Půlnoční koruna

Půlnoční koruna
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540073/bmid_pulnocni-koruna.jpg 4 3599 3599

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight, 2013

Katie46
03.08.2019 5 z 5

Druhý díl této série se mi líbil už více. Opět to bylo napínavé a četlo se to dobře i rychle a konec mě hodně navnadil na další díl.

Costanzo
03.08.2019 4 z 5

První díl byl takové oddechové fantasy, docela se mi to líbilo a po Půlnoční koruně jsem sáhla tak nějak automaticky, protože vývoj událostí mě samozřejmě zajímal. Kniha je opět velmi čtivá, svěží a pohodová. Pokaždé se něco děje, takže na žádná hluchá místa nikde nenarazíte, příběh krásně plyne. Baví mě ten svět fantazie a prastarých bytostí z jiných světů, které autorka tak krásně vystihla. Trošku to na konci kazí až přespříliš magie, bylo to zbytečně předimenzované, ale to mě neodradí od dalšího dílu. Pohodová a čtivá kniha, která by neměla uniknout fanouškům fantasy.

KnihomolkaKatka
24.07.2019 5 z 5

To bylo tak super! Osobně mám k druhému dílu lepší vztah než k prvnímu. V Půlnoční koruně je dle mého názoru více napětí a hlavně šokujících zvratů. Autorka se nebojí zabíjet.

anishta
21.07.2019 5 z 5

Tak to byla paráda. Tak jako pár dalších lidí jsem se bála, že kvalita bude s druhým dílem klesat, ale omyl. Čtení mi trvalo nějak moc dlouho, ale to bylo způsobeno mou vlastní leností. Druhý díl je skvělý, teď jsem akorát napjatá jak to bude pokračovat. Vřele budu celou sérii doporučovat dále.

Po druhém čtení jsem stále na stejné vlně nadšení.

4129
16.07.2019 4 z 5

Tento díl se mi zdál jako jeden z těch co si moc nepamatujete. První polovina byla trochu nudnější ovšem ta druhá...smrt jedné z postav mě docela zasáhla. Né až tak, ale byla rozhodně klíčová v pokračování děje a v přetvoření povahy hlavní hrdinky. A odhalení kým naše hrdinka doopravdy je? Uvidíme jestli to přinese změny. Byla jsem spokojená a o to víc se těším na další díly.

michaella03
14.07.2019 4 z 5

První polovinou jsem se musela spíš prokousávat, žádná akce, děj se táhnul, nic moc se nedělo. Pak byla oslava Chaolových narozenin a už to jelo. Právě ta druhá půlka měla pořádný děj, akci, napětí a zvraty.
Po prvním (i druhém) dílu stále fandím princi, doufala jsem, že se k Celeaně "přiblíží" spíš on, ale... Snad se to postupem času změní :-\.
Smrt jedné z hlavních postav mě tolik nezasáhla, ale když se pak díky tomu daly věci do pohybu, bylo to vlastně nevyhnutelné. Úplný konec se dal tak trochu očekávat - po všech událostech z prvního i druhého dílu.
Těším se na pokračování :-D.

Ivka14
08.07.2019 4 z 5

Nevim proč, ale v téhle knize jsem se někdy ztrácela. Ale jinak to bylo velmi čtivé a jsem zvědavá na pokračování, protože ten konec byl zajímavý.

MiraiYume
29.06.2019 5 z 5

Tenhle díl byl akčnější než první, ačkoliv v jednu chvíli se mi příběh zdál až moc zdlouhavý. Napravil to však skvělý konec a rozuzlení, které jsem však čekala už od začátku. Celaenu jsem si dokázala živě představit a každý její myšlenkový pochod a skutky jsem chápala. Autorka ji totiž zvládla vykreslit tak působivě, že působila opravdově. Vztah mezi Chaolem a Celaenou a jeho vygradování mě zasáhl, což znamená, že to bylo skvěle popsané. Když autor dokáže skrze svůj příběh vyvolat pocity, je to vždy jen dobře. Jsem zvědavá na další díly a na osud Celaeny, na to, jak se s ním popere.

Linda112
18.06.2019 5 z 5

Moje srdcovka za mě nejlepší díl celé série

andrejci
13.06.2019 5 z 5

Druhý díl mě zasáhl úplně stejně jako před pár lety možná víc. Je pravda, že byl trošku slabší než první, ale asi tak o 5 %. Od té části jsem díl doslova hltala. Výhoda je, že když už to čtu podruhé všímám si takových detailů, které můžu být do dalšího dílu velmi užitečné. Jen mě mrzí, že jsem to nepřečetla dřív kvůli závěru školy a písemkám. Maasová je úžasná spisovatelka a skvěle všechno prolíná.

bookworm_plants
04.06.2019 5 z 5

Na začátku se autorka vrací k prvnímu dílů, což mi přišlo dost podobné jako u Dvorů.
Ale, ten konec panebože, já to tušila a prostě wtf? Potřebuju další díl, je ti fakt závislost, ale dobrá závislost :)

Denča000
03.06.2019 5 z 5

Začíná to být čím dál více zajímavý.....

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

První díl je rozhodně lepší... tohle byl spíš vysvětlovací díl, ve kterém nestojí zápletka za nic. Styl psaní je však čtivý a já tenhle svět jednoduše miluji, takže mám ráda i tento díl.

elik-play5518
28.05.2019 4 z 5

První díl byl lepší

Skalníková
26.05.2019 5 z 5

Skvěle pokračování série, na které jsem se stala závislá. Autorka děj dokonale propracovala a postupně nám po kousíčcích odkrývá víc a víc, což úplně zbožňuju. Knihu jsem přečetla jedním dechem a hned se musím pustit do dalšího dílu.

Gabri-88
09.05.2019 4 z 5

Druhy dil Pulnocni Koruna mi ukazal jak velky potencial serie ma. Dozvime se nektere neuplne informace a jine naopak prulomove informace. Smrt jedne z postav me sokovala!
Vrazedkyne Celeana mi zacla byt sympatictejsi, ackoliv mi obcas drasala nervy. Proc tu nektere ctenarky vzdychaji nad Chaolem, nechapu :-) dej o carodejnici jsem skoro povazovala za vykrik do tmy, ale v dalsich dilech se ukaze, ze tomu tak neni.
Cim dele ctu, tim vic si uvedomuju jak je zapletka slozita a jak nam autorka vse odkryva kousek po kousku. Pro je serie dil od dilu lepsi

knihomolkajanca
04.05.2019 5 z 5

Skvělé počtení. Čekala jsem, zda i druhý díl mě bude bavit tolik jako ten první a ono to nakonec bylo ještě o něco lepší. Konečně jsme se dočkali i Adarlanského zabijáka, ovšem nečekala bych, že u toho Celaeně vypne tak trochu i mozek :) Docela mi pak bylo Chaola líto, že se k němu chovala takovým způsobem a přišlo mi poněkud nelogické, že se ani nenamáhala zeptat na jeho verzi, když byla tak zamilovaná, jak autorka popisovala. Ale pominu-li tohle, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a přečetla ji za dva dny. Oblíbila jsem si scénky s mluvícím klepadlem a další zápletku, kterou se čtenář dozvídá až na samém konci, vítám, jelikož to slibuje zajímavou dějovou linii i pro další díl(y). Už se těším, jaké zvraty přinesou!

Dada_cte
11.04.2019 5 z 5

Miluju tuhle autorku. V tomhle příběhu nás dokázala opravdu překvapit. Nikdo nečekal, že Celaena je ve skutečnosti někým jiným. Kniha je díky tomu velmi čtivá a každý jí hltáme stránku po stránce. Neodložíte ji z ruky a nedá vám pokoj, dokud ji nepřečtete. Doporučuji ❤️

janno69
10.04.2019 5 z 5

Úžasné pokračování, jsem zamilovaná do Chaola, mám skvělou přítelkyni Celaenu a Doriana bych chtěla za bráchu :-) .... a pár dalších postav bych nejraději sama utopila :-)

leník511
02.04.2019 4 z 5

Za mě lepší jak první díl, ale stále to nemá na plný počet hvězdiček.