Na dvore z hviezd a mrazu

Na dvore z hviezd a mrazu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419218/bmid_na-dvore-z-hviezd-a-mrazu-6iS-419218.jpg 4 1854 1854

Feyre, Rhys a ich priatelia sú zaneprázdnení odstraňovaním škôd, ktoré počas pohnutých časov vojny utrpel Nočný dvor a taktiež značne zmenený zvyšok sveta. Ale Zimný slnovrat je konečne tu a s ním aj zaslúžený oddych. No ani slávnostná atmosféra nedokáže celkom zahnať temné tiene minulosti a Feyre zisťuje, že tí, na ktorých jej najviac záleží, sú poznačení hlbšie, než si pôvodne myslela - a že rany, čo utŕžili, môžu mať nedozerný vplyv na budúcnosť celého dvora.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Frost and Starlight , 2018

anishta
28.10.2018 3 z 5

Kdyby to šlo, dám 3,5 *. Každopádně mi kniha vlastně moc nedala. Ano zaplesalo mi srdíčko při krásných oslavách Slunovratu (Vánoc), ano Feyre a Rhys mají nádherný vztah, který se rozhodli zase o chlup posunout, ale jinak jsme se vlastně nic moc nedozvědeli. Všechna ostatní témata (hrozící vzpoura Illyrijců, vrtkavý mír), nebo cokoliv týkající se ostatních postav (Lucien x Elain, Nesta x Cassian) bylo jen lehce naťuknuto a jako asi to vede k dalšímu dílu. Bude? Každopádně krásné poděkování autorky mi vehnalo slzy do očí.

Airin
28.10.2018 5 z 5

Tenhle svět mě vždycky naprosto dostane a nikdy neomrzí! Neskutečně moc jsem se těšila, až se opět vrátím do světa Dvoru trnů a růží a opět se setkám se svými snad nejoblíbenějšími knižními postavami Jelikož se jedná o novelu, tak bychom měli do čtení jít připraveni na to, že se zde akcí a bojů nedočkáme. Tato novela má jeden jediný úkol – zaměřit se na vzájemné vztahy našich hrdinů a na spoušť, kterou po sobě válka s Hybernem zanechala. Knížka mě bavila od začátku až do konce a byla pro mě příjemnou odpovědí na otázky, které jsem si, po Dvoru křídel a zmaru, kladla :))
Více v recenzi bookhunter.

Zuz610
27.10.2018 4 z 5

U příběhů, které končí dobře, si vždy říkám jaké to teď asi je. Díky Sarah už to vím. Je pravda že jsem od toho čekala více. Nějakou akci, spletité příběhy, zápletky a slzy. Ale tak je to něco nového a myslím že po předchozím dílu, tento díl zodpověděl mnoho otázek. :) Teď jen čekat na pokračování :)

Jandýs
27.10.2018 3 z 5

Jak jsme zvyklí, tak od Sarah se čte vše s lehkostí, rychlostí a hltavostí. Tenhle díl je jen slabší (stránkově) čekací útěcha na něco zase objemnějšího a narvaného zvraty :-) , tak , jak to máme rádi :-) .

Ivuska.09
27.10.2018

Tohle je přesně ten Dvůr, který mám ráda. Sice zde nebyly žádné velké zvraty, ale tak krásně se to četlo! Akorát jsem u autorky zvyklá na mnohem více stran. Kdo má tuto sérii rád, bude spokojený.

Ree
26.10.2018 3 z 5

Tento díl mi místy přišel jako dílo Sarah, místy jako povedená fanfiction a místy jako nepovedená fanfiction. Dvůr je moje oblíbená série, ale tohle se Sarah fakt nepovedlo. Možná z toho chtěla udělat "most" mezi starou sérií a novou sérií, ale vzhledem k tomu, že se tam nic moc nestalo (spíše nic než moc), tak celou knihu mohla shrnout v rámci příběhu příští knihy. A po tom, co mi Nesta (jedna z mých nejoblíbenějších postav) lezla celý díl na nervy, jsem byla fakt znechucená.
Nakonec to trošku zachránil úryvek z následující knihy (nevím, jestli je i v české verzi), protože na tenhle příběh jsem čekala už v ACOWAR.

Dávám tři hvězdičky, a to jsem ještě štědrá.

Ryora
25.10.2018

No co říct, souhlasím s komentáři zde.. Četlo se lehce, ale nastavovane, žádný příběh. Jen doufám, že nějaký další udělá v této sérii.. Mělo to potenciál...

Arianne
24.10.2018 1 z 5

Absolutně o ničem a k ničemu. Píší "příběh ze světa dvoru trnů a růží", ale tady žádný příběh nebyl. Jasně, vyrovnat se s následky války není jednoduché, ale nemusí se kvůli tomu fňukat na 215 stranách. Zbytečné plýtvání papírem a vyloženě komerční záležitost.

Lutzinka
24.10.2018 2 z 5

Na to, že se v tomhle díle nestane absolutně nic, se to čte jak jinak, než dobře :-) Bohužel je to díl úplně k ničemu...Doufám ale, že další díl bude opět na úrovni prvních třech.

Marry123
23.10.2018 5 z 5

Nemám slov.... miluju ten svět :)