Půlnoční koruna

Půlnoční koruna
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540073/bmid_pulnocni-koruna.jpg 4 3599 3599

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight, 2013

Artep5244
25.11.2019 4 z 5

Některé reakce hlavní hrdinky mi připadaly naprosto nesmyslné. Se Celaenou asi mlátí hormony...
Oproti prvnímu dílu mi tentokrát trochu vadil autorčin styl psaní. Nejdříve začne rozvíjet nějakou dějovou linii a pak s ní tak zatočí, že se člověk nestačí divit. A ten závěr...no chápu, že se autorka připravuje na další díly, ale přece jen to na mě bylo nějak moc rychlé. Příběh bych raději ukončila o trochu dříve a ten zbytek si nechala až do třetího dílu. Na druhou stranu knize opět nechybí akce ani napětí, díky čemuž se příběh čte téměř sám.
Na třetí díl jsem opravdu velice zvědavá.

linda_pauer
25.11.2019 4 z 5

Hlavní hrdinku bytostně nesnáším, ale děj byl opět velmi čtivý a odsýpalo to samo.

Karin_Kim55
19.11.2019

Po prvním díle jsem si říkala, že je to hrůza a jak mě ta hlavní holka štve, tak mi přeci nemůže lézt na nervy ještě víc, to už je nemožný. No, spletla jsem se. A to totálně.
Po pár stránkách mám upřímnou chuť tu knížku zapálit. Na druhou stranu si říkám, je to autorčina prvotina. (Tedy aspoň v to doufám.) Je to slátanina všech žánrů, kromě teda akce, bojů a vraždění, které očekáváte, když je ta hlavní postava nejslavnější a nejlepší vražedkyně pod sluncem.
Také rozumím, proč má tahle série tak vysoké hodnocení. Lidem co se první díl nelíbil, tak do pokračování nešli. Nebo to vzdali jako já.
Nejraději bych to ohodnotila jako odpad, ale když jsem přečetla jen jednu kapitolu (možná ani to ne) mi nedává právo soudit.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Podle Goodreads mě to před lety docela nadchlo, ale zpětně už si nevybavuju proč. :D

MS47
30.10.2019 5 z 5

Druhý díl Skleněného trůnu mě zaujal a pohltil více, nyní jsem zvědavá na třetí díl...

whiolet
17.10.2019 4 z 5

Pořád čekám,kdy se mi knížka vryje pod kůži jako tomu bylo u Dvorů,ale nic se neděje.
Děj plyne rychle, postavy jsou fajn (Ahoj Doriane),ale chybí mi ten "wow" efekt. No třeba se ho dočkám v dalším dílu..

viola5163
16.10.2019

Druhý díl byl bohužel slabý. Z vražedkyně udělali zbabělce a zoufalce.

makynka911
07.10.2019 3 z 5

Další díl mě vůbec nenadchl. Průměrný děj, průměrný příběh, průměrná kniha. Za mě už další ne :)

chodícírohožka
05.10.2019 5 z 5

Přestože mě první díl nijak zvlášť neoslovil, zkusila jsem jeho pokračování. A povedlo se! Půlnoční koruna je mnohem čtivější, napínavější a akčnější, nechybí romantika (a sice ani klasická puberťácká rozpolcenost, ale ta se dá nějak zvládnout). Celaena je méně namyšlená a protivná, tudíž mnohem sympatičtější, Chaol je skvělý a Dorian s Nehemií překvapí. I tady se sem tam najde nějaká blbost nebo klišé, ale nakonec je to docela super čtení.

Andynka
25.09.2019 5 z 5

Ještě lepší, jak první díl. Celou dobu jsme byla napnutá a knihu naprosto hltala. A to tak , ze jsem se i brzo budila sama zvědavostí , co se bude dít dál. Tohle je prostě perfektní fantasy, které vás dokáže překvapit, pobavit i zasáhnout.

Fazulajda
23.09.2019 4 z 5

Snažila jsem se tento díl číst hned po prvním, ale rozhodla jsem se, že to odložím na dobu neurčitou, a musím konstatovat, že bohužel až do poloviny knihy se prakticky nic neděje. Autorka si spíše tak pozvolna připravovala půdu pro akci v druhé polovině. A já s radostí potvrzuji, že počkat se vyplatilo. Tolik zlomů, převratů a akce opravdu dokázalo pohladit mou knihomolskou dušičku, jen si někdy říkám, že Celaena by měla být už nejméně padesátkrát po smrti. Má zřejmě v žilách hektolitry krve a infekce se jí obloukem vyhýbá.

Tridenti
17.09.2019 4 z 5

Stejně jako když jsem ji četla poprvé i teď jsem měla problém se do knihy začíst. Děj až na nějaký části nic moc. Na druhou stranu je to skvělá oddechovka. ;)

pepa3rd
16.09.2019 3 z 5

Druhý díl je rozhodně lepší jedničky. První polovina knihy příliš nenudí a zhruba v polovině pak děj chytne opravdový spád, který nepoleví až do samotného konce. Přiznám se, že mě tato část opravdu bavila a to i přes značně přehnané finále a "odhalení", které musel očekávat snad každý. Co bohužel zůstává, jsou naprosto nelogické zvraty v chování postav. Tahle nekonzistence je občas tak do očí bijící, že i autorka sama pojala potřebu je místy uměle (spíš neuměle) vysvětlovat. Je hrozná škoda, že nezvládá lépe vývoj a psychologii postav, obzvlášť, když v prvním díle poslala hlavní hrdinku hned mezi několik mlýnských kamenů najednou. Je velmi těžké se s postavami sžít a oblíbit si je, když je za to hloupé chování máte chuť spíš zabít. Navíc, romantika na pozadí surového fantasy světa zmítaného válkou je viditelně prvoplánová a působí jak přepínání programů mezi Rosamunde Pilcherovou a Barbarem Conanem. Bez souvislostí. Jako by autorka měla za úkol na každé 20. stránce obdivovat něčí mužnou hruď nebo oči barvy (dosaď libovolný kámen). Naroubovat je ale možné cokoliv, jen aby se dostálo slibům PR. Skončilo to ovšem napínavě, takže do dalšího dílu ještě půjdu. 50 %

dadako
11.09.2019 4 z 5

No bylo to lepší než první díl. Stále z toho mám ale pocit jako bych četl červenou knihovnu. Holky jsou krásné, když ne krásné tak "alespoň" velmi půvabné. Kluci jsou všichni urostlí s širokými rameny... Jelikož je autorka Američanka tak mě to vlastně ani nijak nepřekvapuje...

dominika2585
29.08.2019 5 z 5

Výborné pokračování série. V tomto dílu se setkáváme s větším množstvím akce a zvratů než v prvním díle. Příběh je trochu předvídatelný, ale mě to radost ze čtení nezkazilo. Mám potřebu vrhnout se hned na další díl.

Steiniglovka
18.08.2019 4 z 5

Přeci jen od série ST očekávám víc,ale je to možná tím,že jsem zmlsaná sérií Dvorů :-)
I když je pravda,že na posledních stránkách přišel přesně ten zvrat,ve který jsem doufala a už jsem ponořená do třetího dílu :-)

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Celaena je úplně úžasná.

Garous110
13.08.2019 5 z 5

Wow! Neříkám, že jednička byla špatná, ale toto byla bomba! Hned se vrhnu na další díl

termitovo
08.08.2019 3 z 5

Jedna hvězda dolů za jednoduchost až přihlouplost děje. Výmluva, že je to dívčí román nestačí, to by tam pak nemělo být tolik krve. Druhá hvězda dolů za nudný svět.

E.lisabeth
05.08.2019 3 z 5

SPOILER:

Tri hvezdy jen diky tomu, ze opravdu zavrazdili jednu z postav. Jinak desne predvidatelne. Celeana uplne hloupa a zaslepena, takhle ma premyslet nejvetsi Adarlansky zabijak? Chaol mi na konci, kdyz zjistoval veci o Celeane prisel naprosto tupej, ze mu to nedoslo po prvnim naznaku...no proste si me tahle serie neziska. Dam si chvili pauzu od dalsiho dilu, ktery jeste doma mam a pak nevim nevim kdy budu ochotna kupovat dal.