Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

ElenaM
02.09.2017 3 z 5

Vzhledem k rozporuplným názorům jsem si chtěla udělat vlastní názor na tuto knihu. Dostala jsem ji od kamarádky a přečetla jsem ji za pár dní. Je opravdu čtivá, o tom není pochyb! Ale na zadek mě neposadila, i když konec byl překvapivý a podle mě to zajímavě uzavřel. V knize mě hrozně rušilo neustálé sumírování pořád dokola - kdo co udělal, kdo co řekl apod. Čtenář to čte pořád a pořád a to tam podle mě ruší. Myslím, že to do kvalitního thrilleru nepatří. Čtenář něco přečte jednou (2x) a měl by si myšlenku uchovat, o ději více přemýšlet. Nicméně si myslím, že autorka se ještě vypíše a další její knihy budou jenom lepší! Dávám průměrné hodnocení... i když neříkám, že by kniha byla špatná, četlo se to dobře.

pecka02
01.09.2017 3 z 5

Detektivky sice moc nečtu, takže nemám ani s čím srovnávat, ale nechala jsem se zlákat doporučeními. Od určitého okamžiku mi bylo jasné, kdo za vším stojí, a tak se u mě moment překvapení bohužel nekonal. Autorka to dle mého názoru kombinovala na některých místech až příliš, aby odvedla čtenářovu pozornost a donutila ho pochybovat téměř o všech postavách, takže pro někoho to snad překvapivé být mohlo. Závěr mi přišel moc přitažený za vlasy a de facto k tomu doteď nevidím důvod. Četlo se to dobře, taková jednohubka na jedno, maximálně dvě odpoledne.

andy_nejedla
31.08.2017 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila, přečetla jsem ji rychle, protože kapitoly na sebe navazovaly tak, že jedna končila napínavě a další tím začínala. Jo a konec mě překvapil a kdyby bylo pokračování, tak do něj jdu hned.

Nelasp
30.08.2017 5 z 5

Otce malé Cory jako žena asi nikdy nepochopím, neuvěřitelně mi lezl na nervy. Knihu jsem měla přečtenou jedním dechem za dvě odpoledne. Příběh spád a kladně hodnotím i absenci zbytečné vaty okolo. Ačkoliv jsem nebyla napjatá a nemrazilo mě, jak slibovaly reklamy, knihu jsem si užila.

Magikatrina
30.08.2017 1 z 5

Tahle kniha mi byla doporučená se slovy, jaký je to napínák, skvěle vykreslené postavy atd. Přečetla jsem ji rychle - chtěla jsem aby už skončila a abych doporučovatelce dokázala, jak primitivní bylo přijít na záporáka. Rádoby drsný detektiv, co vlastně ale nic nedělá, hysterická matka s psychickou poruchou, která má ději dodat "šťávu", otec trochu mamlas, papínek poněkud zlatokop. Kniha mi přišla jako hrozné klišé, strašně předvídatelný děj, postavy nijak zvlášť propracované, neustále se o nich opakovalo to samé. Na to, jaké bylo okolo knihy haló nebyla nic moc extra.

Monique07
29.08.2017 1 z 5

Na mě osobně příliš plytké, postavy nepropracované a v podstatě mi bylo jedno, jak to s nimi dopadne. Spousta myšlenek byla neustále opakována. Trochu mi to přišlo jako kniha pro děti (kvúli neustále se opakujícím skutečnostem, které není dítě s to pochopit napoprvé, proto jsou neustále dokola zmiňovány). Konec... tím myslím posledních pár vět... tak ten to zabil.

Hany.Honey
29.08.2017 2 z 5

Na mě asi moc komorní. Marco a Anne. Chvilkama větší spád a konec, který sice překvapil, ale už jsem byla ráda, že je.

ElfkaEleanor
29.08.2017 2 z 5

Ze začátku působí kniha napínavě, úmyslně čtenáře mate a pohrává si s ním. Psychologie postav i popisy jsou věrohodné, ale zhruba do čtvrtiny knihy. Následně už je zamotávání děje až přes příliš a začala mě nudit ta úporná snaha autorky hrát si s čtenářem za každou cenu. Navíc už jsem i tušila konec a pouze se utvrzovala ve svém přesvědčení, což už příliš zábavné není. Konec tomu všemu pak dodal korunu... Ano, byl překvapivý, ale... až moc neuvěřitelný...

J_D
29.08.2017 4 z 5

Knihu jsem si koupil, protože na ní byla všude reklama, takže jsem si přečetl úryvek, který přišel s jinou knihou a zaujal. Určitě jsou i lepší knížky, ale rozhodně koupě nelituji. Kniha se dobře čte, neztrácí tempo, nenarazil jsem na žádná hluchá místa a nestalo se mi, že bych se musel nutit abych se ke knize vrátil - naopak jsem se nemohl dočkat, kdy budu moc pokračovat :-) Pro mě nepředvídatelná, celou dobu jem netušil, zahradník to nebyl ;-) Ten konec byl trochu přitažený za vlasy, ale možná... nevím jak to napsat, abych neudělal spoiler...

beneka
29.08.2017

Taky bych řekla, že je taková průměrná. akorát tedy konec jsem čekala trošku jiný...

Petrasim
28.08.2017 4 z 5

Takový průměr. Podle toho ohlasu okolo knížky jsem čekala trochu víc.

ManiaDardeville
27.08.2017 1 z 5

Zase jsem jednou dala na doporučení a nikdy více! Velice předvídatelná kniha.

Roberta
26.08.2017 5 z 5

Vyborna kniha, lehce citelna, prehledna a neprelidnena.
Behem cteni jsem se pocitove vratila do detstvi - snedla jsem cokoladu na vareni, nepriznala se a naopak jsem radila mame, kde ji ma hledat.

kytarka
26.08.2017 5 z 5

Velmi stručný thriller, žádné zbytečné rozepisovani. Knihu jsem si nejdříve nechtěla pořídit z důvodu recenzi. Nakonec jsem si ji koupila a jsem rada ze ji v knihovně mam. Mě se líbila a a vím že si ji v budoucnu někdy přečtu znovu.

Mersiie
25.08.2017 4 z 5

Na knihu jsem před její koupí nečetla žádné recenze a popravě jsem si ani nečetla o čem by kniha měla být - zaujala mě svým názvem.

Kniha mě ale uchvátila. Postavy mě překvapovali každou další stránkou víc a víc. Poslední stránky knihy jsem přečetla jedním dechem a naskakovala mi husí kůže. Opravu povedené dílo, které stojí za přečtení. :)

mrwendor
25.08.2017 4 z 5

A, vrahem je...parádní "psycho" rodinná motanice. Čekáte jak to skončí nebo uz všechno víte? Poslední věta mi vykouzlila úsměv na rtech.

Vikos
24.08.2017 5 z 5

BOŽÍÍÍÍ

Ivuska.09
23.08.2017 3 z 5

Nejsem si jistá, co mám vlastně k této knize napsat. Pro mě je to průměr (dva a půl hvězdičky), čekala jsem něco víc, když rozpoutala takový boom. Četla se dobře, o tom polemizovat nemohu, ale od půlky jsem věděla, jak to bylo. A wau efekt ve mně vyvolaly až poslední tři odstavce - zajímalo by mě, jak to s Anne dopadlo. Přečtení nelituji, ale četla jsem i lepší.

nikola4381
23.08.2017 5 z 5

Knížka se četla sama. Určitě doporučuji. Přečtenou jsem ji měla během dvou dnů na dovolené. Od knihy se nešlo odlepit

AnieAnne
22.08.2017 5 z 5

Jedním slovem ? Wow ! Od začátku do konce vás knížka drží v napětí, jak že to tedy vlastně doopravdy bylo. Takhle mě knížka už dlouho nechytla.