Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

kleo9554
08.04.2018 4 z 5

Mnoho povyku pro průměrnou detektivku... 3,5*/ 60 %

putpuda
08.04.2018 5 z 5

Mě se líbila a moc! Napínavé, výborně se četla....už jsem přelouskla i Někdo cizí v domě, ale toto je tedy mnohem lepší. Já neřeším, jestli je to reálné či ne, buď mě to baví nebo nebaví. A toto mě tedy bavilo :D. Určitě se těším na další kousek!

anavi2009
08.04.2018 3 z 5

No tak že by to bylo nějak extra "strhující" se mi nezdá.. Bylo to čitelné, předvídatelné, cíleně zamotané a překombinované, postavy ploché.. Čekala jsem víc podle toho co se psalo na přebalu knihy.

loudomar
07.04.2018 3 z 5

!!SPOILER!!

Tolik mě mrzí, že tady na databázi nejdou dávat půlhvězdy... Přeci jen je rozdíl mezi 60% a 80% ale což. 3,5 hvězdy, více asi nejsem schopná knize přiznat. Zápletka je super, kniha má spád a povětšinu času udržuje čtenáře v napětí. Zajímavé je celkové rozuzlení a spletenec toho, kdo všechno je do únosu zapleten. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na styl, jakým je kniha psaná. Myslím ten přítomný čas. Až do poslední kapitoly, byla kniha super ale ty poslední řádky mi ten dojem tedy bohužel zkazily. Ačkoli již vše bylo rozluštěno naprosto zbytečně (dle mého názoru) přidala autorka POZOR SPOILER závěrečný mord, který mi tam prostě neseděl a celkově ubral na dojmu knihy. Jako kdyby si na konci řekla, že jedna vražda na 300 stránek je málo, a za to půl hvězdy dolů.

terka95
07.04.2018 3 z 5

Celkem čtivě napsaná kniha, ale dle ohlasů jsem čekala, že mě kniha nepustí, bude víc "thrilllerovější" a bude to naprostá pecka, která mě dostane. Což se bohužel nestalo a pocítila jsem určité zklamání. Místy trošku vleklé a v polovině knihy jsem se ještě nic moc pořádného nedozvěděla. Nicméně bylo zajímavé sledovat psychiku postav po zmizení miminka, pachatele jsem neodhalila a konec byl asi nepravděpodobný, ale zajímavý a donutí vás nad tím zauvažovat. Hodnotila bych mezi 3-4*.
!! SPOILER !!
Také mě zarazilo, že zákon/policie viníka vlastně ani nepotrestala..

Flafinka
05.04.2018 1 z 5

!!SPOILER!!

Dokazu si predstavit, jak lezim na plazi, cucam jedno mojito za druhym a mozek mi spaluje slunicko, tahle kniha mi pak bude pripadat originalni.
Ono je tam totiz vsechno SPOILER: deprese, unos, roztomile miminko, sikana, nevera, vrazda, penize, manzelska krize, rozvazny detektiv a sexy sousedka. Uz mi chybi jen emzaci a nejaka zviratka. Ale ted vazne - prumerna, krapet prekombinovana detektivka, jen od ni necekejte dej nebo postavy, ktere vas necim prekvapi.

sassenkka
02.04.2018 5 z 5

Na tuto knížku jsem byla obzvlášť zvědavá i kvůli tomu, jak rozporuplné hodnocení dostává. Nezajímavý děj a ploché postavy versus super čtivý a napínavý příběh. A já jsem ráda, že se můžu zařadit do té druhé skupiny.
Knížku jsem zhltla během jednoho dne. Hned jsem se začetla a nedokázala se zastavit. Ano, postavy nejsou nijak extrémně propracované, jako u většiny severských detektivek, ale tak nějak mi to tady nevadilo. Je to velmi přímo napsané, žádné zbytečné odbočky, bylo to až děsivě opravdové. A i bez těch odboček příběh nabízí spoustu zvratů a je neskutečně napínavý.
Nejsem zklamaná, moc se mi to líbilo!

petule1
02.04.2018 5 z 5

Neuvěřitelný příběh. Co strana, to Vám padá čelist. Už dlouho jsem nic tak poutavého nečetla.

Zdenas5
02.04.2018 4 z 5

Dobře se četlo, napínavé, i když celkem brzy jsem tušila, kdo za tím stojí. Do plného počtu hvězd chybí větší dynamika.

Evule *
02.04.2018 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, byla jsem hrozně zvědavá, kdo za tím vším je a jak to s malou dopadne ...

yvette3
30.03.2018 5 z 5

Mám sice ráda klasické detektivky, ale tady mě napětí udrželo taky až do konce, já doporučuji.

Ťapulka
28.03.2018 5 z 5

Kniha se četla úplně sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Napíná čtenáře až do poslední stránky, pořád předkládá něco nového, napínavého, zajímavého... Měla jsem radost, že pachatele jsem odhadla dobře hned na začátku. Možná je styl, kterým je kniha psaná, trošku jednodušší, ale jde přece o to, že člověka kniha baví a že ji těžko čtenář odloží, dokud ji nemá přečtenou.

Drea
27.03.2018 1 z 5

Tohle už, prosím, ne. Plytké postavy, předvídatelný děj, poměrně rychle poznáte pachatele, amatérsky napsané.
Dneska může vydávat knihy kde kdo. Plácneme na to nálepku bestseller a bude se to prodávat jedna báseň...

Boženka2
25.03.2018 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla velice rychle, byla napínavá, ale upřímně - po té reklamě jsem čekala víc

LenkaH.
25.03.2018 5 z 5

Knížka se moc pěkně čte je napínavá, ikdyž jsem brzy věděla kdo je vrah i tak mě konec velice překvapil.

sitra
24.03.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha, u které se člověk nenudil ani chvilku.... čtenář je drcen až do konce....

Chmelda1975
24.03.2018 5 z 5

Dokonalá knížka,od které se nemůžete odtrhnout,než jí dočtete do konce,opravdu doporučuji

LiLinka
24.03.2018 3 z 5

Rozruch ohledně knihy mě přiměl přečíst si anotaci a následně knihu koupit. Thrillery mám ráda a čekala jsem naprostou bombu, od které se nehnu až do přečtení posledního řádku... mé očekávání nebylo tak úplně naplněno, kniha je sice zajímavá, ale za mě místy zdlouhavá a v jistých ohledech předvídatelná. Nevím, jestli je to překladem nebo stylem psaní, ale věty působí trošku těžkopádně, zdálo se mi, že čtu slohovou práci. Námět je však zajímavý a kniha stojí za přečtení.

bigben
24.03.2018 3 z 5

Přečteno velmi rychle, byla jsem zvědavá, co z té spletitosti nakonec vyleze...a bylo to až moc

jolly.joli
23.03.2018 5 z 5

Za jeden den nebylo co číst, bavila :-)