Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4485 4485

Kikimora
06.08.2019 5 z 5

Jezdit denně metrem tam a zase zpátky, do práce a z práce...je trochu otrava, ale když si u toho ve čtečce čtete o sklenáři(sklenářce) a jejím mladém životě, je to o mnoho příjemnější. Děkuji autorce, kniha je úžasná, napínavý příběh, už teď chci číst druhý díl. Díky ještě jednou!

PS: Pokaždé jsem si říkal, jestli píše o sobě jako holce nebo chlapci. Klobouk dolů autorce, že si na to dala pozor a nikde neudělal chybu :D

Vesmich
04.08.2019 5 z 5

Je to napínavý příběh, který se čte dobře a udržuje čtenáře zvědavého. Hlavní postava z kasty nedotknutelných, má všechno co je třeba k tomu, aby si jí člověk docela oblíbil. Pětadvacítka jsou dobří řezani a to umístění na Ural je originální!!

Skawin
03.08.2019 5 z 5

Fantasy pro náctileté, kterou s napětím rád přečte i dospělý. Kniha má spád, nápady, pěknou češtinu... Přečteno za 3 dny. Nelze než doporučit :-)

anibeni
02.08.2019 5 z 5

Neměla jsem k této české fantasy důvěru, ale nečekaně jsem se od ní nemohla odtrhnout. Líbila se mi moc, jak tématem, tak i příběhem a hlavně svým zpracováním...

Jejda
01.08.2019 5 z 5

Nevím, jestli se pustím i do dalších dílů, neb nejsem skalní fanda tohoto žánru. Naslouchače jsem si ale přečetla s chutí. Autorka opravdu umí.

Knizectvi
28.07.2019 5 z 5

Ano další pětihvězdičková knížka, a ano dostal jsem se k ní už asi jako poslední. Opět česká fantasy, která potvrzuje moje slova, že je úplně jedno jestli je autor čech nebo američan. Když někdo umí tak prostě umí. Knížka je trochu temnější a hraje na strunu soucitu. Načnete spoustu tajemství, záhad a nevyřešené minulosti. Tolik věcí budete chtít zoufale rozlousknout, že Vás to bude nutit číst dál a dál a se zatajeným dechem očekávat co to má vlastně všechno znamenat. Přesto, že se v podstatě nestane nic velkého, žádný obří zvrat, povstání nebo válka, na stránkách se stále něco děje. Vzhledem k tomu, že je to první díl, dává pouze nahlédnout do obrovského a propracovaného světa, kde je každý aspekt a každá drobnost neskutečně ovlivněna minulostí, kterou budete toužit poznat. Knížku jsem přečetl během jednoho večera a jednoho rána a díky konci nekonci jsem se okamžitě musel pustit do druhého dílu. Ten mi vzhledem k nedostatku času trvá o dost déle ale zatím je stejně dobrý. Styl psaní je skvělý, přesto že je kniha psána z pohledu první osoby, podařilo se autorce výborně zapracovat i pocity ostatních a dění kolem. Příběh Vás vtáhne od první stránky a postavy budete milovat či nenávidět ale žádná Vám nebude jedno. Prostě další skvělé české fantasy, nemůžu jinak než vřele doporučit a hodnotit pěti hvězdami.

possekre
25.07.2019

Jdu ji shánět! :)

zlovlk
24.07.2019 5 z 5

Znáte ten pocit, když v antikvariátní knize za deset korun najdete jako záložku zapomenutou tisícovku? Odborně bývá tento psychologický jev popisován slovy „příjemné překvapení“; a pokud od české fantastiky příliš mnoho nečekáte, lze jej zažít také při čtení Naslouchače.

Přitom to není kniha, jež by jakkoliv vynikala obdivuhodnou jazykovou gymnastikou a nahlížením do hlubin lyričnosti, kniha, která by snad nutila nebohé čtenáře výskat nadšením nad neotřelými přirovnáními či brilantně vybroušenými duvaly vět; tu a tam se něco pěkného najde, ale hlavní Naslouchačovou předností to není. Dokonce i samotný příběh je vcelku prostý, přinejmenším na poměry komplikovanějšího spekulativního písemnictví, a sotva ho lze označit za něco jiného než dlouhý úvod. Jenomže: ta radost z vyprávění! Ta z toho tryská a prýští, že je člověk po pár stránkách zmáčený od hlavy až k patě, jako by se právě sprchoval ve vodopádu literární radosti. A to je přece na čtení to nejlíbeznější, nebo ne?

Dalším plusem, a to plusem tak velkým, že by na něm bylo možné i někoho ukřižovat, je obrovská, téměř sandersonovská kreativita při vymýšlení pravidel „nového“ světa – všechno je originální, všechno do sebe zapadá, a zároveň si to ponechává jistou důvěrnou známost, takže i při velkém množství neznámých pojmů se člověk v trochu hororovém sklenařském ghettu začne rychle cítit jako na útulném a důvěrně známém místě. K tomu si přičtěte ještě příjemně vysoustružené postavy, nepřirozenou čtivost a uvěřitelné konflikty individuální i společenské – a zjistíte, že i když toho třeba Naslouchač nenabízí tolik jako jiné, velkohubější fantasy romány, to, co nabízí, zvládá natolik dobře, že stojí za to ho číst.

Koukol
24.07.2019 5 z 5

Pro mě zjevení v tom nejlepším slova smyslu. K české fantasy moc důvěru nemám, ale tohle je opravdu bomba. Myslím, že by mohla uspět i v zahraničí. Naprosto originální a "neočtený" svět, sympatická hlavní hrdinka. A Vargas! :))

Marcelka013

TOP!!!

Peqvy
23.07.2019 5 z 5

Úžasné! Kniha obsahuje humor i napětí. Nesmírně na mě udělala dojem. Nově vzniklý svět není totiž tak nereálný a navíc zmiňuje i skutečnou záhadu z dvacátého století. Nemluvím ani o skvělé charakteristice postav. Naslouchač se vyrovná jakékoliv zahraniční fantasy knížce. Mohu jen doporučit!

94_Anet
22.07.2019 5 z 5

Jedna z nepřekvapivějších knih. Měla jsem ji doma asi rok než jsem se dokopala k tomu ji číst. Ale pak jsem byla velmi překvapená. Je výborně čtivě napsaná a naprosto originální. Nic, co by tu už bylo. Za týden jsem ji stihla přečíst třikrát... A to už něco znamená

VěraČamková
20.07.2019 5 z 5

kniha mě moc bavila, ačkoli fantasy nevyhledávám, byla pro mě opravdu milým překvapením.

reny111
19.07.2019

Mám ráda fantasy, podle mnoha kladných ohlasů jsem si knížku koupila, ale nemohla jsem se začíst a knížku jsem nedočetla.....

Michalka98
16.07.2019 5 z 5

Tato kniha je pro mě obrovským překvapením. Česká fantasy nemá takový zvuk jako ta světová, ale můžu říct, že tato kniha má světovou úroveň. Příběh byl napínavý od začátku až do konce a moc se mi líbí kombinace dystopie s fantasy. Těším se na další díly.

Sopfie
16.07.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Podle mě tou nejlepší od české autorky, co jsem kdy četla.

kkackah
15.07.2019 5 z 5

Úžasná, neuvěřitelně napínavá a čtivá knížka, od které se nejde odtrhnout. Zhltla jsem ji asi za 2 dny, několikrát kvůli čtení málem přejela svou zastávku a zdálo se mi, že jsem sklenařem. Opravdu jsem nečekala, že mě svět Duvalského pohoří natolik pohltí, jelikož až takový fanda do fantasy nejsem, ale toto byla vážně bomba.

animovanej medv
11.07.2019 5 z 5

Tak se mi to opět stalo, tahle kniha mě pohltila a já jsem nebyla schopna dělat cokoli jiného než číst. Cestou do práce jsem narážela do lidí a odložila knihu až v kanceláři. Nic jsem neudělala, protože jsem na ni musela myslet. Dokonce jsem jeden den odešla z práce dřív, abych mohla číst a pak četla až do noci, dokud jsem ji nedočetla a hned ráno jsem si šla koupit další díl.
Líbí se mi, že je hlavní hrdina 13leté dítě, které si nehraje na dospělého, ale vlastně často chce maminku. Když už udělá něco hrdinského, je to vlastně jenom pro to, že se bojí. Buď o život někoho blízkého nebo o svůj vlastní. Naslouchá svým instinktům a svému tělu a ono to funguje.

Zkrátka a přesně jsem nadšená. Jsem taky hrdá, protože je to česká autorka. A taky se bojím, že ten další díl přečtu moc rychle a pak budu muset půl roku čekat na další... No co vám mám povídat, znáte to, ne?

Andynka
08.07.2019 4 z 5

Tohle bylo pro mě překvapení. Čtivé od prvních stránek. A nejvíc jsem překvapená, jak někdo dokáže psát příběh o 13 leté holce, tak čtivě. Že si dokonce tu hlavní postavu oblíbíte. 13 letý Ilan je naprosto dokonale ztvárněn a jeho poznávání života mě prostě baví.

zoubek69
04.07.2019 2 z 5

Nemohu plně popsat , ještě jsem ji nestačil dočíst.tak jen tak lehce info.