Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4485 4485

pampelišinka
02.06.2019 5 z 5

Vážně čtivá a překvapivá kniha v mnohých ohledech obcházející typická klišé tohoto žánru.
Mám ji ráda. ♡

Bauriska
01.06.2019 4 z 5

Vskutku velmi originální fantasy příběh. Nebo tedy pro mě originální je, protože tento žánr téměř vůbec nečtu. Ani bych neřekla, že je kniha určena pro mladistvé. Rozhodně to dokazuje, že i náš malý národ má moc nadané spisovatele.

rasputin
30.05.2019 5 z 5

Tak tohle jsem nečekal. Ze začátku jsem měl strach z té spousty neznámých slov, ale člověk si zvykne. Tak mě to vtáhlo, že jsem nemohl přestat. Není to takové to napětí, jaké je v detektivkách či thrillerech, co vás udržuje v pozoru. Je to v podstatě takové "naslouchání" vlastní zvědavosti z neznámého a tajemného. Chcete pořád vědět, co bude dál, dozví se někdo Illanovo tajemství? Kdo je kapitán? Co jsou zač ta Pětadvacítka? Honem na druhý díl a už teď mám obavy z trauma při čekání na třetí díl až do listopadu. 100%

EllenQa
29.05.2019 5 z 5

Příjemné překvapení od české autorky. Zhltla jsem to během víkendu a hned v pondělí musela do knihkupectví pro druhý díl, který mě snad nezklame.

protokol
28.05.2019 5 z 5

vav
je to úplne skvelé prvá žena ktorá dokázala napísať skvelú scifi zatial som sa zo žiadnov knihov nestretol od žiadnej spisovatelky čo by vedela napísať tak super knihu

som zvedaví na ďalšie pokračovanie je toho tolko čo by sa dalo napísať
miestami mi to pripomína velkú stenu z knihy hra o trúny ale len trochu

tak horsa na druhí diel

zluk
24.05.2019 4 z 5

Poměrně čtivý počin z pera české autorky. Jde o milou pohádku z překvapivě propracovaného světa. Člověk ji slupne jako malinu a záhy dostane chuť na další díl. Sloh je sice jednoduší, ale časem si čtenář zvykne a téměř to nevnímá. Věřím, že být mladší, tak to prožívám naplno a hodně mě to baví. Takhle jen chválím autorčinu fantazii, díky které darovala mladým čtenářkám svět, do kterého se dá na chvilku příjemně uniknout.

Teredo
24.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla pecka, nikdy bych nečekala, že tak výborná knížka bude pocházet zrovna z pera české autorky. Přečetla jsem ji za jediný den a hltala každé slovo. Miluju celou pětadvacítku a obdivuju autorku, že dokázala vytvořit něco takového.

BloodyO
22.05.2019 5 z 5

Jsem strašně rád že jsem konečně narazil na české fantasy téhle úrovně. Naslouchač se odehrává ve skvěle vymyšleném světě který překlenuje moderní budoucnost a rozmanitý ale drsný svět bez jakékoliv techniky. Magii nahrazuje sklenařské umění a postavy jsou výborně napsané a není těžké se do nich vžít.
Do příběhu knihy je i zakomponována jedna skutečná záhada a to vyprávění o Ďatlovově výpravě které má svůj původ ve skutečné turistické výpravě kdesi v pohoří Uralu - autorka příběh převzala a v knize výborně rozvinula.

Kathleen
22.05.2019 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou skoro za den. Nedalo se od ní absolutně odtrhnout. Autorce není snad ani co vytknout. Všem milovníkům fantasy doporučuji.

Nika_bk
19.05.2019 5 z 5

Pustila som sa do knihy a musím uznať, že ma zaujalo zakomponovanie Djatlovej vypravy. Chvíľu som váhala, či to spojenie dokážem prekusnúť. Nakoniec som ale bola rada, že sa v knihe autorka nepúšťala do nezmyselných teórií a toto zapracovanie zapadlo na to správne miesto. Uvidíme, kam nás posunie Faja.

JosefW
19.05.2019 4 z 5

Tuto knížku objevila má kamarádka, a jelikož se nám povětšinou líbí stejné věci, pustil jsem se do čtení. Příběh Ilan mě bavil a svět, který autorka vybudovala, je vskutku promyšlený a zajímavý. Docela příjemnou změnou je postapokalyptické fantasy/sci-fi odehrávající se v Evropě, kde jsou jak meče, tak i technologie.
Mimochodem, ani nevím, jestli mě překvapilo, kolikrát je v komentářích zmíněno, že byl někdo překvapen. Je alespoň zjevné, že nejsem jediný, kdo k domácím autorům přistupuje s nedůvěrou.
Na pět hvězd to není, ale čtyři dám beze všeho, líbilo se. :-)

Ryorka
19.05.2019 5 z 5

Tak se přiznám, že jsem ke čtení přistupovala s nedůvěrou. Poslední dobou jsem měla smůlu, že jsem se nechala nalákat hodnocením a pak to pro mě bylo zklamání. Nicméně, zde se zklamání nekonalo. Oba díly jsem zhltla za tři dny. Postapo svět byl vymyšlenej dokonale. Kapitán je takovej ten týpek, co udělal špatný rozhodnutí z dobrých důvodů ( nelze mu prostě nefandit ), tak doufám, že v třetím dílu mě nezklame. Celá pětadvacítka jsou vlastně takoví drsňáci, co zachraňujou štěnátka ( v tomhle případě vzácného otroka - dítě ). Tajemno je zde velmi dobře dávkované a nenudila jsem se ani chvilku.

Křiky
16.05.2019 5 z 5

strhující příběh, hned jsem se vrhla na další díl

helenkan
14.05.2019 5 z 5

Pro mě velký překvapení. Na to,že fantasy nebylo (dosud) moje oblíbené čtení,tak tohle se mi fakt líbilo. A musím sehnat i druhý díl. :-)

Mysias
14.05.2019 5 z 5

Úžasný, úžasný, úžasný. Bomba. Prostě skvělý. Dokonale propracovaný svět, hlavní hrdina/hrdinka :-) neotřelé, nápadité, napínavé, vtipné. prostě tu knihu miluju. Stejně jako druhý díl. A třetí prý vyjde již brzy. :-) Knihu jsem dostala za úkol přečíst od své dcery, která žánr miluje a já po přečtení naprosto přesně vím, proč :-) Petra Stehlíková je prostě geniální. Donutilo mě se to i podívat na některé zeměpisné věci a články o událostech, které se opravdu staly. Prostě palec milionkrát nahoru.

Maggy
12.05.2019 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Dokonce tak moc, že první třetina kniha, což je jedna velká expozice a info dump, ubíhá rychle a nečte se jako článek na wikipedii, takže za to thumbs up. Vybudované zákonitosti světa se pak hezky vyplácejí ve zbytku knihy, Stehlíková vybudovává mix post-apokalyptického světa a fantasy uvěřitelně, navzdory mé počáteční skepsi. Atmosféra výtečná, postavy sympatické a uvěřitelné. Mínusem je malá dějovost, události v knize by šly shrnout do pár vět. Nicméně se těším na pokračování.

rajcatko
10.05.2019 5 z 5

Skvělé! Četlo se to samo. Příběh mě naprosto pohltil a už se těším na další pokračování. Dala bych klidně 10 hvězd a razítko k tomu :-)

allebra
08.05.2019 5 z 5

Tento žánr čtu jen zřídka. Ke čtení mě nalákala dcera a vysoké hodnocení čtenářů. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Zaujal mě svět, originálně vytvořený v ne až tak vzdálené budoucnosti. Ilan jsem si oblíbila a prožívala všechno s ní. Těším se na Faju, případně i na další pokračování.

Mateo67
08.05.2019 5 z 5

Nemám ráda fantasy a nečtu je. K této knize mě přivedlo hodnocení v žebříčku nejlepších 100 knih a česká autorka. A? A bylo to naprosté ZJEVENÍ. Celý život hodně čtu a máloco už mě nadchne, že po přečtení zůstanu sedět s pusou otevřenou. Tady se TO stalo. A kniha ve mně rezonuje ještě několik týdnů a měsíců po přečtení.

Rossel
07.05.2019 5 z 5

Báječná záležitost, jsem moc ráda, že si ke mně tahle paráda našla cestu :) Přiznávám, že jsem začánala číst trochu s pochybnostmi, dle anotace mi to vůbec nepřipadalo jako zajímavý fantasy svět. To jsem se jednou ale pěkně sekla!
Příběh je velmi originální, napínavý a čtivý. Rozhodně to stojí za to a moc se těším na pokračování.