Na dvore z hviezd a mrazu

Na dvore z hviezd a mrazu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419218/bmid_na-dvore-z-hviezd-a-mrazu-6iS-419218.jpg 4 1859 1859

Feyre, Rhys a ich priatelia sú zaneprázdnení odstraňovaním škôd, ktoré počas pohnutých časov vojny utrpel Nočný dvor a taktiež značne zmenený zvyšok sveta. Ale Zimný slnovrat je konečne tu a s ním aj zaslúžený oddych. No ani slávnostná atmosféra nedokáže celkom zahnať temné tiene minulosti a Feyre zisťuje, že tí, na ktorých jej najviac záleží, sú poznačení hlbšie, než si pôvodne myslela - a že rany, čo utŕžili, môžu mať nedozerný vplyv na budúcnosť celého dvora.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Frost and Starlight , 2018

soltera
09.02.2019 4 z 5

Nezdieľam názor tých, ktori považujú túto knihu za zbytočnú. Bola som vďačná za pokojnejšie pokračovanie pribehu. Aj keď mám vážny problém uverit v prerod Feyre v takú pozoruhodnú osobnosť, užívala som si úžasný humor medzi druhmi a ostatnymi členmi "rodiny"

Pedruska01
03.02.2019 4 z 5

Tohle byl jen bonus. Nikdo to za nic jiného nemůže považovat. Byl to jen náhled zpět do tak známého světa, k postavám, které tak milujeme. Souhlasím se všemi názory pode mnou, že dějově to bylo o ničem, nikam jsme se nedostali, tady spíš šlo o něco jiného. Náhled do nitra.
Na jednu stranu to chápu, ale na druhou... proč vlastně tohle dílko? Věřím, že je autorka tak dobrá, že všechny tyhle pohledy by nám nastínila i v dalším plnohodnotném díle.
Ústřední dvojici mám ráda, ale už to asi není tak mocné jako na samém začátku, aby mě to k nim tak moc táhlo. Tady jsem se soustředila dokonale na několik jiných postav. Cassian. Jak mi ho bylo líto. A jen kvůli... Nestě. Co ta blbka vyvádí proboha? Proč tak riskuje? Kdy najde tu správnou cestu, odhodí hrdost a přijme Casse?
Lucien - mučedník, fackovací panák. Nezasloužil si to, co mu udělali. A ještě ke všemu Elain. Bylo mi ho líto. A poslední postava, kterou jsem litovala a cítila bolest, kterou musí zažívat kvůli jiným byl Tamlin, troska. Proč? Kapitola, kde se s ním setkal Rhys... Nebyla pěkná a Rhys se k němu choval hnusně. Tohle se mi vůbec nelíbilo.
Jestli tahle série má tedy pokračovat, a rozhodně by měla vzhledem milionu otevřeným věcem a nevyřešeným vztahům, byla to příjemná zastávečka. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby ta zastávka nebyla, nic se nestane.

Veronika95
03.02.2019

Kniha se mi opravdu moc líbila. Hodně lidí nadává, že se v ní nic neděje, je to nuda apod. Já nevím, ale co čekáte od dodatkové knížky?
Krásně jsme navázali na osudy našich hrdinů a upřímně jsem ráda, že děj byl poměrně poklidný. Navíc když příběh čtete chvíli před Vánoci, krásně vás to na ně naladí.

Nuray
29.01.2019 5 z 5

Bude další díl, ví někdo? Například řešení,co je s Nestou?

Jinak série parádní, jen mě trochu štvaly některý ty přestřelky a tak. Takové dětinské místama :-)

Denčaa
28.01.2019 3 z 5

Říkala jsem, že si to přečtu, byť recenze upozorňovaly na fádní děj. Chtěla jsem si však přečíst o svých oblíbených hrdinech a snad se dozvědět i něco nového. K velkému zklamání se tak nestalo a ani žádný vývoj postav tam nebyl. Většinu času Feyre buď maluje, nebo tlachá o ničem. Doufala jsem, že tam bude aspoň nějaký větší zvrat, aby ta kniha měla nějaký smysl, ale nic takového. Ani jsem z toho necítila tu správnou atmosféru, jako z jiných dílů. I mi chvilkama přišlo, že čtu o úplně jiných postavách. A když člověku dojde, že se tam opravdu nic velkého nestane, pomalu ztratí chuť číst dál. Ale abych nebyla jen kritická - musím ocenit autorčin styl psaní, který mi přijde lepší a lepší. I když se v knize zrovna nic neděje, stále se to dobře čte. Jako doplňková četba je to prima, ale doporučuji pokračovat až po všech dílech Dvorů.

Amitiel76
20.01.2019 4 z 5

Tenhle návrat na Noční dvůr jsem si prostě nemohla nechat ujít. Moci se alespoň na chvíli vrátit k mím oblíbeným hrdinům. Podívat se, jak plyne jejich život po válce s Hybernem. Jak se dál vyvíjejí osudy hlavních postav....
Byl to příjemný návrat, i když jen na té troše stránek, co nám autorka naservírovala.
Ale jak už tu padlo mnohokrát, nic moc nám vlastně neřekla. Postavy se nikam neposunuly, nedošlo k žádnému zvratu, žádnému novému dobrodružství. Trochu jen "mlácení prázdné slámy" řekla bych ....
Ale jako vzpomínka a návrat k postavám .... fajn.
Dobrá mezihra pro čtvrtý díl série, kterého se snad co nejdřív dočkáme :-)

Markysek45
19.01.2019 3 z 5

Jako novela mezi 3. a 4. dílem to nebylo špatné a jednalo se hlavně o popis životů hlavních hrdinů po válce. Vlastně mě to nepřekvapilo vůbec v ničem. Z Tamlina i Luciena jsou pořád "fackovací" panáci, a to už dle mého názoru přehnané a zbytečné. Pokud má být hlavní hrdinka tak strašně nesobecká, tak by jí stav její bývalé lásky ukradený být nemusel. Nicméně další díly si rozhodně přečtu už jen proto, abych zjistila, jestli i tyto dva čeká trochu pozitivní osud. Protože ostatní (Nesta, Cassian, Azriel...) čeká určitě.

Eviik
19.01.2019 3 z 5

Mám sérii Dvorů velmi ráda, ale tento díl byl zbytečný.

pink_ivy
15.01.2019 3 z 5

Přiznám se, že mě to trošku zklamalo a to jsem se na další příběh z Dvoru snů hrozně těšila. Novela je to sice příjemná a navodí u vás atmosféru, jakože jste na návštěvě u starých známých, zároveň ale nepřináší v podstatě žádný děj a ač vím, že je to jen odrazový můstek k další triologii ze světa ACOTARu, tak mě to moc neohromilo a vlastně si po pár týdnech ani moc nepamatuju co se tam řešilo.

Sam.Mischell
13.01.2019 5 z 5

Moc pěkná oddechovka, kde se dovíme, jak vypadá život hlavních postav po válce.

Black-stars
06.01.2019 2 z 5

Hm, ta série fakt měla skončit třetí knihou. Celý tento dík je vlastně epilogem, respektivem popisem toho co bylo po velké bitvě. No nazvy kapitol se jmenují podle hlavních postav tak by člověk očekaval že styl vyprávění bude citově a charakterově daným postavám odpovídat - ale to se neděje. Celé je to takové ledabylé a příběh jaksi postrádá ta kouzla a tu magii celé ságy. Všude je nepořádek najednou nejsou žádní sloužící a víly obdařené magickými schopnostmi najednou jakoby zapoměli že umí kouzlit. Možná se na tom podepsala autorčina těžká rodiná situace jak popsala v poděkováním, ale je to celkově takový spíš zbytečný záblesk který nic moc nezanechá a nic nového nepředá!

Ulrika
05.01.2019 5 z 5

Kniha byla krásným doplňkem předchozí knihy. Líbilo se mi, že nám autorka trochu poodhalila pocity dalších postav a doufám, že se brzo dočkám pokračování, protože stále zůstává dost děje otevřeného. Série Dvory je rozhodně tou nejlepší sérií co jsem kdy četla a snad každá žena sní o muži jako je Rhys. ,, Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní.” :)

Sabča92
03.01.2019 3 z 5

Dvůr patří mezi mé oblíbené série, ale již svým třetím dílem mě dost zklamal. Od této novelky jsem nečekala žádný zázrak a opravdu to žádný zázrak nebyl. Naprosto zbytečná kniha, která nepřinesla vůbec nic nového :-(
Bohužel mi ani nepřišlo, že by to nějak rozvinulo děj pro další díly.. Nechápu o čem chce autorka nadále psát. Dvůr mrazu a hvězd je zdárným příkladem toho, že v nejlepším se má přestat.

Sima890
02.01.2019 5 z 5

Kniha se dehrává se pár měsíců po válce a vypráví o jizvách, které na postavách zanechala a o nacházení sama sebe, o budoucnosti,... krásná novela to je. Příběh to nemá skoro žádný, ale i tak moc krásné.

ACOFAS je možná poslední knihou Feyre a Rhyse, a tak jsem si čtení chtěla co nejvíce užít a splnilo se mi to, v částech jsem úplně umírala smíchy. Poznala jsem Elain a Nestu z jiné strany, Elain mě občas překvapovala. Roli v příběhu hrál i Tamlin. Tu nenávist, co od všech lidí dostává si opravdu nezaslouží, ale i tak tam má Tamlin a ta nevyřešená historie nějaké uzavření- až mě z toho bolelo u srdce...O příběhu tam nejde nic moc říct, ale je to perfektní epilog ACOWARU, dokonce se SJM i povedlo potěšit fanoušky už dlouho slibovanou scénou a i mnoha jinými scénami. Když jsem se do čtení pouštěla, myslela jsem si, že se v téhle knize všechny dějové linie uzavřou, jenže to se nestalo, pár těch linií zůstalo otevřených-ale alespoň je to taková návnada pro další přicházející díly. Nedokážu si představit, že by tohle měla být poslední Feysand kniha, jelikož tam je ještě řádka věcí nedořešená. Ale! Další kniha, která vyjde bude soustředěná na Nestu a Cassiana!

maja11231
02.01.2019 5 z 5

Sice krátká ale krásná knihy. Čestla se mi jedním dechem. Doufám že série to bude mít další díly.
Doporučuji

Tewi
01.01.2019 2 z 5

Je to roztomilé a přeslazené. Opravdu to má sloužit jen jako novela pro potěchu fanoušků série. Já mám ale raději akci než výlevy citů. Myslím že kdyby si to člověk co četl sérii nepřečte, tak o nic významného nepřijde. Jak znám Maasovou tak nám vše mileráda osvětlí a připomene v dalším díle Dvorů. Ale zase úplně špatné to také nebylo a tři hvězdy dávám proto, že jsem se párkrát i zasmála.

Ewilka
31.12.2018 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd není špatný, ale pro čtenáře zvyklého na napětí a akci může působit trochu táhleji. Celý děj se točí kolem nastávajícího slunovratu a pozůstatcích po válce. Trochu mě mrzí, že se autorka nevrhla do vyprávění z pohledu Tamlina a i Nesta by si zasloužila větší prostor. Ale jako jednohubka super.

AjkaHynkova
31.12.2018 5 z 5

Jako vždy super ALE zadarilo se nebo ne ?

85prcek
31.12.2018 4 z 5

Čtyři hvězdičky dávám spíš jenom proto, že předchozí díly sem hltala, ale tenhle mi přišel takovej zbytečnej...

Kira128
30.12.2018 5 z 5

Dovolím si trošku nesouhlasit s komentáři dole, ale neukamenujte mě, každý má jiný názor a já to respektuji.
Tento příběh neměl být o tom, že by nás čekal nějaký převratný posun v ději. To vůbec. Celý Dvůr mrazu a hvězd je jen taková jednohubka, která nás má opět vrátit k našim oblíbeným postavám, toť vše. Není to žádné pokračování série, jen jeho krásné doplnění. A kdo má rád styl Sary J. Maas, opravdu to ocení. Pro mě to bylo hezké vánoční čtení, které jsem hltala u kávy, když venku pršelo. A nelituji toho. Jako oddechová četba je to skvělé.
Vím, že ostatním asi vadí, že se tam nic neděje. Jenže přesně o tomto tento díl je. Mně vadilo asi jen to, že se tam moc neukázaly i ostatní postavy. Chybělo mi to, možná by to chtělo na ně více upoutat pozornost, jinak jsem ale moc a moc spokojená.