Půlnoční koruna

Půlnoční koruna
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540073/bmid_pulnocni-koruna.jpg 4 3599 3599

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight, 2013

HEIDI1203
20.05.2020 5 z 5

Kniha byla plná napětí, různých zvratů a překvapení. Spisovatelka měla hodně dobře promyšlenou zápletku a já jsem tu knížku naprosto hltala. Většinou jsem ale Celaenino chování v některých situacích opravdu nepochopila. I přesto je to ale úžasná kniha. Hned se pustím do dalšího dílu.

MikasaKubickov
07.05.2020 4 z 5

Za mě opět díl plný napětí, i když po asi tak prvních sto padesáti stranách jsem se trochu ve čtení zasekla z důvodu, který tady raději zmiňovat nebudu.
Hlavní hrdinka mi však přišla otravná a místy dosti naivní. Posledních sto stran jsem přečetla během jednoho večera, možná i proto, že mě mrazilo v zádech a dech se tajil pokaždé, když jsem otočila stranu. Nejvíce jsem si ale oblíbila části z Dorianova pohledu, protože mi jako jedna z mála postav dávala hlavu a patu.
Na vzdory všem mínusům ji kvůli stále více propracované magii hodnotím velmi pozitivně, protože se mi už dlouho nestalo, že bych knihu nemohla prostě odložit.

Gauri
28.04.2020 3 z 5

Já nevím, nepřijde mi to zas tak super. Spíš jako takový průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. Nevím, jestli chci v sérii pokračovat, možná spíš ne nebo až později. Hlavní hrdinka mi v tomto díle byla nesympatická trochu méně než v prvním, ale že bych ji zbožňovala, se říct nedá. Zamilovala jsem si ale Morta, Chaola... Romantickou linku jsem si moc užívala, ale pak se stočila směrem, který mi dost zkazil zážitek z knížky.
Pocity jsou tedy dost rozporuplné.
Rozhodně je tam ale napětí, akce i romantika. Vytvořený svět je zajímavý a bavilo mě postupně odhalovat minulost hlavní hrdinky.

barbb8k
16.04.2020 3 z 5

Musím říct, že tento díl nemám ráda. V podstatě se v něm neděje nic zásadního... Teda až na pár momentů.
Když tuto knihu čtu podruhé, nutím se, abych nepřeskakovala podle mě nudné části.
Ale i přes to, že se mi kniha nelíbila, se mi často zastavovalo srdce. V ději nechybí ani krásné, ani smutné pasáže.
Autorka umí živé popsat pocity postav a prostředí, ve kterém se děj odehrává.

klarence
08.04.2020 3 z 5

za mne pomalejší rozjezd, ale pak to nabíralo spád, konec mne nalákal na další díl

Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Hmm..? Co na to napsat..♥

Talys
22.03.2020 5 z 5

Druhý díl Skleněného trůnu mě vtáhl do děje, knihu jsem jen těžko odkládala. Ústřední trojka je sympatická a líbí se mi, jak se charaktery Cealeny a Doriana postupně vyvíjí. Škoda jen, že si kvůli karanténě ještě nějakou dobu nebudu moci půjčit další díl.

zaandulee
20.03.2020 5 z 5

Skvělé pokračování série. Celeana se stává královou bojovnicí a za několik let by mohla být opět svobodný člověk, ale za jakou cenu? Celeana zažívá spoustu dalších dobrodružství, velkou ztrátu, zamilovanost a činí důležitá rozhodnutí. Opět jsem nemohla odtrhnout oči, chtěla jsem vědět, jak kniha skončí, jelikož jsem měla zajímavou teorii (která se později potvrdila). Hned se pustím do dalšího dílu.

Tanya007
01.03.2020 5 z 5

Pecka,první díl mě nevtáhl tolik jako tento a už se vrhám na další...

Alíša236
15.02.2020 3 z 5

Mno, tento díl mě docela nudil a závěrečné překvapení nebylo pro mě vůbec překvapení...však to bylo jasné už dlouho.... ale prý jsou další díly lepší, takže pokračuji.

Misa.a.knizka
11.02.2020 4 z 5

Že začátku mě knížka opravdu vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale asi tak v polovině knihy jsem se musela opravdu nutit číst dál. Nevím jestli to je kvůli tomu,že kniha byla z knihovny a neměla jsem k ní takový vztah jako ke svým vlastním knížkám a nebo jestli jednoduše mě přestávala bavit. Ale nakonec jsem moc ráda, že jsem ji dočetla, protože ten konec mě dostal na kolena stejně jako Chaola! ????

Bookmandy
09.02.2020 5 z 5

Rozjezd byl sice pomalý, ale potom to bylo dokonalé a ten konec? Wow!

zaba335
01.02.2020 5 z 5

Jednička byla dobrá, pohlcující a promyšlená ale tenhle díl mě nutil čist dál a dál. Ještě lepší charakteristika postav, vypracovanější styl psaní, návaznost dějových linek. Jsem zvědavá na třetí díl. :)

Denča23
26.01.2020 5 z 5

Jedním slovem, prostě Bomba! Opět jsem nadšená.
Konec naprosto senzační.
Hurá na další díl ! :)

amejzlík
25.01.2020 5 z 5

Tak to bylo opět...senzační. Napětí, akce, záhady a postupné odhalování Celeaniných tajemství z minulosti. Hlavně ta pecka na konci... Tato série mě naprosto ovládla a dychtím se dozvědět co bude dál.

CatherineBarton
05.01.2020 5 z 5

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

Kulivlad
03.01.2020 2 z 5

První díl mě hodně zklamal, ale i tak jsem dala šanci druhému dílů. I ten mě opět zklamal. Nesedimi způsob autorčina vyprávění a směrování děje. Stejně jako u předchozí knížky první polovina nebyla špatná a docela napínava. Pak přijde rozuzlení zápletky a je to blbý.

kalache
15.12.2019 4 z 5

...drobátko se v tom ztrácím...

SpeeDeeX
08.12.2019 5 z 5

Nemám slov. Děj je plný zvratů, napětí, akce a já se několikrát přistihla, že nemůžu přestat číst. Snad nikdy jsem nebyla do nějaké série tak zažraná jako do téhle. Hlavní postavy jsou stále úžasné. Za Celaenou zůstávají hromady mrtvol, Chaola miluju od začátku a dokonce jsem přišla na chuť i Dorianovi, kterého jsem v prvním díle moc nemusela. Konec mě dostal a strašně se těším na další díl ❤

nikiss76
27.11.2019 5 z 5

Jak jsem zmiňovala už u jiných dílů této série, tak i u tohoto mám pocit, že autorka má první díly slabší a postupně nabírají na akčnosti, zajímavosti, promyšlenosti a celkově vývoji k lepšímu. Tento díl byl pro mne čtivější než první. Měla jsem velkou radost v průlomu vztahu mezi Celaenou a Chaolem. Moje radost však neměla dlouhého trvání, což mi přišlo líto, protože jako čtenář jsem na to dlouho čekala a když se konečně ti dva dali dohromady tak po otočení asi deseti stránek bylo po všem. V této záležitosti jsem byla na Chaolově straně, přišlo mi, že si takto přehnanou reakci ze strany Celaeny nezasloužil. V tomto díle dojde také k prvnímu úmrtí jedné z klíčových postav, což uvedlo věci do pohybu. Knihu hodnotím kladně, miluju autorčin styl psaní, to jak ve mě dokáže vzbudit emoce a donutit mě číst do 3 ráno.