Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

Minah
01.10.2018 2 z 5

Kniha, která je opět pro mě velice nepochopitelně označená nálepkou "bestseller". Autorka se nám snaží naservírovat rádoby thriller s rádoby šokujícím vyvrcholením, které nemá ani hlavu, ani patu. Jedna hvězda za to, že si dala práci knihu napsat a druhá za to, že je venku krásně a tudíž jsem ve výtečné náladě.

Miška.Miška
25.09.2018 4 z 5

Od začátku se kniha četla velmi dobře. Teprve asi po 100 stranách se začalo dít něco pořádného a přicházeli zvraty. Motiv činu mě opravdu nenapadl a byl i zajímavý. Rozuzlení příjde až těsně před koncem, což bylo fajn.

Gabcatko
20.09.2018 4 z 5

Přidávám se na stranu těch, které detektivka chytla a to hned po pár stránkách - netušila jsem dopředu o čem kniha je, výjimečně jsem nečetla ani recenze, ani obsah, jen jsem prostě sáhla po bestselleru.
Styl vyprávění se mi líbil, přítomný čas, pohledy detektiva, rodičů i ostatních... mělo to rychlý spád, přečetla jsem za dva večery. Jen mi taky trochu vadilo až přílišné kombinování a ten závěr.. no ale i tak vysoké hodnocení, tak 4 hvězdy a kousek ;-)

Orechanda
18.09.2018 4 z 5

Velice dobře se četla, k pravdě se člověk posouvá hodně pomalu a pak když to na konci vygradovalo.... fakt mě to ani nenapadlo. Moc hezká knížka, autorka umí psát zvraty velice dobře

zoew
17.09.2018 4 z 5

Za pomalý rozjezd (zhruba do poloviny se mi děj docela táhnul) a až přehnaně dramatický konec ubírám jednu *. (Souhlasím s Dankou1975, že ty poslední 4 stránky tam už nemusely být). Jinak hodně čtivé.

skyline
17.09.2018 4 z 5

Pribeh je predvidatelny, svym zpusobem clovek vi, kdo co a jak. Ale i tak je potreba pribeh precist, napeti nechybi. Pro me jako mamu, cist knihu nebo videt film kde se neco stalo detem, je katastrofa a byla jsem jak na trni co se s miminkem stane. Kniha se cte dobre, nic narocneho, takova jednohubka pro poskadleni nervu.
Za sebe muzu doporucit.

alena4154
16.09.2018 3 z 5

Podle recenzí jsem čekala něco od čeho se nedá odtrhnout. Nebyla špatná, ale že by mě nějak uchvátila se říct nedá. Ale zřejmě už mám trochu moc vysoké nároky :)

hellena1523
12.09.2018 3 z 5

Napínavý thriller, který na sociálních sítích vyvolal celkem slušný poprask (soudě dle toho, že na mě vykukoval ze všech stran), a tak jsem chtěla zjistit, co na něm všichni mají.
Kniha je velmi čtivá, chytne a do čtení není třeba se nutit (alespoň já to tak měla).
Trochu mi vadil přítomný čas, v němž je příběh vyprávěn, ale chápu, že jinému naopak vyhovuje a umocňuje dojem, že příběh pěkně šlape.
Druhou mou zásadní výtkou by byl konec a s ním spojený motiv v průběhu příběhu - to bylo poněkud překombinované, zcela zbytečné. Jak se říká, méně je někdy více.
Ale jinak velmi dobrý thriller na podzimní podvečer.

Radik74
11.09.2018 3 z 5

Průměr, zlatá střední cesta...

Opatov
11.09.2018 5 z 5

Desiva medialni masaz. Nadherna obalka. A pak ty znechucene komentare. Uz se to stava pomalu pravidlem. Knizku jsem cetla 2x, libila se mi az napodruhe, zalezi totiz na nalade. Libila se mi. A to plati i o Nekdo cizi v dome, stejne jako i me nasledujici nazory. Text je jednoduchy, strohy, stridaji se postavy, tenhle styl mi vyhovuje. V obou knihach vyuzila beze zbytku propletenec a zradnost lidskych vztahu. A zboznuji knihy, ktere maji takove to necekane prekvapeni na konci, na ktere od zacatku cteni cekam. Kazdy ohodnotil knihu, podle sveho nazoru, ale pokud ma kniha tak nizke hodnoceni a pritom ji cetlo tolik lidi, tak to tleskam.

Misha224
11.09.2018 3 z 5

Průměrná detektivka..

veamertl
10.09.2018 3 z 5

Nalákaly mne reference, ale přišlo zklamání. Kniha se četla dobře, snadno, nemá žádný zapeklitý jazyk ani těžký sloh. Ale byla pro mě předvídatelná, dokonce rozuzlení jsem předem rozlouskla a to nejsem bůhví jaký detektiv:) Asi se ten motiv už objevil v některé z Kriminálek odkudkoliv, na které občas pro oddych tupě zírám:) Samotný konec překvapil, ale celkovou kvalitu neovlivnil.

P4vlin4
10.09.2018 4 z 5

Spíše oddechové čtení. Kniha se čte dobře, ale čekala jsem více. Určitě to nebyl ten typ knihy, kterou nemohu odložit, ale neurazí :)

Nuny
09.09.2018 3 z 5

Kniha je o trochu lepší než druhý díl, ale je to hodně podobné.
Moc mě nebaví, když čtu tři stránky z pohledu jedné postavy a pak čtu další tři stránky z pohledu jiné postavy, ale úplně stejné myšlenky. Mohlo to být o to kratší.
Další je pak brzké odhalení o manželovi, poté mi přišlo, že je to už hrozně překroucené a autorka se snaží vymyslet nějakou "velkou pecku", která se bohužel nekoná.

wimim
07.09.2018 5 z 5

Nechapu, proc ma kniha tak nizke hodnoceni..me absolutne uchvatila..i kdyz jsem unosce od zacatku tusila..bylo tam dost zapletek, ktere dokazaly zamotat pekne hlavu..styl psani se mi libil..uplne zboznuju, kdyz autorka preskakuje od jednoho k druhemu a ja muzu videt pribeh i jinym pohledem nez jen vypravecovo. Kdo mate rad thrillery vrele doporucuji! Ja uz si koupila dalsi autorcinu knihu..Nekdo cizi v dome

KatkaK13
07.09.2018 3 z 5

S knihou jsem se nemohla sžít. Nesedla mi. Prvních 80 stran mi přišlo psaní toho stejného dokola.. už jsem si k tomu neměla co více představovat. 3 hvězdy dávám jen kvůli zajímavému konci. Ale rozuzlovat se to mohlo mnohem dřív. Myslím, že to bude dobrý námět na film, ale popisy a vystupňování napětí se v knize nepovedlo.

tezka_vazka
06.09.2018 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Měla jsem pocit, že autorka příběh tak překombinovala, až kniha potenciál, co možná měla, úplně ztratila.

Twinny
05.09.2018 2 z 5

Od začátku šlo o průměrnou detektivku. Fakta se pořád opakují, vše je řečené několikrát. Ani jedna postava není sympatická.
Knize by stačila forma delší povídky a čtenář by o nic nepřišel. Dala bych tři hvězdičky, ale za ten naprosto nesmyslný konec dávám jen dvě.

Zuzaa
03.09.2018 3 z 5

Pokud si tuhle knihu nepřečtete, tak žádnou zásadní újmu neutrpíte.
Trochu béčková, překombinovaná detektivka, která se snaží být strhující a překvapivá. Místy se jí to daří a místy vůbec.

AyaEssa
01.09.2018 3 z 5

Prumerna detektivka. Obsah prevysuje literarni kvalitu, ale presto je knizka pomerne ctiva. Az na ten nemozny zaver à la beckovy americky film samozrejme..