Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4484 4484

Annieren
04.05.2019 4 z 5

Musím se přiznat, že při čtení první poloviny jsem byla poněkud skeptická, a pokud by tímto způsobem pokračovala celá kniha, nejspíš bych jí dala maximálně 3 hvězdičky. V druhé polovině se však už od popisů konečně přesouváme k nějakému vyprávění a já se po dlouhé době znovu do něčeho opravdu začetla. 4 hvězdičky mi přijdou tak nějak oprávněné, i když pořád malinko s odřenýma ušima, protože čím víc o tom přemýšlím, tím víc docházím k názoru, že se toho v knize vlastně moc nestalo (což je ale přeci jen u prvního dílu delší série očekávatelné). Jen mě mrzí, že ten začátek je natolik zahlcen různým vysvětlováním (které je samozřejmě v knihách tohoto žánru vždy nějakým způsobem zapotřebí a je těžké ho zvládnout nějak důstojně), že se tím člověk musí tak trochu prokousat.

Safira7
01.05.2019 5 z 5

Naprosto super kniha, s koupí jsem váhala, ale na doporučení si ji pořídila a udělala jsem dobře. Velmi čtivé, příběh rychle utíkal, nové názvy a vsuvky mi vůbec nevadily. Kniha předčila mé očekávání a vřele doporučuji. Již mám téměř dočten i druhý díl. Jeden z nejlepších fantasy příběhů ????

martin6849
30.04.2019 3 z 5

Koukám, že tady z Naslouchače panuje všeobecné nadšení, já ho nějak nesdílím. Ne, že by se to četlo špatně, ale podle mě to z průměru moc nevystupuje. Z druhé strany musím říct, že mi udělala radost Ďatlovova výprava, za to určitě palec nahoru. A druhý díl si přečtu.

Jinak to, jak vede štít na severu až k moři, je celkem jasné. Spíš by mě zajímalo, kudy vede na jihu. Pokud ke Kaspickému moři, tak tam je ještě pak spousta pevniny (přes Írán), pokud k Černému moři, tak to je pěkný kus a bez hor. A to i s tím, že by kus pevniny obětovali, aby z něj bylo moře.

Hoshi
28.04.2019 5 z 5

Opravdu příjemný, poutavý, čtivý, rychle ubíhající příběh, který zaujme na první čtenou. Trochu si nadávám, že jsem přečtení Naslouchače tolik odkládala, avšak jsem opravdu nadšená. A teď hurá na druhý díl.

Lavaender
25.04.2019 5 z 5

Knížka ktorá sa stala sekundovým lepidlom pre moje oči aj myseľ. Ak sa snažíte pochopiť a predstaviť si svet v ktorom Ilan žije, a situácie ktoré prežíva, dej knížky vás v sekunde ako sa začítate k sebe prilepí tak, že sa neodtrhnete do poslednej stránky a aj potom sa nebudete vedieť dočkať pokračovania.

katka94
23.04.2019 5 z 5

Výborné čtení, kniha předčila moje očekávání a musím říct, že je to jeden z nejlepších fantasy příběhů, který jsem kdy četla. Nechybí napětí, tajemno... Stojí za přečtení

francouz
22.04.2019 4 z 5

Nebyl jsem velkým příznivcem fantasy, ale Pán prstenů a nyní samozřejmě Hra o trůny to změnila.
Je to něco jiného, být v jiném světě, který někdo stvořil, osadil ho kulisou podobnou středověku, přidal jako příměs něco děsivého, co nikdo pořádně neviděl a pak rozehrál příběh, který se line časem.
Jak jinak, v pozadí je souboj dobra a zla, ale to se samozřejmě rozehrává pomalu, ajko v každé sérii fantasy, musíte vystavět hlavního hrdinu, v tomto případě vlastně hrdinku.
Čekáte někoho bez bázně a hany, to se asi nedočkáte, protože příběh zaříná v útlém dětství, vlastně narozením hlavní hrdinky, která dostala do vínku neskutečný dar, který bude postupně rozvíjet.
Příběh se line, postavy jsou uvěřitelné a vlastně se vše odehrává na Zemi, která, ale samozřejmě vypadá malinko jinak. Určitě si přečtu pokračování, protože mě bude zajímat jak dopadnou skláři....

Alíša236
22.04.2019 3 z 5

Měla jsem děsně vysoká očekávání dle recenzí které se na mě všude sypali.... což je špatná startovací pozice, očekávání se nenaplnilo. Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem víc. Ve vyprávění mě hrozně brzdily neustále vysvětlovací vsuvky hlavní postavy, která musela téměř za každou větou někoho jiného analyzovat co si o tom myslí a proč i když to bylo stále dokola to stejné. Dobrou polovinu knihy jsem čekala, kdy se to rozjede a pořád nic, vše na mě působilo jako úvod. A také mě zklamalo, že v knize nedošlo vůbec k žádnému ukončení děje, žádná dějová linka nebyla ukončená a vysvětlená. Chápu, že když se píše literatura na pokračování, tak se nemůže vysvětlit vše, musí to zůstat otevřené, aby čtenář byl napnutý a těšil se na další díl, ale neuzavřít nic? Celou dobu jsem měla pocit, že je to literatura spíš pro mládež. Kdybych ji četla v patnácti aby si bych byla úplně nadšená, takto nejsem. Ale abych neříkala jen negativa. Vykreslený svět byl uvěřitelný a líbil se mi. Fantasie autorky je úžasná a hlavní myšlenka moc dobrá.

maja11231
18.04.2019 5 z 5

Super kniha. Četla se úplně sama. Od českých autorů moc knih nečtu ale tahle mě hned zaujala, jak názvem tak i obálkou.
Rozhodně doporučuji

Sophie22
16.04.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Zaujala mě hned ze začátku svým dějem a nápadem, že v budoucnu by mohlo existovat něco jako Sklenit nebo Sklenáři. O Ďatlevově výpravě jsem už slyšela, a tak mě překvapilo, když se o tom autorka zmínila. Jakmile začala popisovala například boj v jeskyni nemohla jsem se od příběhu odtrhnou a potřebovala jsem zjistit, jak to skončí. Knížka byla velice napínavá a hned jak skončila jedna napínavá část začala hned další, takže jsem se od děje nemohla odpoutat a mrzí mě, že jsem knihu přečetla za tak krátkou dobu.
Hlavni postavu Ilan a členy pětadvacítky jsem si hned oblíbila a těším se na pokračování.

Laxativum
13.04.2019 5 z 5

Právě dočteno. Našel jsem si tady žebříčky a narazil na tuhle dobře hodnocenou knihu. A vůbec nezklamala.
Perfektní námět, napínavý příběh, sympatická hlavní postava plná emocí, vůbec jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Moc často se mi nestává, že bych české fantasy doporučil ostatním, ale tuhle knihu určitě doporučuji milovníkům fantasy!

Gilnien
09.04.2019 4 z 5

Na jednu stranu se mi kniha líbila. Rozhodně se jedná o super promyšlený příběh, který přitáhne čtenáře. Co mě na knize rušilo byl výčet vymyšlených slov v pár kapitolách. Autorka to vychrlila tak rychle, že jsem skoro až do konce knihy váhala u každého cizího slova, co znamená. Některé pasáže navíc stylisticky horší, jindy zase přeskočí z rozvleklé dějové linky bez upozornění na jinou, některé pasáže vyznívají přímo našroubovaně. Nicméně se moc těším na pokračování.

hetty64
09.04.2019 5 z 5

Kniha mě nadchla. Ovšem k mému velkému překvapení ani ne tak dějem, jako prostředím ve kterém se odehrává. Poutavé pro mě byly i postavy a popsaná historie.

Autorka si opravdu pohrála a zanechala tak skvělé české dílo.

Je však pravda, že některým pasážím by trocha akce navíc neškodila.

pollyn
08.04.2019 5 z 5

Naprostá fantazie, která nemá v českém rybníčku obdoby.

ladycatelyn
07.04.2019 5 z 5

Poutavý příběh, hezky propracované, přečteno jedním dechem.

krovacek
05.04.2019 5 z 5

Kniha me dostala skoro hned od zacatku a nemohla jsem se odtrhnout:) Kdosi tu psal ze je to jako hunger games, za me je to tedy zasadne jiny a vzdalene podobny jen pocatecni zapletkou valka-zotroceni. Ale i tak doporucuji tem co se jim hunger games libily:)

Dida86
04.04.2019 5 z 5

Začátek byl takový komplikovaný, hlavně orientace v termilogii, ale jakmile se začal odvíjel příběh Ilan nedokázala jsem se odtrhnout. Úžasné, čtivé a hurá na druhý díl :)

s1ombrehimawari
03.04.2019 5 z 5

Nevím co k těm pěti hvězdám dodat. Bála jsem se, brečela dojetím i smutkem, smála se, soucítila s postavami, opakovala si dialogy a scény v hlavě. Není tohle ten knižní prožitkový ideál? Božíčku, ten svět byl dokonalý. Musím přiznat, že se jednou za čas ke konci našlo pár nedechberoucích stránek. Všechny postavy byly ale skvělé. Moc se mi líbilo zakomponování záhady Djatlovovy expedice, běhal mi z toho mráz po zádech. Knihu doprovázely zajímavé myšlenky a SPOILER: to jak si kapitán představuje přátelství s Ilan... No není to roztomilé?
Baj d wej: Připadá to jenom mně a nebo jsou opravdu knížky lepší bez romantiky?

Shui
03.04.2019 5 z 5

Knihu jsem zvolila kvůli čtenářské výzvě, většinou čtu spíše zahraniční autory. Nechtěla jsem však nic ze žánru, který se pod nadpisem "Kniha od české autorky" většinou nachází a pak jsem narazila na Naslouchače a konečně žánr mně blízký (totiž fantasy, sci-fi, antiutopie...). Knihu jsem přečetla v práci během dvou dnů a bavila mě tak, že jsem ani nedokázala předstírat, že něco dělám a na další den do práce se vyloženě těšila.

KerolWH
03.04.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem knihu neodložila a to doslova. Příjemné, napínavé a poutavé čtení.