Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

AnnaAm
18.02.2018 3 z 5

Mala som veľké očakavania ktoré bohužial kniha nesplnila. Žiadne veľké odhalenie a prekvapenia sa neudiali. Skoro od polovičky knihy sa dozviete všetko čo potrebujete potom už je to len zbytočné naťahovanie. Koniec knihy sa mi tiež nepáčil možno trošku prekvapil (zato aj 3 hviezdičky) ale nebolo to nič u čoho si poviete wau. Hlavné postavy mi neprirástli k srdci a celkovo mám z knihy zlý dojem a neviem či sa pustím do ďalších od autorky

katushah
17.02.2018 5 z 5

Vynikající kniha. Přečetla jsem jí za jeden den, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. A konec byl krásná třešnička na závěr. Jediný, co mi trochu vadilo, bylo časté opakování stejných vět a myšlenek. Např. věta kde je naše dcera tam byla snad stokrát.

Zlatinka.Emilly
16.02.2018 5 z 5

Příběh byl čtivý, i když na můj vkus se vyšetřování dost táhlo. Zarazilo mě laxní smíření se s předpokládanou smrtí dítěte, očekávala bych větší zoufalství matky. Přestože pisatelka průběžně odkrývala určité momenty a někdo tak mohl předvídat kdo je vrahem, já tedy ne. Ke konci knihy se mi zdálo, že se tam plete páté přes deváté. Rozuzlení mě překvapilo, k tomu naivita matky té maličké, kdy odpouští manželovi....

ReadingFox11
15.02.2018 2 z 5

Napsáno jak třináctiletým děckem (a věřím tomu, že spousta talentovaných třináctiletých by to uměla napsat líp), námět dobrý, ale zpracování nic moc. Předvídatelné, spousta věcí nesmyslných, jen aby to pasovalo do příběhu.
Ale viditelně se spoustě lidí kniha líbila...

Pettinka
15.02.2018 5 z 5

Detektivky normálně moc nevyhledávám. Vlastně ani nevím, proč a kde jsem tuto knihu pořídila. Nicméně se stalo a já ji začala číst a musím říct, že jsem byla moc mile překvapená. Příběh mě úplně pohltil a musela jsem číst dál a dál. Možná, že jsem nic neočekávala, tak jsem nemohla být ani zklamaná. Určitě jí doporučím mým čtenářským kamarádkám. :)

Wayd
13.02.2018 2 z 5

Kniha se mi nelíbila.Už bych se k tomuto žánru ani spisovatelce nikdy nevrátila. Od poloviny knihy mi bylo jasné, kdo za vším stojí... Děj vcelku očekávatený. Za mě maximálně 2 hvězdičky - víc určitě ne.

Jirinamac
13.02.2018 3 z 5

Detektivky moc nečtu, ale do deštivého dne je to dobrý.Já bych byla špatný detektiv, vraha jsem neodhalila.

Katuska88
12.02.2018 4 z 5

Místy byla poměrně překombinovaná, ale jinak celkem slušná četba na odreagování, pokud budete brát s nadhledem některé pasáže. Za mne určitě mnohem lepší, než "podobná" Pusinka.

Morgaine07
12.02.2018 4 z 5

Přečteno jedním dechem :)

Vik40
10.02.2018 5 z 5

Dobře se čte. Sice závěr byl jiný, než bych čekal, ale i tak 5 hvězdiček.

Amy27
09.02.2018 4 z 5

Po tolika kladný recenzí propagačních letáků apod. jsem od knihy čekala asi větší bombu. Nicméně... přečetla... totiž zhltla jsem ji jedním dechem a až do konce jsem nevěděla, kdo to teda vlastně udělal... :O

Simix12
09.02.2018

Knížku jsem začala číst na doporučení kamarádky. Přečetla jsem jí za jediný den. V půlce jsem si myslela, kdo dítě unesl, ale nakonec bylo vše úplně jinak. Za mě výborná knížka a těším se na autorčinu další knihu.

cmelda26
09.02.2018 5 z 5

Takhle má podle mě správný thriller vypadat.

Skylark23
08.02.2018 4 z 5

Kniha, na kterou jsem netrpělivě vyčkávala. Po prvním bestselleru autorky, který jsem přečetla doslova jedním dechem, už je děj druhé knihy očekávatelný, nicméně dějové zvraty jsou nepředvídatelné a kniha opět dokáže překvapit. Dějová i časová osa je srozumitelná, velmi dobře čtivý příběh.

Deniska147
08.02.2018 2 z 5

Kniha se mi nelíbila, děj byl poměrně očekávatelný, zvraty téměř žádné. Škoda výborného tématu s únosem dítěte, které autorka bohužel nezpracovala moc zdařile. Postavy nejsou moc rozvinuté, žádná mi nepřišla sympatická, jejich jednání bylo očekávatelné a ten závěr? Nesmyslný a mám pocit, že autorka nutně musela po happy endu přidat další zápletku a uměle vytvořit napětí. Za mě rozhodně ne. Mnohem lepší je Žena v okně, Dívka ve vlaku, Zmizelá apod. Další knihu od autorky si nepřečtu, nevyhovovala mi ani forma, kterou to je napsané.

Astonius
08.02.2018 3 z 5

S ohledem na konečné rozuzlení jsem se rozhodla dát nakonec za tři, tedy lepší průměr, i když ta čtvrtá hvězda se mi dlouho ukazovala před očima :-) Kniha se četla skvěle a alespoň zpočátku neměla hluchá místa - vylíčená záhada nutí čtenáře číst dál a dál a postupně se rozkrývají další a další stopy. V tomto směru bylo dobře použité i vyšetřování policie, která odváděla standardní práci co se týče zjišťování důkazů, se kterými čtenář mohl "pracovat". Další věcí, se kterou jsem se asi ještě nesetkala, je zvláštní použití myšlenek zúčastněných osob - např. během čteného rozhovoru se člověk několikrát "ocitne" v hlavě diskutujících, takže již v průběhu konverzace je možné utvořit si obrázek, co si o probírané věci myslí např. manželka, manžel a policista. Bohužel jak už to tak bývá u takových knih - autor vymyslí skvělou zápletku, na jejíž rozluštění se čtenář klepe, ale pak ta bublina praskne a vysvětlení do sebe sice zapadne, ale je tak nepravděpodobné, že si nakonec člověk řekne jen, že to byla pěkná kravina :-) Což jsem si tedy pomyslela i zde. V poslední třetině děj stagnuje, zřejmě došly nápady a omílá se stále dokola to samé, že mne to chvílemi už i nudilo. A neodpustím si SPOILER: Myslím, že Marco z toho vyvázl až moc snadno, když se vezmou v potaz všechny jeho prohřešky - a to jak po stránce trestní, tak po stránce rodinné a partnerské....

JitkaSatavova
06.02.2018 2 z 5

Kniha se mi zdá nepříliš zdařilá, jazyk nezajímavý, postavy by mohly být dalece více rozepsané a vykreslené na tak vypjatý příbeh to bylo prostě málo.

jahlina
06.02.2018 5 z 5

Kniha mě chytla a nepustila. Svižný děj s několika zvraty mě udržoval v napětí až do konce.

Leňulaaa
06.02.2018 5 z 5

Děj byl napínavý, kniha se četla úplně sama. Líbilo se mi, že kapitoly nebyly dlouhé. Celkově bych knihu doporučila spíše čtenářům, kteří s tímto žánrem teprve začínají.

iveetka
05.02.2018 4 z 5

Kniha se moc dobře čte. Téma mě zaujalo a musím říct, že závěr se mi moc líbil. Za mě určitě stojí za přečtení.