Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4485 4485

Yaromil
02.09.2019 3 z 5

Nad knihou jsem dlouho váhal a to především díky velkému hypu kolem ní. Nebyl jsem si také jist, jestli tohle je spíš čtení pro holky nebo i pro kluky. To nyní nemyslím nikterak špatně, ale prostě je tu drtivá recenzí od kolegyň čtenářek. Zvědavost mě nakonec přemohla a nelituji.

V krátkosti: přečetl jsem si; příběh mě bavil; další díl si pravděpodobně přečtu a je to i pro kluky ;-).

ALE,...

Přestože příběh má potenciál, tak na mě kniha působila surově. Svět mohl být vykreslen více přesvědčivěji, kdy čtenáři i přes zajímavé nápady nebylo mnoho objasněno a postavy pak postrádaly více života. Bohužel jsem se celou knihu nedokázal nijak blíže sžít s hlavní hrdinkou, o zbylých postavách ani nemluvě, ty na mě působili spíše jako loutky. Na druhou stranu jsem se snad 10x v knize dočetl, že kapitán Pětadvacítky má oříškové oči,... ufff. Konec pak byl hodně otevřený a moc nebylo vysvětleno. Musím ale uznat, že tu bylo několik pasáží, u kterých jsem spokojeně přitakával a zažíval čtenářské blaho ;-).

Každopádně pravděpodobně zkusím časem i další díl, abych se přesvědčil, jak se vše dále vyvine - ať už příběh, tak i autorka. Rozhodně nemůžu zapřít fakt, že mě první kniha Naslouchače bavila.

Rade
01.09.2019 3 z 5

Fantasy čtu jen příležitostně, smyšlené světy moc nevyhledávám.
Ale to asi není důvod, proč jsem po mnoha nadšených komentářích spíš zklamaná. Pokud budu brát jako dobrodružnou knihu pro starší děti či mládež, celkem beru. Ve věku dvanácti let by se mi možná líbilo. Dnes už to ale není četba, která by mě oslovila; zdálo se mi příliš jednoduché, postavy a vztahy po psychologické stránce nepropracované a ani vlastní příběh mě zase tolik neuchvátil. Konec prvního dílu navíc postrádal aspoň jednu ukončenou linku, jednu jedinou pointu, zakončení knihy příliš připomínalo četbu na pokračování, kdy se uprostřed děje náhle objeví: pokračování příště.
Zaujalo mě zakomponování záhady Djatlovovy výpravy. Nakonec po váhání mezi 2 až 3 zaokrouhluji nahoru – pokud budu hodnotit jako celkem slušnou nepřekombinovanou fantasy pro mládež.
Pokračování si asi nechám ujít, spíš bych ocenila pro další díly nějaký podrobnější spoiler.:)

alibaba72
27.08.2019 5 z 5

Naslouchač mě velmi mile překvapil, je to skvělé čtení. Petra Stehlíková vytvořila zajímavý svět na zemi daleko v budoucnu, super ho popsala a příběh samotný je napínavý, zajímavý... Super čtení, těším se na druhý díl :-)

annes
27.08.2019 5 z 5

Když se řekne sci-fi moc se mi do toho nechce, ale u téhle knihny jsem moc ráda, že jsem to udělala. Příběh se mi vážně líbil, včetně umně vloženého vysvětlování světa/tradic/pozic/historie a vážně DÍKY za ten slovníček pojmů vzádu ;-) Na druhý díl se moc těším a jestli bude stejně poutavý, tak si tě Stehlíková pořizuju do knihovny :-) a budu tě nesnášet, že třetí díl vyjde až v březnu :-)

peter5739
27.08.2019 4 z 5

svieže, nápadité, napínavé, super

RennaS
23.08.2019 5 z 5

Naprosto perfektní knížka, přečtená jedním dechem. Děkuji za vaše hodnocení, jelikož mě anotací moc nezaujala a nebyla jsem si jistá, jestli se do ní mám pustit. Nakonec jsem si musela hned pořídit i druhý díl a netrpělivě čekám na třetí.

lukyli154
20.08.2019 5 z 5

Až mě to překvapilo, jak moc mě kniha bavila. :-) Zajímavý svět, který vás chytí a nepustí. Hned se vrhnu na pokračování.

lusitta05
20.08.2019 5 z 5

Jeej, toto bolo tak dobré. Nie som nejaký fanúšik tohto žánru, ale toto dielko vtiahne absolútne do deja a človek číta ďalej a ďalej a prežíva všetko s hlavnou hrdinkou Ilan, pre mňa skvelé čítanie. Odporúčam a vrhám sa na druhý diel.

czerwa
17.08.2019 5 z 5

Hlavním plusem knihy je fantazijní svět, který rozhodně dokáže uchvátit. Vyprávění zároveň plyne velmi svižně a neschází mu napětí. MÍSTY působí některé události lehce nelogicky, řešení situací banálně a chování postav (i těch dospělých) dětinsky.
Není to ale nic, přes co by se nedalo přenést a prožít spolu s hlavní postavou tenhle svět plný hrůzy, naděje, strachu, odvahy, přátelství a sklenitu...

Ales.BD
16.08.2019 2 z 5

Něco jako fanouškovská fikce napsaná snaživou gymnazistkou. Příběh ujde a obsahuje některé dobré nápady. Ale jinak je to hrozně nedospělé, bez literárního stylu, přímočaré, předvídatelné, místy nelogické i klišovité. Hrozné postavy. Nejvíc mě rozčilovalo infantilní chování členů pětadvacítky a někdy i nekonzistentní blbnutí hlavní postavy. Pokud jste četli něco složitějšího než Harry Potter, nemůžete nedostatky přehlédnout. Ke špičce žánru se bohužel ani nepřibližuje.

kap66
15.08.2019 5 z 5

Patřím do generace, která četla ve velkém science fiction, nikoliv fantasy (bodejť, co nabízela 70. léta?), takže mi v Naslouchači vyhovuje propojení obou žánrů, naprosto věrohodně a logicky. Oslovily mě i další složky románu. Sice malinko rozumím výtkám od zkušených a sečtělých milovníků fantasy, ale co; já jsem se nechala vést a unést, zajímalo mě to a bavilo, oblíbila jsem si hlavní hrdinku a prožívala její osud. A chápu masové okouzlení (příběhem i stylem). A jen doufám, že má autorka promyšlené, kam chce příběh dovést, protože bych ráda šla tu cestu s ní.
Tahle knížka nikomu vkus nezkazí.

Tabby
13.08.2019 5 z 5

Českým autorům se vyhýbám velkým obloukem. A najednou jsem držela v ruce tuhle knihu, no přemýšlela jsem a nakonec jsem si ji pořídila. No a chybu jsem rozhodně neudělala.
Tohle je dokonalé, úžasné, skvělé, neotřelé a uvěřitelné. Hned od první stránky jsem se chytla a nemohla jsem přestat číst. Na začátku nahlídnete jenom pod povrch a tu pravdu co, jak a proč se stalo objevujeme postupně s dějem a spolu s hlavní hrdinkou. Svět, který je vážně skvěle vykreslen (až uvěřitelné, co by se mohlo stát).
Hlavní postavu Ilan jsem si zamilovala, a trpěla jsem s ní, ohledně jejího osudu a života. Je jí 13 let a tolik si už protrpěla, já jsem si hrozně přála, aby ji vše vyšlo a bylo už jen dobře. Nakonec si ji díky talentu, práce se sklenitem, vybere pětadvacítka bojovníků aby putovala s nimi. A při cestě prochází dalšími překážkami, boj nejen s nestvůrami, ale i s předsudky lidí.
Za mě ji určitě doporučuji a nemůžu se dočkat pokračování. :)

Enxinka
13.08.2019 5 z 5

Skoro nemuzu uverit tomu, ze je Naslouchac ceskym dilem. Jsem hrozne moc prekvapena, nadsena, unesena! Cetla jsem doslova jednim dechem, napjata od zacatku do konce. Urcite doporucuji!

Laza27
12.08.2019 5 z 5

Naprostý skvos!!! Úžasná fantasy, kterou by si neměli nechat ujít ani lidé, kteří nejsou zarytými fanoušky tohoto žánru. Jako třeba já :-) Zajímavý, dokonale vykreslený svět, skvělé postavy, kterým fandíte od začátku do konce, překvapivé zápletky, krásné vrstvení příběhu... Prostě tleskám, začínám číst Faju a už teď brečím, že budu muset několik měsíců čekat na Nastereu.

dontbullshitme
12.08.2019 5 z 5

Můžu jen doporučit, četlo se to samo, neustále jsem chtěla vědět, co se bude dít dál, opravdu mě to vtáhlo a mile překvapilo. :)

ydnac
10.08.2019 5 z 5

Doteď jsem nechtěla číst fantasy od českých autorů a bohužel jsem se toho měla držet, protože bych pak nemusela zoufale čekat na další díly.Kniha mě velmi překvapila, nádhera.Moc se mi to líbilo.Neotřelý děj.Postavy jsem si zamilovala:-)Četlo se lehce, děj tak rychle utekl a najednou byl konec a já utíkala koupit Faju:-) určitě přečtěte...

Kikulka97
10.08.2019 5 z 5

Skvělá česká fantasy....mohu vřele doporučit.

SilkSpectre
08.08.2019 5 z 5

Naslouchač nebo spíš Petra Stehlíková na mne udělala dojem. Nečtu fantasy literaturu a vůbec jsem nečekala, že by česká spisovatelka mohla něco takového napsat. Fantazie ale nemá hranic :-), hrdinové mají svá silná i slabá místa a skvěle vypracovaný příběh a postavy vás donutí knihu neodložit, dokud ji nepřečtete. Skvělé!

Bórborka
07.08.2019 5 z 5

Krutý život, který si nevybírá. Mladá hlavní hrdinka, přesto tak silná. Vedlejší postavy jsou uvěřitelné, lidské. Kniha není zromantizovaná. Nádherné, podrobné popisy nového světa.
Nechce se mi věřit, že takový skvost vyšel z pera ženské české autorky, přesto tomu tak je.
V knize nehledejte především akci, ale spíše promyšlený nový svět, který vtáhne a pohltí čtenáře až do konce.

Dadulina
06.08.2019 4 z 5

Nejsem moc na fantazy, ale tohle bylo supr❤️