Na dvore z hviezd a mrazu

Na dvore z hviezd a mrazu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419218/bmid_na-dvore-z-hviezd-a-mrazu-6iS-419218.jpg 4 1859 1859

Feyre, Rhys a ich priatelia sú zaneprázdnení odstraňovaním škôd, ktoré počas pohnutých časov vojny utrpel Nočný dvor a taktiež značne zmenený zvyšok sveta. Ale Zimný slnovrat je konečne tu a s ním aj zaslúžený oddych. No ani slávnostná atmosféra nedokáže celkom zahnať temné tiene minulosti a Feyre zisťuje, že tí, na ktorých jej najviac záleží, sú poznačení hlbšie, než si pôvodne myslela - a že rany, čo utŕžili, môžu mať nedozerný vplyv na budúcnosť celého dvora.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Frost and Starlight , 2018

Narissa
06.11.2018 3 z 5

Jednoduše řečeno - pohlazení po duši pro milovníky série Dvorů (ACOTAR). Nečekejte zázraky. Za to si ale buďte jistí, že v dalších dílech nás čekají :)

Bookgirl
06.11.2018 5 z 5

Samozřejmě to bylo jako každá knížka od Sarah......úžasné. Bylo to čtivé, vtipné a četlo se to doslova samo. Samozřejmě se tam neodehrála žádná velká akce, zápletka nebo napětí, ale to myslím ani nikdo neočekával. Je to úžasná příležitost strávit trochu času s našimi oblíbenými postavami a jejich každodenními starostmi. Jelikož 3. díl skončil poměrně otevřeně, já jsem čekala alespoň nějaké dořešení nezodpovězených otázek a situací. To se bohužel moc nekonalo a pravděpodobně se vše dozvíme v dalších dílech. Každopádně i tak jsem si čtení jako vždycky neuvěřitelně užila, byly tam zajímavé informace a Sarah nám i postavám dala trochu času na vzpamatování se z války a skvěle si připravila půdu pro další knížky. Musím říct, že už se nemůžu dočkat!

Denisa31
05.11.2018 3 z 5

Upřímně nejslabší ze všech, ale jen z toho důvodu, ze se tam vlastně nic moc nestalo. I tak to ovšem stojí za precteni????

LilianaFalcon
04.11.2018 3 z 5

Tohle není samostatná kniha s příběhem. Tohle je novela, která vám řekne, jak na tom jsou fyzicky a psychicky hlavní akteří předchozích třech dílů, co zrovna dělají a čím se zabývají.
Takže pokud nečekáte děj, který by měl začátek prostředek a konec, tak děláte dobře.
Prostě je to takový dovětek pro opravdové fanoušky. Nebo spíš vsuvka/úvod k dalším dílům.
Možná by to bylo o něco lepší, kdyby to autorce někdo proškrtal, protože ty nánosy zbytečného textu byly hrozné.

BeyondHorizon
04.11.2018 odpad!

Nechápu, proč tohle existuje. A proč jsem si to okamžitě jako fanatik koupila. Věděla jsem, že tohle bude jen takový bonusek mezi třetím a čtvrtým dílem, ale že to bude naprosto o ničem, když to má přes 200 stránek, to jsem opravdu nečekala.
Jediné, co jsem z příběhu vymáčkla je, že se něco opravdu hodně pokazilo s Nestou. Za přečtení stojí opravdu jen ukázka (opakuji ukázka!) ze čtvrtého dílu, který si nekoupím a nejspíš ani nepřečtu. Tímhle u mě Sarah J. Maas končí.
Nedoporučuji kupovat ani číst, je to zbytečná ztráta peněz a času.

Suzuki
03.11.2018 5 z 5

Nevím na co si stěžujete.. Je to jen novela :) a moc hezky napsaná.. Me se třeba líbí, že se autorka zaměřila i na jiné věci, neż na intriky a boje :)
Už se těším na další díl :)

Turiel11
03.11.2018 5 z 5

Věděla jsem, že tato, oproti ostatním, útlounká knížka má být úvodem pro další pokračování z tohoto světa. A myslím si, že se to autorce bezezbytku podařilo.
Momentálně panuje křehký mír, ale všichni, kdo byli vystaveni válce, se potýkají se svými démony. Tak nějak si myslím, že v dalších knihách bude vyprávění o Feyre a Rhysovi upozaděno a dostanou slovo další. Je mnoho příběhů, které čekají na svůj šťastný konec... Elain, Lucien, Azriel...Morrigan...Cassian a Nesta, Vassa, Jurian...snad i Tamlin..a kdo ví, kdo ještě další.
Bylo hezké se do tohoto světa na chvíli vrátit. Bylo hezké číst, že jsou Feyre a Rhys šťastní. Tu jejich bandu a pošťuchování mám upřímně ráda, celou dobu mě bavili. Kniha mě navíc začala ladit na vánoční notu, což považuji za dokonalou třešničku na dortu. Opravdu se těším na pokračování.

KnihoMorka
02.11.2018 5 z 5

prahnu po další

sebemi
01.11.2018 4 z 5

Krásná jednohubka, těším se na další díly!

phedr
01.11.2018 3 z 5

Jedná se spíš o úvod k pokračování celé série, ale nic převratného se tu nestane, neurazí ale ani vysloveně nenadchne

kklepkaa
01.11.2018 2 z 5

Všichni píšou o sneak peaku na další díl a já tam sakra žádný nenašla? Že by v českém vydání chyběl? Proč? (Může mi to pls někdo vyspoilerovat? :D) To mě vlastně hnalo ve čtení kupředu. Protože upřímně, za moc to nestálo. Naprosto o ničem, ale bylo tam pár dobrých scén.

Purple7
31.10.2018 3 z 5

Já jsem spokojená, žádné velké očekávání jsem totiž neměla. Pohodová jednohubka, kde sice chyběl akční děj, ale i tak mi kniha docela příjemně plynula. Jen ta "chemie" F s R už netáhne tolik jako dřív.

Aurorita
31.10.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přestože neposunuje příběh dál, ale s tím jsem ani nepočítala. Kniha je psána velmi čtivě, jak jsme od autorky zvyklí. Bylo moc příjemné, vrátit se k našim známým postavám a prožít s nimi zase nějaký čas (byť tak krátký). Jen doufám, že už se chystá pokračování :)

Klarsik3
30.10.2018 4 z 5

V prvni chvili sem byla celkem zklamana pak jsem si ale uvedomila ze je to jen takovala mala vsuvka a opravdu nam nikdo neslibuje zadny velky pribeh. Je to krasne odreagovani takove male nahlednuti do jejich "obycejneho" zivota. Myslim ze je to pekny predskokan ctvrtemu dilu a kazdy kdo ma teto svet rad bude vdecny za tuhle drobnou knizecku. :)

verulik196
29.10.2018 5 z 5

Moc ráda jsem se vrátila do tohoto světa víl, byť jen na krátkou dobu. Kniha sice nebyla tak napínavá jako ostatní díly, ale já jsem s tím počítala, takže nejsem zklamaná. Nyní mi již nezbývá než vyhlížet, kdy vyjde další pokračování. Snad to bude brzy ♥

Lokina
29.10.2018 4 z 5

Novela Dvůr mrazu a hvězd nemohla posloužit lépe jako odrazový můstek ke čtvrtému dílu, na který se nesmírně těším. Příběh se sice zakončil třetím dílem, ale je tam plno nevyjasněných věcí, takže si ráda počkám. A Dvůr mrazu a hvězd hezky doplnil dění po válce s Hybernem.
Novela je oddychová, nenáročná, humorná a i ta romantika se tam najde. Moc mě potěšilo, že některé kapitoly byly i z pohledu jiných postav a mohli jsme nahlédnout do jejich nitra.
A jak bych si přála, aby Cassian a Nesta dostali více prostoru! :-)

MiraiYume
29.10.2018 4 z 5

Vcelku zbytečná kniha s nicneříkajícím dějem. Ale přesto tak skvělá, že jsem měla potíž ji odložit dřív, než s dočtením poslední stránky. Jasně, nic jsme se tu nedozvěděli, kromě toho, že nezlomná Nesta se přece jen dá zlomit a klesnout až na samotné dno a že Tamlin tam jde spolu s ní. Jeho mi bylo opravdu líto. Pro mě to byla prostě taková milá vsuvka v celé sérii. Mimochodem, až z komentářů níž jsem se dozvěděla, že budou další díly. Fakt? Jako fakt fakt? Pro mě za mě by celá série mohla končit třetím dílem, to by byl opravdu vkusný a důstojný konec, ale zvědavost mi opravdu nedá a nemůžu se dočkat pokračování, snad to Maasová celé nezkazí nějakou blbinou.
Mimochodem - scéna v horské chatě mě opravdu pobavila.

Toffec
29.10.2018 3 z 5

Sarah miluji, ale tahle kniha byla velice nudná. Doufám, že budou další díly, protože mě zajímá, co bude s Nestou a Cassianem.

ketvin
29.10.2018 4 z 5

Věděla jsem, že nepůjde o plnohodnotnou knihu, tak jsem ani nic neočekávala, takže jsem byla z návratu hrdinů jen nadšená a užila si každou stranu. Některé debaty jsem se vyloženě prosmála k pláči (wc story od Amren... :D koulování... :D ...) a někdy jsem si jen říkala "aha, tak tohle bude v těch dalších dílech"... No už aby bylo pokračování, ale asi se nedočkám, protože číst je začnu až poté, co vyjdou všechny :D Nesnáším čekání. Miluju Maasovou :)

sd1992
29.10.2018 4 z 5

Souhlasím se slečnou píšící pode mnou. Ani já nejsem knihou zklamaná... Spousta čtenářů si stěžují na nedostatek akce a napětí. Já nic takového neočekávala, protože to má být pouze volně navazující novela. Takže jsem to od začátku do konce brala jako příjemný comeback do tohoto světa.. :-) V knize jsem se několikrát zasmála a bylo to celkově takové milé.. :-) Můj názor je ten, že většina kritiky pramení právě z toho, že čtenáři Sarah J. Maasové jsou zvyklí na to, že tato autorka nasadí laťku vždy vysoko, tudíž mají teď vysoké očekávání. :) Těším se na další.