Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

Lucianlucifix
11.08.2017 4 z 5

Napínavé, strhující, překvapivé. Opravdu není kapitola kde bych se vyloženě nudila.
Bohužel mi byly všechny postavy proti srsti - nesympatické.
Nápad to byl zajímavý. Určitě jsem ráda, že se i tato kniha dostala do mé knihovny. Trošku jiný styl - úsporný. Ale dá se na to zvyknout.

..pořád se tam něco dělo. Lži, hluboká tajemství, která neměl nikdo odhalit.
Moje očekávání kniha splnila.

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Ten konec už byl moc, ale stejně jsem byla napnutá!

Elkiss
10.08.2017 5 z 5

Detektivky nejsou můj žánr, ale po dlouhém přemlouvání knižního klubu, že si přeci jen nějakou knihu vzít musím, jsem zvolila dle recenzí tuto. Musím říct, že na to jak jsem knize ze začátku nevěřila, nakonec jsem z ní byla mile překvapena. Bestseller bych jí určitě nenazvala, ale děj rychle odsejpal, styl psaní se mi líbil a autorka přes 3/4 knihy nenechá čtenáře oddechnout z jeho napětí. Přes komentáře co jsem zde četla je to tak půl napůl. Ale sto lidí, sto chutí. I přes to, že pomalu čtu, jsem knihu zvládla za 2 dny. Takže za mě ano, líbila se mi.

evin84
10.08.2017 4 z 5

Cetla se dobre,za me joo

Phewell
10.08.2017 3 z 5

Hodnotím spíš negativně, námět se mi líbil, ale to zpracování mi nevyhovovalo. Nevím, jestli to bylo i překladem, ale měla jsem ke knize averzi hned od začátku. Závěr knihy tomu dal korunu a rozhodl.

lenkaabooks
10.08.2017 3 z 5

Jsou dvě hodiny ráno a já právě dočetla. Ale ne proto, že bych z knihy byla tak odvázaná, ale proto, že ji dnes musím vrátit, jelikož je na ní asi 20 rezervací. Nechápu proč. Ano, čte se dobře a svižně, jsou tam překvapivá odhalení, ale ten konec. Přitažený za vlasy, mírně řečeno. Soucítila jsem jako matka s matkou, to ano, ale nic mi kniha nedala a zřejmě na ni brzy zapomenu.

Acinore
09.08.2017 5 z 5

Výborná knížka, za dvě hodinky jsem měla přečteno :) škoda toho konce, ale zas by mohlo být pokračování..?

Arsi
09.08.2017 4 z 5

Čtivá kniha, napínavá.

Jůzlina
09.08.2017 2 z 5

knížka se četla dobře, ale nic extra

Acquenta
09.08.2017 3 z 5

No, mám z knihy rozporuplné pocity. Začátek skvělý, čtivý, hltala jsem každé slovo, každou větu, čtení šlo jako po másle, prostředek byl stále napínavý, i když už se dalo tušit, jak to doopravdy je a konec ? Tak to mi přišlo jako nějaké sci-fi. Docela přehnané...

jana9094
09.08.2017 4 z 5

Velmi dobře se četla, ve 3/4 knihy se už dalo očekávat rozuzlení příběhu, přesto samotný závěr mě dost překvapil. Opět konec, jako by se dalo očekávat pokračování

Renata98
08.08.2017 5 z 5

No... co na to říct... myslím, že udělené hvězdičky mluví za vše.. :D knížku jsem dostala v sobotu- je úterý a mám dočteno. Upoutala mě od začátku až do konce, což se stává málokdy, určitě jí doporučím dál a hned jí musím někomu půjčit.

vekune
08.08.2017 2 z 5

Už je toho moc. Musím přestat číst kdejakou kravinu, kteou uvidím v knihkupectví. Ta mateřská je děs, nutí mě číst kdeco:) Jo,d vě hvězdy jsou za to, že si tu situací v současnosti dovedu živě představit. Ale ten dektiv tam byl na co? Aby nám na závěr řekl, že si to tak myslel a vůbec to nemyslel tak, jak tvrdil celou knihu? A ten závěr, ááá k čemu a proč. Bylo to nutný?

AltaMari
08.08.2017 3 z 5

Průměrný thriller. Silně nesympatické postavy, překombinovaná (a i tak předvídatelná) zápletka, spousta klišé. Bestseller si představuju jinak. Ale přečíst se to dá.

Horalka5
08.08.2017 3 z 5

U knihy jsem cítila lehké rozčarování. Na jednu stranu námět celkem zajímavý, ale celý dej byl již na začátku celkem předvídatelný a u vyvrcholení knihy jsem nepocítila žádné překvapení. Za mě bohužel jen 3 hvězdy.

Demonlover
07.08.2017 2 z 5

Říká se, že v jednoduchosti je genialita, ale v tomto případě to neplatí. Cílovou čtenářskou skupinou budou asi ženy s vysokou hladinou prolaktinu. Tedy nic pro mě.

koniklecka
07.08.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale byl to celkem jednoduchý a předvídatelný příběh, až si říkám, že zkusím také něco napsat :-)

Jiitush
06.08.2017 4 z 5

Mně se to líbilo, do příběhu jsem se lehce začetla. Později mě sice přestaly bavit ty pasáže s věčnými dohady a domněnkami, ale i přesto mě to nutilo číst dál. Myslím, že zápletka je hodně povedená a kniha mohla skončit předposlední kapitolou.

Aneleh
06.08.2017 5 z 5

Jednoduchý styl psaní, který zde mnozí kritizují, se mně tu právě velmi líbil. U jiného příběhu by vyzníval příliš jednoduše, ale do tohoto napínavého thrilleru se hodil. Strohé věty záměrně zvyšovaly napínavost děje. Jednotlivé kapitoly navazují tak, že nelze přestat číst a konec byl víc než šokující. V podstatě jsme na něj však byli připravováni. Bylo to promyšlené, strhující a překvapivé. Rozhodně si myslím, že nálepku bestseller si určitě zaslouží.

Gregorie
06.08.2017 2 z 5

K vodě dobré čtení (tam je ale dobrý i trochu tlustší časopis), pokud nečekáte, že jde opravdu o bestseller. Ale taky je možné, že jsem doposud špatně chápala slovo "bestseller". Teď už je mi jasné, že jde o míru prodejnosti knihy, kterou dokáže zařídit dobře vedený marketink, ale vůbec to nemusí vyjadřovat její kvalitu, natož uměleckou.
Manželé odvedle je docela zajímavý příběh, ikdyž předvídatelný. Šokující závěr nebyl nutný. Co se týká stylu psaní, tak mně moc nesedl, ale třeba za to autorka nemůže, jen je to nešikovný překlad.
Trochu mě mrzí, že nakladatelství tlačí sotva průměrné knihy na pulty se zlazými pečetěmi SVĚTOVÝ BESTSELLER a nepomůžou reklamou na světlo daleko lepším knihám. Zakopaný pes ale může být i v tom, že český čtenář není obyčejný konzument, spokojený se vším co se mu naservíruje jako trhák, ale umí si udělat názor sám a kvalitu bezpečně pozná :-)