Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4486 4486

Mergirus
03.07.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky, byť úplně jiný žánr, ale stále jsem nadšená. Nečekala jsem, že mě knížka natolik chytne a vtáhne do děje, že buud mít problém ji odložit a věnovat se nějakým povinnostem. Prvních pár stránek tomu opravdu neodpovídalo, ale pak nešla odložit. Vřele doporučuji. Druhý díl mám zamluvený, snad bude stejně uchvacující. A moc se těším na ten třetí, až bude dopsán.

jeníček
02.07.2019 5 z 5

Nádherný, napínavý příběh. Moje první fantasy v životě, váhala jsem, ale už teď se těším na další díly, doporučuji. Jazykově i stylisticky vyspělé.

Fikli05
28.06.2019 5 z 5

Bomba. Pohltí do děje z prvních stránek. Moje TOP.

Mojepočteníčko
27.06.2019 3 z 5

Oblíbená kniha mnoha čtenářů....Já osobně se musím přiznat, že ve mně vyvolala spoustu rozporuplných pocitů. Svět, který autorka předkládá mi přišel poněkud chaotický. Na jednu stranu se pohybujeme v prostředí, které připomíná středověk, poté se seznamujeme se světem mnohem modernějším a vyspělejším. Avšak postavy, které přichází do světa "středověkého" ze země pokrokové, cestují na koních, bojují s meči a užívají poněkud pokrokovější výrazy a slovní obraty. Nepochopila jsem, zda šlo o záměr autorky a hrdinové jsou schopni přizpůsobit se konkrétnímu prostředí dle potřeby nebo tkví princip v něčem jiném.
Pochválit však musím postavu hlavní hrdinky, která svým myšlením a jednáním skutečně vypovídala o svém věku. Projevy obvyklých vlastností jí podobných hrdinů (všechno vím, znám, zvládnu, nic mě nebolí ačkoli je mi TEPRVE třináct let atp. ) jsem zaznamenala přibližně třikrát a nijak mi nevadily. Také se mi líbil způsob, kterým autorka popisovala akčnější scény, protože mi umožnily proniknout do děje a konkrétní situace si tak lépe představit.
Bohužel mi však nevyhovoval způsob, jakým bylo v knize dávkované napětí, pár konkrétních slovních obratů nebo často opakovaných slovních spojení.
Do druhého dílu jsme se rozhodla pustit, protože mě zajímá, jak se bude vyvíjet postava hlavní hrdinky a styl autorčina psaní.

tabaluga
27.06.2019 5 z 5

No tak tohle byla bomba! Nejsem čtenář fantasy, ale toto se mi opravdu líbilo. Příběh hezky vymyšlený, ani jsem nevěřila, že čtu českou autorku. Hned se vrham na druhý díl, jen mne mrzí, že třetí díl ještě nevyšel a a ani nevím, jestli to třetím dílem končí. Ale toto si prostě musím pořídit do knihovny...

Adele02
26.06.2019 4 z 5

Asi je to u mě už klasický případ, že když je něco boom, já to zase tolik nežeru... :D Nejsem z toho paf jako všichni ostatní, ale uznávám, že to bylo fakt super! Originální příběh, jen co je pravda. Postavy reálné, chechtala jsem se nad mužskou rozpačitostí, jakmile měli jednat s dítětem. Nepřekážel mi ani Ilanin věk, ten autorka taky vystihla perfektně. Jenom mě trochu mrzí, že se prvních stran jenom vysvětlovalo, historie, původ, všechno, mám radši, když to vyplyne z příběhu.
Chybělo tam hrozně moc čárek a dvě vyjmenovaná slova jsem našla s měkkým i. Pardon, ale tohle české autorce neodpustím.

A doufám, že až Ilan vyroste, zůstane s Joelem, protože ten ship si o to prostě říká! A Vargase mi nechte, prosím :D

Stradová
23.06.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Na konci knihy zavládlo hluboké rozčarování, že je již konec...

x.petulaa
22.06.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších českých knížek a fantasy knih vůbec. Od začátku do konce jsem byla pohlcena příběhem, přečetla jsem jí jedním dechem, velmi čtivě a jednoduše napsaná, zápletky jsou propracované, ale nejsou těžké na pochopení, celý příběh má hlavu i patu, vše na sebe navazuje a dává smysl. Sklenařský svět je velmi dobře vymyšlen, asociovalo mi to židovství a druhou světovou válku. Trochu mi dělaly problémy cizí slova a názvy, takže jsem ocenila slovník, který je vložen na konci knihy :)

Horselen
20.06.2019 5 z 5

Tohle byla pecka! Nikdy bych nevěřila, že je to česká fantasy. Obdivuji autorku za to, že nám ukázala, že nic není jen černobílé. Líbilo se mi, jak byla Ilan zvídavá, že v jejím pohledu některé věci vypadaly horší nebo lepší, než ve skutečnosti byly. Že je každá strana viděla jinak.
Styl psaní mi naprosto vyhovoval, zaujalo mě, že svět sklenařů byl popsán pěkně od samého začátku. To je v málokteré knize.
Jako bonus se mi podařilo na slovníček narazit při čtení začátku knihy, většinou dozadu nekoukám. Takže jsem byla nadšená, že si můžu všechny pojmy v klidu zopakovat.
Jediné co mi trochu chybělo, byla nějaká mapa. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

loff
18.06.2019

Obě knihy mne velmi bavily, oceňuji neotřelý nápad, s fantasy/fantasy-scifi se roztrhl v posledních letech pytel a spousta knih od sebe opisuje, tyto jsou originální a navíc u české autorky!, stojí za přečtení, těším se na pokračování

Pegasus
16.06.2019 3 z 5

První polovina mě hodně bavila, i když jsem se chvílemi nevyznala v cizích názvech. Pak ale napětí zmizelo a do čtení jsem se musela nutit, abych vůbec dočetla.

SugarDolly
15.06.2019 2 z 5

Fantasy není můj oblíbený žánr, ale Naslouchače jsem si přečetla na doporučení, že prý P. Stehlíková je v tomto oboru špička apod. Možné to je, ale můj subjektivní dojem lze definovat takto: nestačím se divit, co všechno dneska vychází tiskem ...

eliska3098
14.06.2019 5 z 5

Poklona autorce. Dala jsem na zdejší hodnocení a koupila si Naslouchače i Faju zároveň. No musim přiznat, že obě knihy jsem zhltala během 4 dnů na dovo. Nedalo se odtrhnout dlouho do noci. Po dlouhé době jsem narazila na nějaký nový neotřelý nápad. Krásně barvitě psané, musela jsem se smát a někdy i skoro plakat. Žádná hluchá místa a dlouhé rozepisování do neznáma. Neskutečně se těším na třetí díl.

Arev122
13.06.2019 3 z 5

Tak tady jsem trochu na rozpacích, příběh mě připadá spíše jako taková pohádka zahalená do fantasy hávu

salamandrina
13.06.2019 5 z 5

Tohle bylo fajn. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v terminologii, ale brzy si to člověk ujasnil. Jen jsem nějak nevěděla, že to bude mít otevřený konec pro druhý díl, tak jsem taková rozčarovaná neb bych ráda záhadu nastereí věděla hned, ale co už. Opravdu povedené!

JankaV80
11.06.2019 5 z 5

Knihu jsem měla dlouho vyhlídnutou a stále jsem ji odkládala. Nebyla jsem si jistá, zda se do ní pustit, zda mě nezklame (v poslední době jsem před touto knihou měla špatnou volbu). Nicméně, jsem překvapena a ohrome. Kniha a příběh v ní je naprosto super. Ihned mě vtáhl do děje a stále jsem čekala a byla napjatá, jak se bude příběh odvíjet. Žádné mezery v příběhu, žádná hluchá místa. Za mě rozhodně 5 hvězdiček :-)
A já budu jen doufat, že druhý díl je stejně podařený, jako ten první ......

Sarajana
07.06.2019 5 z 5

naprosto skvělý příběh, který mě pohltil

NicaCola
07.06.2019 4 z 5

Bylo to...jiné, než jsem čekala. Bylo to... vlastně se mi to líbilo! Kniha ubíhala hrozně rychle, než jsem si uvědomila, že nechci, aby to skončilo, tak byl konec. Naštěstí mám po ruce Faju :)

Maevie
03.06.2019 5 z 5

Ach, úplně nejvíc mi knížka připomněla Zaklínače. Celý nový fantastický svět se svými mýty, válkami a tajemstvími. Klasická fantasy odněkud ze středověku, akorát stačí přejít hranici a ocitnete se v moderním světě s technickými vymoženostmi. Autorka si hned při prvním díle dala laťku hodně vysoko!

Lunox
02.06.2019 5 z 5

Když se řekne české fantasy, bývám skeptická a možná i proto, jsem se k této bombě s nádhernou obálkou dokopala až po nějaké době. Každopádně tahle kniha mě nadchla a doslova posadila na zadek. Námět skvělý a zpracování?.....Geniální! Autorka mě dokázala několikrát rozplakat a to bez toho, aby zabíjela oblíbené postavy, jak to dělá spousta jiných autorů. Naopak jsem se kolikrát nasmála, až mne břicho bolelo a nebo se dokonce strachem sama třásla! Nakonec jsem tuto knihu se slovy: „To si prostě musíš přečíst!!!" koupila i kamarádce. Prosím nedělejte tu samou chybu jako já a jakmile dostanete příležitost, šáhněte po této úžasné knížce, a už ji nikdy nepusťte!