Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

Kačta
12.10.2017 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Taková tuctovka.

Eremites
12.10.2017 2 z 5

Už zase....
Po několika opravdu skvělých knihách jsem sáhla po tuctovce a bylo to jako rána kladivem. Proč tohle jen dělám.... Tušila jsem to už z anotace, ale nedala jsem si říct. Styl autorky mne skoro týral, postavy vesrkze nesympatické, jaksi ploché a prapodivné (aneb hra na téma "kdo z nás je šílenější"), zápletka průhledná, konec bych shrnula do výrazu "ehmm?" provázený nakrčeným čelem šarpeje.
Tož dobře mi tak.

JIVaJaH
11.10.2017 4 z 5

Kniha byl dárek, sama jsem ji ale měla vyhlidnutou, že si ji přečtu. Kniha je plná děje, který uhání, některé dějové linie jsou až neuvěřitelné, stejně jako některé činy hrdinů z knihy.

Lenka8418
10.10.2017 3 z 5

Čtivá kniha, měla spád, konec zajímavý, ale nic až tak extra.

Kayla
10.10.2017 3 z 5

Zpočátku mě kniha pohltila, ale pak jsem se v jednom bodě prostě zasekla a nemohla číst. Knihu jsem měla vypůjčenou od mé kamarádky a proto jsem se jí snažila dočíst co nejdříve, abych jí mohla vrátit. Bohužel mi to trvalo cca měsíc.
Knihu bych srovnala s horskou dráhou. Byly tam totiž části, které mě hodně pohltily a nemohla jsem přestat číst, ale byly tam i takové části, které mě prostě nebavily. Jsem docela ráda, že jsem jí dočetla.
Původně jsem chtěla knize dát pouze dvě hvězdy, ale posledních 50 stránek mě přesvědčilo, že přece ta kniha není zas tak úplně špatná. Konec mě úplně dostal.
Ale taky to není zas takový bestseller, který jsem čekala. Ke knize se už myslím nevrátím a jsem ráda, že jsem si jí jen půjčila.

babyboar
10.10.2017 4 z 5

Není to detektivka. Co to je? Nejspíš psychologický román s prvky thrilleru. Kniha je velmi čtivá, téma únosu dítěte je atraktivní. Autorka v příběhu propojila všechny postavy tak, že se nějakým způsobem podílí na případu. O to méně je pak čtenář na konci příběhu šokován. Některá místa lehce skřípají, ale na dlouhé podzimní večery je to vhodné čtení.

Hope80
09.10.2017 4 z 5

Přečteno za 2dny, super knížka, která mě opravdu bavila :-)

marara
08.10.2017 3 z 5

Manželé odvedle jsou velmi čtivou detektivkou. Nic míň, ale ani nic víc. Námět je zajímavý, ale čím dál víc čtete, tím víc chybí propracovanost postav. Rozuzlení je trochu moc vykalkulované.

M100
08.10.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, zajímavé téma, ale na 5 hvězd to není.

brijana
07.10.2017 4 z 5

Na mě až příliš zvratů, ale četlo se to dobře.Nenudila jsem se. Doporučuji.

zuzina88
07.10.2017 2 z 5

Sice už nevěřím skvělým anotacím a výkřikům "bestseller!!!", přesto jsem byla po přečtení dost přešlá... Celou dobu jsem měla dojem, že čtu lepší středoškolskou slohovou práci. Absence jakýkoli popisů, žádná atmosféra, jen strohé vyprávění velmi předvídatelného příběhu. A tou poslední kapitolou to autorka dokonale po... Kdyby toto byl film, a já si myslím, že to, bohužel, zfilmované bude, dám tomu možná tři hvězdy za dobré herecké výkony:-)... Měla bych zkouknuto za půl druhé hodiny... Kdežto knihu jsem četla dva dny, takže pro mne naprostá ztráta času. To ti, co tuto knihu chválili, a podle mě dost drze ji nazvali bestsellerem, nečetli Hammeta, Chandlera, Ed McBaina,Francise, Gardnera a mnoho dalších???

Tulicek404
06.10.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, dlouho jsem se tak hezky nezačetla jako u této. Zajímavý napínavý příběh, určitě doporučuji přečít :-)

marta4697
05.10.2017 3 z 5

Rozjíždělo se to teda opravdu pomalu a závěr byl strašně zběsilý. Příběh je skutečně mrazivý, ale napsáno je to ne úplně čtivě. Fakt jsem to x-krát chtěla odložit, nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla, ale chtělo by to asi lepší zpracování.

brabofka
05.10.2017 3 z 5

Z anotace knihy až mrazí. Po prvních stranách ale přijdete na to, že to je asi jediná část, která ve Vás vzbudí nějaké emoce. Nevím zda je to je překladem a nebo již takový je i originál. Ale text je zcela odosobněný. Nedokážete se z textu vžít do žádné z postav. Chybí jakékoli bližší popisy prostředí (až na pár vět "dům je uprostřed zahrad v luxusní čtvrti apod.). Celá kniha mi přišla jako text do scénáře béčkového amerického thrilleru. Nápad, zápletka a vyústění není zas až tak špatné. Jediné ale co celou dobu v knize řešíte je to, jak matce miminko chybí. Nevidíte do práce policie a najednou na konci v 5 větách rozuzlí celý případ a ještě správně. Jak zde již zaznělo níže (a určitě ještě zazní) - dobrá kniha nepotřebuje moc velkou reklamu, udělá si ji sama. Čím více, tím méně. Čekala jsem asi více. Takže zpět do Norska nebo Švédska. Tam je v tuto chvíli asi to nejlepší z krimi.

Tereszka
04.10.2017 2 z 5

Znovu jsem se nechala nachytat nálepkou bestseller. Začínám mít dojem, že dobré knihy, tyto nálepky vůbec nepotřebují. Kniha, kterou máte za 2 večery přečtenou. Nijak náročná, ale ani zajímavá. Průhledná jako mastný papír od vysočiny a tak nesmyslně překombinovaná, že vás to vlastně nakonec ani nepřekvapí. Ono ne nadarmo se říká, že někdy je méně, vice.

Klamm
04.10.2017 4 z 5

Tepová frekvence zůstala v normálu, ale i tak mě to docela bavilo. Příjemná oddychovka a odreagování.
70%

Doubravka1975
04.10.2017 5 z 5

tak za mě teda super, napínavé čtení, děj má spád, nechápu tolik zklamaných čtenářů, kteří čekali víc, i když poslední kapitola tam být nemusela

Mindy
03.10.2017 3 z 5

Kniha mě zklamala, mnoho humbuku kolem bestselleru,od půlky jsem tušila,kdo v tom má prsty

poter
03.10.2017

Mně se knížka líbila moc,nemohla jsem se od ní odtrhnout,byla napínavá,pěkně napsaná.Rozhodně nelituju dvou večerů ,kdybych nemusela ráno vstávat,tak bych ji přečetla najednou-nechtělo se mi od ní odcházet a už jsem se těšila na večer až se dozvím něco nového. Moc nechápu jak někomu mohla přijít nezajímavá,málo napínavá apod,ale to je věc vkusu a názoru,za mně super,jedna z nejlepších knížek ,které jsem v poslední době přečetla.

Luciga
01.10.2017 2 z 5

Knížku jsem přečetla rychle.... spád a čtivost se jí upřít nedá.
Ale je to příběh, ke kterému se v myšlenkách nevracím. Knížka, kterou odložím a "nestýská" se mi po ní. Knížka o níž vím, že se k ní už nevrátím. Knížka, která mne nemotivuje k tomu, abych nedočkavě vyhlížela další od stejné autorky.
Oddychové čtení, kde není třeba moc přemýšlet. Zajímavé téma pojaté jednoduše, nepříliš propracovaně.