

MaléZlo
14.04.2019 4 z 5

Měla jsem trošku problém se začíst, ale jakmile jsem se naladila na vlnu, už to šlo samo. Jasně, kniha je prakticky o ničem, nic zajímavého se neděje, ale právě proto mě fascinuje, že ikdyž se v knize řeší kraviny, i tak mě kniha dokáže bavit. Dokonce jsem se přistihla, že chci víc a víc. Škoda, že si budeme muset dát od Dvorů menší pauzu..

Ametymka
07.04.2019 5 z 5

Chápu, že pro ostatní to oproti předchozím dílům byla nuda. Ovšem mně se i tento díl velice líbil. Nenudila jsem se při jeho čtení, těšila jsem se jeho dění a také jsem měla radost, když jsem se dozvídala nové věci.

verdulos7977
06.04.2019

Za mě nuda. Oproti dílům, které jsem zhltala skoro jedním dechem i přes obrovský počet stránek. Chyběla mi pointa, chyběl mi prostředek a konec. Celou dobu jsem si řikala, kdy TO přijde a posledních 15 stránek jsem si uvědomila, že nic nepřijde.... Hrozné zklamání, po třech slvělých dílech!!! ;) Ale i tak veliký obdiv :)