Půlnoční koruna

Půlnoční koruna
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540073/bmid_pulnocni-koruna.jpg 4 3599 3599

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight, 2013

Ketrin.TR
12.09.2020 5 z 5

S druhým dílem jsem této sérii už konečně přišla víc na chuť a dá se říct, že jsem konečně zase zaplula do toho tajuplného světa protkaného magií, láskou, bojem a krví. Celaena mě jakožto postava neskutečně baví a těším se na její další dobrodružství. Přesto u mě ale pořád více vedou Dvory, jehož postavy jsem nosila v hlavě dnem i nocí...tak jsem zvědavá, jestli mě do takového stavu dokáže dostat i tato série :-)

Tereza432
07.09.2020 4 z 5

Tenhle díl mě, až tolik nebavil, ale stále to byla velmi čtivá a poutavá kniha. Rozjelo se to, až asi posledních sto stran. Těším se na třetí díl.

Tereza432
07.09.2020 4 z 5

Druhý díl, téhle série mě tolik nebavil, ale stále to byla velmi čtivá a poutavá kniha. Rozjelo se to, až v posledních asi sto stranách, které jsem přečetla jedním dechem. Těším se na třetí díl.

ewisek22
04.09.2020 5 z 5

Tahle série si velmi lehce a snadno získala mé srdce. Hlavní hrdinka je mi velmi sympatická. A taktéž obdivuji lidi, co dokážou stvořit takové skvosty, které nám čtenářům (a pak většinou i fanouškům) otevírají nové světy a pomáhají nám se odtrhnout od reality.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než chválit celou sérii zas a znovu :-)
Každá stránka mi stála za přečtení a moc mě to bavilo.
Skleněný trůn má u mě za všechny díly tak 1000 hvězdiček a celý vesmír :-)
Smekám nad lidmi, kteří dokáží něco tak úžasného vymyslet, aby vše skvěle zapadlo, zaujalo, bavilo a drželo v křesle s knihou v ruce :-)

zandu
22.08.2020 4 z 5

Po prvním dílu, u kterého jsem váhala, zda odložit či pokračovat ve čtení, jsem ráda, že v sérii pokračuji. Druhý díl lepší (i když ten první se také po cca 120 stranách rozjel), více akce, více čtivé a jdu hned na třetí díl :-)

Brunnetka
18.08.2020 5 z 5

Tak jak jsem u první knihy váhala, jestli pokračovat, tak teď jsem ráda. Obávám se, že zhltnu všechny díly, ani nemrknu :D

temna.vila
14.08.2020 4 z 5

Půlnoční koruna mě bavila o poznání víc než první díl. Romantická linka se dala předpovídat, pomalu začalo přibývat akčních scén a autorka krásně nastínila zápletku celé série. Hlavní hrdinka zlehka začíná pracovat s nadpřirozenem a odkrývá nám další a další zákonitosti fungování magie. Knihu jsem si užila a těším se na další pokračování.

Margherita_N
11.08.2020 2 z 5

(SPOILER) První polovina knihy se nesla v duchu "osmnáctiletá zamilovaná dívka se ráda strojí do hezkých šatů a jí čokoládové dorty". Sem tam přinesla králi nějakou tu lidskou hlavu, ale jak jsme se dozvěděli hned na začátku, byl to podfuk, takže se stále nic zajímavého nedělo. Když tu najednou si nejspíš sama spisovatelka řekla, že když někoho prezentuje jako nejobávanější vražedkyni na celém kontinentu, bylo by záhodno, aby vykonala něco hrůzyplného. A najednou tu máme akční scény a vražedkyni, která si vzpomněla na své povolání. Přesto je to pořád románek pro hodně mladé holky, příběh je naivní, povrchní, fantasy prvky jsou kompilací toho nejznámějšího, co bylo v žánru napsáno. Nicméně idylka na hradě byla zdá se rozbita a konec knihy dává příslib toho, že příště se budeme s Celaenou pohybovat na severu kontinentu, zatímco oba její nápadníci zůstanou pod křídly krále a budou tam navzdory svému výjimečnému postavení dělat stejné nic jako doteď. Ale třeba se pletu, Chaol teď má informace, Dorian má nadání...

Ketfl
06.08.2020 5 z 5

Příběh se nám začíná pěkně rozjíždět. Líbí se mi to, moc. Ze začátku možná trochu pomalejší rozjezd, ale čím dál jsem četla, tím víc jsem knihu hltala. Byly tu smutné věci, ale i pěkné. Trochu mě mrzelo, že to Celaena tak rychle vzdala s Chaolem, ale chápu, že příběh musí někam směřovat.
Cca posledních 50 stránek byla teda pořádná akce. Moc se těším, co se bude dít dál.

katallinka
05.08.2020 4 z 5

První polovina malinko slabší, ale konec naprosto dokonalý. Už se těším na další díl.

tabaluga
21.07.2020 4 z 5

Krásný pribeh, na knihu jsem se vrhla hned po přečtení prvního dílu a vypadá to, že spisovatelka má knihy dobře promyšlené včetně navazování dalších dílů. Laska, napeti, akce:-) jen občas mi lezla hlavní hrdinka na nervy, hlavně v momentech, kdy byla sebestredná a nafoukaná. Ano, spoustu toho dokázala, ale jistě není neporazitelná. Hurá na další díl a do viru viliho světa:-)

Tereziee
21.07.2020 4 z 5

Teď přes léto mám pomalejší tempo na čtení. Takže i když jsem Půlnoční korunu četla docela dlouho, hrozně se mi líbila. Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabere ten správný spád a už vás nepustí. Posledních 100 stran jsem přečetla v podstatě tahem. Vyjasnilo se zde několik věcí z předchozího dílu ale zároveň se zde objevilo mraky dalších otazníků, takže se co nejdřív budu muset vrhnout na další díl. Musím si to ale trošku šetřit :)

Dearbooklife
20.07.2020 4 z 5

hodnotím hůř jak první díl pouze proto, že mě ten začátek prostě vůbec nebavil. žádná akce. nic. potom se to ale rozjelo a občas mi to i vyrazilo dech :D

DannyLady
01.07.2020 3 z 5

Musím říct, že to bylo lepší než předchozí díl. Bylo to ale hlavně tím, že postavy už znám a mám k ním již vybudovaný citový vztah. Základní nastínění příběhu proběhlo v prvním díle a tady se nám již události dávají do pohybu. Potvrdilo se mi dost mých předpokladů a u něčeho jsem zírala s otevřenou pusou. Série si mě získává víc a víc.

Karolína346
22.06.2020 3 z 5

Sice jsem jí přečetla za jeden den , ale na první pohled se mi nevybaví , co v knize vlastně bylo . Každopádně jsem si jí moc užila

laura
15.06.2020 5 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo. Hned od první strany akční, nabité dějem, nečekanými zvraty, napětím, romantikou - jak já těm dvěma fandila! Ale i bolestí, trýznivými výčitkami svědomí (protože osud se zvrátit prostě nedá) a prvními ztrátami...

Napětí graduje, zdá se, že se nikomu nedá věřit, každý něco skrývá a všichni v skrytu duše doufají...

...v zázrak.

Příběh se rozbíhá několika směry a čtenář nestíhá všechny ty nitky osudu sledovat. Přečteno za tři odpoledne, kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Jo, tenhle díl mě opravdu bavil, i když jsem pointu tak trochu čekala už od 1 dílu...

Ledy se konečně pohnuly - a kam hlavní hrdinku zanesou je ve hvězdách ;) Nezbývá tedy než se vrhnout na 3 díl...

PS: Ty obálky jsou boží!

Mozkovna
03.06.2020 5 z 5

Pěkné pokračování, příběh se začíná pomalu rozplétat i zamotávat zároveň. Zhruba do půlky jsem... nechci říct, že bych se nudila, spíš to bylo tak, že když jsem knihu odložila, neměla jsem ihned nutkání se k ní vracet, ale druhá polovina už šla jako po másle a četla jsem kdykoliv to šlo. Bohužel, jelikož jsem idiot největšího kalibru a hledala jsem si fanarty postav, jsem se předem dozvěděla tři obrovské spoilery, které mi sebraly ten slastný moment překvapení, ale i tak to bylo velmi příjemné čtení.
(Obsahuje drobné spoilery) Trochu mě štval vztah Chaola a Celaeny. V první knize to mezi nimi tak nenápadně jiskřilo, ale tady mi přišlo, že má Chaol asi rozdvojenou osobnost, protože neustále měnil názory. V jednu chvíli po Celaeně neskutečně toužil a hned na to si sám dal pár facek a zapřísahal se, že "nepřekročí tuhle hranici". Když se pak dali dohromady... No, nevím, nějak jsem to nezbaštila. Zato se mi moc líbil vztah Celaeny a Doriana. Jen doufám, že zůstanou přáteli a že autorka neudělá z hlavní hrdinky běhnu, co ty dva střídá. Ani jeden by si to nezasloužil.

Jsem ráda, že jsme měli možnost zažít Celaenu víc v akci. Slýchala jsem názory, že jí lidi nemají rádi, jelikož má plnou hubu keců, ale skutek utek. No tady se rozhodně předvedla a nemůžu se dočkat, až se dozvím, co všechno dokáže.

m.and.books
31.05.2020 4 z 5

Z tohoto dílu jsem byla trochu zklamaná. Všude tvrdili, jak tenhle díl bude ještě lepší než jednička, ale mě tak moc nenadchnul. Zvrat, který se přihodil někde v půlce mě vůbec nepřekvapil, ne že bych ho vyloženě očekávala, ale spoustu věcí nasvědčovalo tomu, že se něco stane. Takže bohužel trochu zklamání první díl mě bavil víc.

Doomiiniikaa
23.05.2020 5 z 5

Ikdyž mi první díl přišel skvělý, tak tenhle je ještě lepší!