Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

sahunka
20.09.2017 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, ale naštvalo mě, že už dopředu jsem tušila jak bude děj pokračovat a přesně tak to bylo.. mám ráda, když jsou v příbězích nečekané zvraty.

krákorka
20.09.2017

Knihu jsem přečetla,ale řekla bych ze začátku jsem nevěděla co si mám myslet o obsahu knihy.

maličkán
19.09.2017 5 z 5

Jsem v rozpacích z těch různorodých komentářů. Za mě si tato kniha stříbrnou pečeť zaslouží. I přes jednoduchost mě udržovala stále v napětí, absolutně žádná hluchá místa, prostě strhující příběh plný zvratů, jak zní na obálce.Ten konec mě dostal, snad bude pokračování???

Val
19.09.2017 5 z 5

Přiznám se, že když jsem viděla na přebalu stříbrnou pečeť " Světový bestseller", měla jsem rozporuplné pocity. Po zklamání ze Zmizelé a nepřílišném nadšení po Dívce ve vlaku , jsem raději nečekala vůbec nic. Jak jsem se spletla ! Knížka naprosto úžasná. Vtáhne a vyloženě nepustí. Přečteno za dva dny. Charaktery postav výborně vykreslené a s některými dokonce i sympatizujete, což se u bestsellerů z poslední doby říct nedá. Doporučuju :-)

kudrdlinka
13.09.2017 4 z 5

Knížka je opravdu čtivá, čte se rychle a lehce. Je to spíš psychologické drama , což mi vyhovovalo - žádna brutalita a potoky krve. Jen mě vždycky překvapilo, jak nám autorka "naservírovala" podezřelého, ale záhy nás vedla zase jiným směrem.
Bylo pár věcí, které mi tam nesedly a vadily - hlavně ze začátku se tam některé myšlenky a dialogy několikrát opakovaly, sousedy policie vyšetřovala poměrně pozdě a Marco dal půlročnímu dítěti cereálie ?!? A ten úplný závěr, poslední kapitola - to myslím bylo trochu zbytečný. Ale celkově kniha špatná určitě není.

Kamienkova33
12.09.2017 4 z 5

Dvom manželom sa stane to najhoršie, čo mohlo - zmizne a im priamo z postieľky dcera. O to horšie, že ju uniesli vtedy, kým sa oni dvaja (alebo teda minimálne manžel Marco) zabávali na trochu zvláštnom večierku u susedov. Prichádza sonda do ich duše, postupne sa odhaľujú tajomstvá z minulosti oboch. Tak ako už predo mnou písali, páchateľ bol odhalený zhruba v polovici knihy, ale samozrejme - všetko sa zamotáva, miestami až veľmi. Neviem si pomôcť, ale postup polície mi pripadal prinajmenšom zvláštny, aj uvažovanie detektívov. Všetko bolo nejaké spomalené a nemastne neslane. Dookola kládli tie isté otázky, výsluchy stále o tom istom. Postavy sa mi zdali strašne naivné a uvažovali veľmi jednoducho, dôležité fakty ich nechali chladnými a to nepodstatné riešili stále dokola. Neverím, že v skutočnosti by sa v tejto situácii niekto tak správal. dialógy boli miestami rozvlacne a onicom. Na knihe mi už od prvej kapitoly bolo niečo čudné, až neskôr som prišla na to, že mi ani tak nevadí prítomný čas, ako tie smrtiace krátke vety. Dialógy tým pádom vyzneli silene a strašne neprirodzene. Posledná kapitola to u mňa celé už doklepla, za mňa neodporúčam, takto si thriller/drámu nepredstavujem, ku koncu mi už doslova všetci liezli nanervy.

Veronika2017
11.09.2017 3 z 5

jednoduchý příběh, možná až moc jednoduše obyčejně americký...., čekala jsem víc

Jordyz
11.09.2017 3 z 5

Četlo se dobře, ale nenadchlo. Většinou se mi nedaří uhádnout kdo je vinen - a ani se o to nesnažím - ale tady jsem bohužel hned od začátku odhadla celou zápletku. To mi trochu zkazilo zážitek ze čtení. Není to špatné, ale nadšení se nedostavilo.

lucie3633
10.09.2017 3 z 5

Na doporučení kamarádky jsem se vrhla i na tento všemi uznávaný bestseller. Musím říct, že první dojem byl katastrofální - neskutečně mě rozčilovaly krátké věty a jednodušší jazyk. K mému překvapení byl thriller nakonec čtivý a napínavý a zhltla jsem ho asi za dva dny. A do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je nakonec ten padouch a kdo hrdina.
Snad i náročnější čtenáři autorce odpustí její jednoduchý styl a začtou se do napínavého psychologického příběhu. :)

helena19
10.09.2017 4 z 5

Napínavé až do konce.

Faila
10.09.2017 4 z 5

Kniha má skvěle vybudované napětí, tajemství je odkrýváno velmi pomalu - ale bez zbytečných odkladů. Zajímavé a překvapující, ale velmi smysluplné - do poslední chvíle.

LucinkaS
09.09.2017 3 z 5

Určitě to nebyla špatná knížka. Zajímavá zápletka, napínavý děj, překvapivé rozuzlení... ale! Nevím, asi jsem zvyklá na složitější knížky. Nelituji, že jsem si jí přečetla, ale už se k ní nejspíš nevrátím. Hlavně proto, že už vím jak to dopadne, to z paměti jen tak nevymažu. Takže opakovaná četba by už neměla žádný smysl.

radus
09.09.2017 4 z 5

Mě kniha připadne zajímavá a napínavá. "Zloděj dítěte" byl předvídatelný, ale líbila se mi ta provázanost celého příběhu, přečetla jsem ji jedním dechem za jedno odpoledne.

Alysa
09.09.2017 3 z 5

To zase bylo ohlasů ohledně této knihy a opět jako většinou u takto propagovaných knih to zas tak za moc nestálo.

Přečíst se to dalo snadno a rychle, protože je kniha čtivá a nenáročná.
Ale děj byl nijaký. Zvratů pramálo, napětí chybělo, postavy málo uvěřitelné.

macek8
07.09.2017 5 z 5

Na rozdíl od ostatních se mi kniha líbila. Četla se jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout, pořád mě to nutilo pokračovat dál v četbě. Takové rozuzlení jsem nečekala. A kdo tvrdí, že je kniha předvídatelná, tomu vůbec nevěřím, protože odhadnout, kdo čin skutečně spáchal, nebylo tak jednoduché. Do poslední stránky je kniha napínavá. Zároveň jsem ráda, že kniha nebyla, drastická, brutální a nechutná. Byla zaměřena hlavně na psychologii - takové komorní psychologické drama.

simika
07.09.2017 3 z 5

Velké zklamání... Čekala jsem napínavý thriller s překvapivou zápletkou a vyklubala se z toho předvídatelná povídka, kdy odhadnouot motivy jednotlivých osob bylo na první dobrou.... A žádné překvapení, žádné nečekané zvraty, konec překombinovaný. Asi bych tohle všechno dokázala odpustit, co ale autorce odpustit nedokážu, je jak si na začátku po zmizení dítěte Anne pořád kladla otázku: "Co tomu řeknou lidi?" Kdyby se mi ztratilo dítě, tak tohle je fakt to nejméně důležité, co řeším....

bydžounek
07.09.2017 2 z 5

knihu jsem si vzala na dovolenou, abych měla klid a čas. námět a citace z knížky mě zaujaly, ale v polovině knihy jsem zjistila, že je příběh moc jednoduchý a málo napínavý. hodnotím jako dobré, jsou lepší příběhy.

bafuskyBaf
06.09.2017

Knížka je dobře napsaná, rychle se četla. Zhruba od poloviny jsem už tušila o co tam půjde. Bylo to dost předvídatelné. Ten konec byl trochu divoký, ale šlo to.

sona9984
06.09.2017 3 z 5

Knížka nebyla špatná, jen pro mne trochu předvídatelná...

Skatty
05.09.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Bavilo mě to.