Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4484 4484

ancicka8896
02.04.2019 5 z 5

Vždy, když sahám po knížkách od českých autorů a autorek, obavami se mi potí ruce. Česká literatura se mi obecně moc nelíbí, příliš ji nečtu. První dojmy mě však uvedly v omyl a já vše okamžitě přehodnotila, alespoň, co se naslouchače a jeho pokračování týče. Svět... byl úžasný. Vše mi dávalo smysl, pokud jsem si nějaké pojmy nepamatovala, slovník na konci pomohl, hrdinka mi byla velmi sympatická (ale jak se to jméno čte správně? XD), ostatní postavy zajímavé... Kdybych měla vyjmenovat všechna pozitiva, byli bychom tu ještě do zítra. Ale negativa... jsou vůbec nějaká?
Knihu určitě vřele doporučuji přečíst. Troufám si říct, že Naslouchač by se mohl směle vyrovnat i zahraničním autorům. :)

Anie.M
01.04.2019 5 z 5

naprosto parádní a skvělé scifi.
líbilo se mi vše, nemám co bych vytkla. myšlenka příběhu, to jak autorka vykreslila celý budoucí svět, vše jsem jí věřila, proč by se to takhle nemohlo stát.
nejspíš proto, že se počítá s pokračováním byla část knihy popisná, aby se čtenář mohl vcítit do nové doby. místy se dějová linka proplétala s osudy jednotlivých postav, byla tam i správná dávka akce. za mě jsem nenašla žádná hluchá místa, která bych chtěla přeskočit.
nejvíce mě zaujalo to, že hlavním hrdinou je dítě, které ještě k tomu strachu, které je všude kolem něj, zatajuje, že je vlastně děvče. vše co prožívá a jak přemýšlí, to vše je zachycenou dětskýma očima. a dospělí si někdy neuvědomí jak moc jinak děti vidí problémy.

"Nejste naši přátelé" upozornila jsem ho stejně jako oni tolikrát mě na mé otroctví. "Samozřezmě že máme svá tajemství. Necháváte nás trpět. Berete nám životy, posíláte do dolů, obchodujete s námi, kdy se vám zlíbí. Popravujete nás. Vězníte."
"To je úděl poražených, Ilane." (no jo, lidská rasa se nezapře a zůstaně stejná i za 300 let)

rozhodně se těším na další díl a chci vědět další detaily ze života Ilan, tolik otázek ohledně jejího nového života a spoustu toho bylo pouze nastíněno....

eliska2126
31.03.2019 3 z 5

Abych začala tím, co se mi líbilo. Ten svět. Fakt smekám před autorkou. Tenhle svět je tak super vymyšlený a zajímavý! Některé části byly i dost vtipné, třeba jak se Ilan přidala k pětadvacítce a vše pro ni bylo nové a nevěděla, jak se co používá. U toho jsem se fakt smála.
Nicméně na zadek jsem si z toho nesedla. Ze začátku jsem měla problém se začíst a v průběhu knihy mě ne vše bavilo.

Ivča107
31.03.2019 5 z 5

Moc doporučuji!

Grynče
28.03.2019

Úžasná kniha, přečetla jsem i pokračování. Doporučuji.

Forestlia
27.03.2019 5 z 5

Absolutně nejlepší knížka jakou jsem kdy četla. Skvělý, promyšlený svět plný těch nejsympatičtějších postav jaké jsme kdy ,,poznala".

jean_ralphio
25.03.2019 2 z 5

no uprimne jsem si to vybral k precteni jen proto, ze jsem chtel zkusit ceskou fantasy a toto melo dobre hodnoceni.
chyba.. jednoduse se mi nepodarilo uverit takrka vubec nicemu z pribehu. je to takoveto, ze postava nekde jde a najednou se ji deji zajimave veci a dopredu vime, ze jako jo je to strasne napinave, ale asi ji vlastne nic nehrozi ze? :/
a nebudu zastirat, ze ten svet se mi moc nezda, ale to tezko soudit, protoze v prvnim dile jsme se o nem v podstate nic nedozvedeli (coz by treba mohlo byt i fajn, kdybychom tak mohli souznit s hlavni hrdinkou. jenze ona ma teoreticky pristup ke vsem informacim, vsechny dulezite postavy ji reknou cokoli, kdyz se jich zepta..)
no ale aspon musim rict, ze ilan je docela dobre vykreslena, teda hlavne v kontrastu s ostatnimi postavami.

gbrgbr
25.03.2019 1 z 5

Velice nadhodnocená kniha. Šablonovitost postav a první třetinu absence děje. Pak se to konečně trochu rozjede, ale vše je velice předvídatelné. Částem, kdy je vykresleno zotročení a hrozné podmínky sklenařů (například rozedřené nohy do krve, protože hlavní hrdinka nemá boty, procpávání si kusů jídla skrz díru v hábitu) jsem se chechtala, přitom k smíchu být neměly (aspoň doufám). Chování celé pětadvacítky je až neuvěřitelné a stejně tak mi vadí černobílost postav. Pochybuji, že by se s Ilanem takhle piplali. Za mě jedno velký špatný a to nezmiňuju sloh. Host mě poslední dobou dost zklamává. Námět autorky je dobrý, ale zpracování hrůza a tohle má na triku především redaktor. Druhý díl si maximálně stáhnu z dlouhé chvíle a nehodlám za něj utratit ani halíř.

Lenka_Vrbka
24.03.2019 5 z 5

Super.

Scheila
19.03.2019 5 z 5

Tak jo, k tomuhle se nedá říct víc než absolutní bomba!!!! :)
Děj mě totálně pohltil, hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila. Noci se odehrávali tak, že pomáhám Ilan a pětadvacítce na jejich cestách. Nejkrásnějši fantasy co jsem kdy četla.

Gaome
19.03.2019 5 z 5

Ze začátku se mi do knihy vůbec nechtělo. Ve svých 25 letech vnímám trochu už hořkost nad knihami s označením YAfantasy. Říkala jsem si že to bude další krásná, oslnivá a osudem zkoušená dívčina bojující mezi muži jako hrdá feminní osobnost... Jsem ráda že to tak nedopadlo. Že je hlavní postavou dívka mě nijak nerušilo ve výborně vymyšleném a do detailu propracovaném světě. Vše je čtivě podáno, příběh má originalitu i spád a děj hlavu i patu. Po dlouhé době je tu česká spisovatelka která má napad a umí psát

david9690
19.03.2019 5 z 5

prostě pecka...přečteno za 2 večery, má to neuvěřitelný spád a perfektně vymyšlené světy a postavy. Už jdu na druhý díl a musím říct že mě tohle fakt velmi zaujalo a oslovilo. Téma svobody/otroctví, nadřazenosti/potupy je v autorčině podání pojato originálním pohledem a když knihu začnete číst, tak to nějak nejde ukončit. Jsem nadšen.

iwosh
18.03.2019 5 z 5

A zase ty neprospané noci. Úžasná kniha, úžasný příběh.

Pulkrmon
17.03.2019 5 z 5

Maličko jsem čekala něco jiného,ale i tak 5*. Je to dobrý příběh a čte se to jedním dechem. Takže nedělní odechovka na špatné počasí ideální.

Regiuska
15.03.2019 5 z 5

Zhltla jsem knihu jedním dechem. Nemá jediné "hluché" místo. Dlouho mě žádná kniha takhle na 100% nebavila.

Veru.Viti
13.03.2019 5 z 5

Kniha mě překvapila. Pouštěla jsem se do ní s nejistým očekáváním. Fantasy jsem nikdy nečetla a vůbec to není můj žánr. Ale na tuhle knihu jsou tak krásné recenze, že ji jednou donesla z knihkupectví domů. Ráda čtu knihy od českých autorů, takže jsem koupila rovnou oba díly. A jsem nadšená. Styl psaní mi opravdu sedl. Parádička.

Diggitty
12.03.2019 5 z 5

Kniha měla dlouhý nástup, četla se dobře, ale do půlky knihy jsem se na čtení netěšila. Pak se rozjela, až mě mrzelo, že je konec. Na druhý díl se těším moc. Pecka :D

Ewiczka
11.03.2019 5 z 5

Lahoda. Slupla jsem i s druhým dílem během víkendu (po večerech a odpo spánku dítka), stále nemůžu uvěřit, že to je česká autorka. Protože prakticky nemám co vytknout, většinou mne u kniho tohoto žánru iritují nelogická chování postav, případně zjevně nedořešené věci a situace (jasněže si to mohli říct v prvním dílu když k tomu konverzace směřovala, ale otázka na kterou jsme čekali nepadla :) ale proč to nenatáhnout a říct až ve třetím?) atp, jsem asi docela náročná, možná i vzhledem k vyššímu věku než je mnohdy cílovka... Ale tohle je prostě výborný, promyšlený, čtivý, má to spád, logiku,... Trošku pláču po nějaké love story, ale popravdě tam vůbec nechybí. Mně tam nechybí asi nic :) Teda chybí mi další díly, nejen že je chci, ale já je potřebuju!!!

tichoslapek_
09.03.2019 5 z 5

Já jsem nadšená! Knihu jsem přečetla opravdu jedním dechem. Příběh je skvěle propracovaný. Sympatická pětadvacítka nemá chybu a celkově to tajemné a neznámé, které postupně odhalujeme, vtahuje více a více do děje. Toto je jednoznačně to nejlepší, co jsem v tomto roce přečetla. Moc se těším na pokračování.

EvaSupovic
08.03.2019 5 z 5

Pokud by byla možnost dát i hvězd více, tak tam ode mne jsou. Wau...to tedy byla jízda a smekám před autorkou. Tak neuvěřitelně jsem se do příběhu vcítila, že jsem myslela, že jsem sama v jeskyni a modlím se o záchranu. Fakt super a hned jdu na Faju :-D