Šepot z lesa

Šepot z lesa
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542858/bmid_sepot-z-lesa.jpg 4 1084 1084

Před dvaceti lety v hlubokých lesích Orlických hor beze stopy zmizel jeho nejlepší kamarád. Teď se investigativní novinář Petr vrací do rodné vesnice, aby se vyrovnal s rozvodem a dal dohromady dům, který zdědil po matce. Z hlubin minulosti se vynořují nejen staří známí, ale i děsivé vzpomínky. Navíc zjistí, že kamarád nebyl ani zdaleka jediným, kdo se v okolí ztratil. Začne na vlastní pěst pátrat po tom, kdo - nebo co - za zmizeními stojí. A stopy, jež nachází, ho pomalu vedou do míst, jaká si nedokázal představit ani v nejhorších nočních můrách...... celý text

Čmeláček
včera 4 z 5

Mám rád horory, mám rád thrillery, tak jsem si říkal, že tohle bude něco pro mě. A jako jo, nebylo to špatné :). Akorát mi tak trochu vadilo mystično, no ale na druhou stranu musím ocenit české prostředí. Ale něco málo mi v knize nesedlo a konec jsem taky asi úplně nepobral. No nic, čtyři stars musí stačit a časem se uvidí, jestli si přečtu ještě něco dalšího od této paní spisovatelky :).

Martina1805
03.10.2024 5 z 5

Dlouho se mi nestalo abych se nemohla odtrhnout od čtení . Tahle knížka měla spád byla napínavá a i poučná. Hrozně zajímavě postavený děj s mystickou, hororovou a detektivní zápletkou. Super a doporučuji

Danago
29.09.2024 4 z 5

Jako audiokniha se to poslouchalo velmi dobře, a líbilo se mi jak načtení tak zvukové kulisy.
I když já takové knihy nevyhledávám, musela jsem se to snažit nějak pochopit. Zda se námět zakládá na slovanské mytologii , nedokážu zodpovědně říct.
Pro mě kniha určitou logiku měla, líbily se mi i vztahy , které Petr navázal , to že mu někdo i trochu nebo i více pomáhal a věřil.
Jen si nejsem úplně jistá jestli jsem konec pochopila správně.

e.s.e.t.
25.09.2024 audiokniha 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Skvěle načteno, mráz mi běhal po zádech, mělo to spád, bylo to něco "jiného".

Shaxx
24.09.2024 4 z 5

Šepot z lesa byl příjemným překvapením. Přesvědčivé postavy, napínavá záhada a zajímavé prostředí podhůří Orlických hor. Bavil mě styl, kterým autorka píše. Hororové prvky hezky dotvářely hutnou atmosféru, která prostupuje celou knihu. Kdyby byla knihu kapku kratší, určitě by jí to neuškodilo, chvílemi některé části působily jako výplň prázdných míst. Konec byl za mě OK, možná trochu naivní, aspoň tedy z pohledu hlavního hrdiny. Další knihy od autorky určitě zkusím :)

lesehest9
22.09.2024 1 z 5

(SPOILER) V téhle knize tak nějak nic nedává smysl... Hlavní hrdina se vrací do rodné vsi, ale s nikým se tam nezná, kromě jedné sousedky a jedné kamarádky z dětství... V okolí se už desítky let ztrácejí děti, ale nikdo místní si toho nevšiml, nikdo to neřeší, kromě jedné vědmy... S hlavním hrdinou komunikují ze záhrobí "ti dobří" hororovým způsobem, při tom on vždy nervově zkolabuje a za tři minuty funguje, jako by se nic nestalo... ví, že je dcera jeho nejlepší kamarádky v ohrožení, ale neobtěžuje se ji nijak varovat... prostě nic tu nedává smysl, všechny postavy byly postiženy kolektivní imbecilitou, samotné rozuzlení hodně skřípe, celá kniha působí jako puzzle, které k sobě nesedí, ale někdo je pospojoval silou. Prostě žádný Stephen King :-(

Cryptkeeper
18.09.2024 4 z 5

Parádní kousek z našich lesů. Napínavé,styl psaní mi seděl,stejně jako vykreslená příroda a její obyvatelé. Čekal jsem možná trochu jiný závěr,ale určitě nebyl špatný :) Za mě paráda!

K0K0SKA
17.09.2024 5 z 5

Tak Vám, paní Surmanová, děkuji pěkně, že už se v životě nepřiblížím k žádnému řopíku. Vzhledem k tomu, že bydlím v Krušných horách, mám docela problém.. :-)
Knížku jsem četla po večerech (a nocích) na dovolené v Jeseníkách a lekala se pak každého zachřustění kolem chalupy. Přesně jak to má při čtení dobrého hororu být..
Chystám se na Tři sekery a těším se.

zsykorova
15.09.2024 3 z 5

(SPOILER) Já jsem možná i trochu zklamaná. Čekala jsem trochu jiný příběh. Styl psaní mi moc nesedl, dlouhé kapitoly na mě občas byly trošku moc. Anotace a recenze slibovaly pořádnou dávku slovanské mytologie a to se nekonalo. Postava Velese mohla být více propracovaná a rozhodně měl dostat víc prostoru. Konec byl příliš rychlý a nedokončený. Za mě nic moc.

pakoshka
13.09.2024 4 z 5

Nečekala jsem vůbec nic a dostala jsem dost. Bavila jsem se, malinko se i bála, trochu se dovzdělala. A to většinou nemám ráda, když se mísí realita s nadpřirozenem, ale v Šepotu si to sedlo pěkně.

stojinek
10.09.2024 4 z 5

Tato kniha byla pro mě příjemným překvapením. Začátek byl sice trochu rozvlekly, ale nakonec dej dostal spád...líbila se mi tématika i mysteriózní myšlenka starých zvyku. Skvela kombinace nadpřirozena a reality.

kniznisvetsjiri
06.09.2024 3 z 5

Taaaak, na tuhle knihu jsem byla moc zvědavá. A pořád vlastně nevím, jaký z toho všeho mám pocit.

Příběh je poutavý ale vůbec mi nesedl styl psaní. Taaaak moc dlouhé kapitoly a věty.

Zajímavou kapitolu střídala nezajímavá a pořád dokola až se ocitnete na samém konci, který mi přišel dost useknutý.

Hlavní postavy mi byli víceméně sympatické.

Miluju mytologii proto jsem ocenila že autorka se v tom uměla vyřádit a popisy hor a celkově prostředí byli bezva. Úplně jako bych tam stála. Možná kdyby kniha neměla tolik zbytečných popisů a informací, četla by se mi lépe.

Jinak ta obálka je fakt

Losevropský
06.09.2024 4 z 5

Kniha je čtivá a tajemná, s dobře zvolenou atmosférou zimních hor a řopíků. Nejvíce se mi líbilo to konstatování hned ze začátku...Orlické hory na nedalekém horizontu střežily krajinu ve své náruči. Petrovi nikdy nebylo úplně jasné, jestli to dělají ochranitelsky (neboj, neofoukne tě, nic se ti nestane, pod postelí nic nečíhá, zkontrolovaly jsme to), nebo majetnicky (neodejdeš, nikdy a nikam, jen si to zkus, stejně tě přivedeme zpátky - patříš nám). O tom něco vím, všechny hory si vás takhle přitáhnou, i malinké - třeba Brdy. Hvězdu dolů dávám za občasné hrubky.

papeha
01.09.2024 4 z 5

Zajímavá knížka, ve které se vedle hororového příběhu dozvíme i spoustu informací o tradicích a lidských povahách. Nejen mystický příběh je děsivý, ale i to, jak lidé dokážou změnit názor na druhé a nechat se ovlivnit. Souhlasím s ostatními, bylo by zajímavé dozvědět se více o tom, jak bude příběh dál pokračovat.

Etule
30.08.2024 audiokniha 4 z 5

Jako knihu jsem to odložila, nějak jsem se nemohla začíst. Jako audio jsem se dostala nakonec. Kniha začala mít celkem grády. :) Postavy byly sympatické (hlavně hafan :D), příběh napínavý a místy by byl asi strašidelný, kdybych příběh neposlouchala při práci, tudíž jsem se na ni nemohla soustředit na sto procent. Ale přesně jak zmiňuje Ennie, konec mi moc nesedl, protože byl useknutý a zajímalo by mě jak to bylo s ostatními dál.
Obdivuji autorku, že měla "koule" na to dokončit, co začala - nedává to smysl, ale nechci nic vyspoilerovat. :D

Ennie
21.08.2024 audiokniha 3 z 5

Příběh se mi líbil, postavy jsem si moc oblíbila a přála bych jim jiný konec a hlavně epilog, bylo to takové useknuté a přeživší by si zasloužili ukončení. Celkově hodnotím jako průměr, kromě pořádného závěru mi tam prostě chybělo i něco dalšího. Určitě dám ale šanci i dalším knížkám od autorky...

chrudas
17.08.2024 5 z 5

Zajímavý příběh, nečekala jsem, že mě tento příběh tak zaujme. Četlo se dobře jen mi trošku chyběl epilog, ale zase na druhou stranu se můžou čtenářovi myšlenky ubírat jakýmkoliv směrem. Petr je zajímavá postava a i další postavy zaujmou. Ráda si přečtu od paní autorky další knihy.

666Jitka
11.08.2024 4 z 5

(SPOILER) Návrat do vesnice svého mládí Petra vrátí do minulosti, do neblahých událostí, které zažil, když byl malý chlapec a ztratil se jeho nejlepší kamarád. Toto trauma poznamenalo celý jeho život a rozhodne se této záhadě přijít na kloub. Postupně se mu odkrývají děsivá tajemství a sám se stává součástí záhadného propojení s neblahou historií těchto míst. Prastará rozzlobená božstva vyžadují další oběti do té doby, dokud člověk neprohlédne a nepochopí, co pokazil, jak vše napravit a tím zastavit zlo, které se jeho vinou usadilo v okolních lesích. Vcelku čtivě napsaná kniha se zajímavou záhadnou a děsivou zápletkou. Dávejte dobrý pozor, abyste svým jednáním neprobudily pradávné temné síly!

Lucciella_L
08.08.2024

Petr se vrací do své rodné vesnice, kde skončilo jeho šťastné dětství. Ze dne na den zmizel jeho kamarád. Dnes už je Petr dospělý, má po rozvodu a v rodném domě si líže svoje bolístky. Oporou je mu kamarádka z dětství a parta, do které ho přivede a taky milá sousedka, která se o něj stará jako kdysi.

Jenže dávné tajemství nedá Petrovi spát.... vnoří se do kronik a zjistí, že v okolí zmizelo už několik dětí v průběhu cca 100 let. Co za tím je? Sekta, jak se domnívá bývalý vyšetřovatel? Nebo vládní spiknutí, jak tvrdí radioamatér, u kterého Petr hledá radu? A proč o minulosti nechce nikdo mluvit?

Když zmizí další dítě, ocitne se Petr v pasti.... a čas tlačí..... A jak to ovlivní zamilovaná žena?

Skvělá knížka z mého okolí, která mě neskutečně chytla... S Helenou mám hodně společného, takže čtení bylo hodně těžké....

Vzhledem k formátu a rozsahu to bylo sice dlouhé, ale skvělé čtení!

oldriskaa3h4
04.08.2024 4 z 5

Četla jsem již před časem, ale děj si tak nějak stále pamatuji, tak to zase tak špatné čtení nebylo . Patuji si, že čtení bylo hodně obsáhlé a některé popisy se zdlouhavě táhli, což mi trochu vadilo, protože mě zajímal hlavně děj, který se díky tomu táhl. Námět byl velmi pěkný a příjemné mrazení se též dostavilo. Určitě si od autorky přečtu další knihu.