Ti druzí

Ti druzí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545467/bmid_ti-druzi.jpg 4 1358 1358

anovy64
13.07.2023 3 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a taky asi i poslední. Je řada jiných, lepších knih. Ale je to věc názoru.

Emma27
10.07.2023 4 z 5

Napínavá kniha zatím jedna z nejlepších.

EleanorJane
28.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Za mě je kniha rozhodně lepší než Jáma a Upálené, proto dávám o hvězdičku víc. Zase se z toho ale vyklubala detektivka. Ale, hodně zamotaná. Až asi v půlce knížky člověk pochopí, o co vlastně jde a co s čím souvisí. Nicméně, až mooc náhod, jak podotkl i Gabe... Jsem mooc ráda, že kniha má jiný konec, než jako měly Jáma a Upálené, protože už jsem se bála, že to bude zase stejné.

Fzuzik
18.06.2023 3 z 5

Velmi zajímavé rozuzlení, ale paralelní dějová linka byla poněkud zvláštní.

Lucy
09.06.2023 5 z 5

Tedy ...velmi zajímavé pojetí, na přemýšlení opravdu povedená kniha a téma. Doporučuji určitě.

lucie5058
22.05.2023 5 z 5

Super. Krásně čtivé, napínavé až do konce..
Těším se na další od této autorky.

VeronikaKrake
19.05.2023 4 z 5

Já si bohužel nedokážu vybavit, jak se mi to líbilo :D. Ale asi líbilo, haha, tak dávám dobré hodnocení. Ale evidentně to dokáže do paměti zapadnout.

Termina
16.05.2023 4 z 5

Od první strany jsem už jen otáčela a otáčela .. tempo, styl psaní a hlavně to téma? Boží.. Kdo ví kolik z nás jsou ti druzí .. DÍK!

barcasknihou
25.04.2023 3 z 5

Před pár lety jsem od autorky četla Jámu. Moc se mi to líbilo, bylo to hodně napínavé a hororové prvky tam autorka zasadila taky skvěle.
Začátek knihy Ti druzí byl hodně dobrý. Gabe, hlavní postava příběhu, jede po dálnici a v cizím autě uvidí svou malou pěti letou dcerku. Hned auto pronásleduje, ale bohužel ho ztratí. Má vybitý mobil, takže nemůže zavolat domů a přesvědčit se zda to byla vážně jeho dcera, i když má být doma se svoji maminkou. Tak zastaví na odpočivadle a volá z telefonní budky k sobě domů. Zvedne to policistka a oznámí mu, že jeho žena i dcera jsou po smrti.

Tohle zní prostě úžasně a začátek byl hodně dobrý, ale jak rychle to nabralo na ději, tak to i rychle spadlo. Všechny zápletky jsem hned odhadla, bylo to hodně předpovídatelné. Autorka sem zasadila zase trochu nadpřirozených, hororových prvků, které tam vůbec nemusely být. Nedávaly tam ani moc smysl a stejnak jsem se na konci nedozvěděla, proč to tam teda bylo. Možná proto aby čtenář měl v průběhu čtení nějaké ty otazníky, které i tak nejsou zodpovězeny. Nečekala jsem, že zůstanu s otevřenou pusou dokořán, alespoň v nějaké velké momenty překvapení jsem doufala.
Bylo to hodně čtivé, autorka píše moc hezkým stylem. Ale bohužel musím dát nízké hodnocení.

klarinka9974
23.04.2023 4 z 5

Měla jsem obrovské obavy se do knihy pustit. Jáma mě moc nebavila, ale říkala jsem si, velké hodnocení, nejspíš to nebude tak hrozný. A bylo to super. Autorka umí od první stránky vás pohltit a až na konci vyplivnout. Skvěle se to četlo, stránky jako by vám utíkaly pod rukama. Všechno to bylo hrozně zajímavé, do sebe zapletené a tajemné. Na konci dostanete odpovědi na každou nezodpovězenou otázku a budete překvapeni. Hlavně bylo těžké knihu odložit jen na pár minut. Musela jsem ji mít pořád u sebe a každou volnou chvíli přečíst aspoň 2 stránky.

hzd
10.04.2023 5 z 5

Moc hezký thriller. Doporučuji a už tu mám připravenou nejnovější knížku od této autorky. Těším se.

snimcibdim
09.04.2023 4 z 5

J.C. Tudor a Vasil Fridrich nezklamali. Skvělá dokonale prokombinovaná zápletka která má vše, co má správný příběh mít. Ano, samé superlativy, ale tato audiokniha si je zaslouží.
A víc prozrazovat ani naznačovat schválně nechci...

DomYell
06.04.2023 4 z 5

Ja tak nemam rad tyhle knizky s tou "zlatou bulou" hlasajici bestseller.... vetsinou ty knihy za moc nestoji,ale tady jsem byl prekvapen. Ctive, dej dobre jede....jediny bod strhavam za ty prvky "nadprirozena", presneji "neprirozena". Bez toho by to bylo lepsi.

Kee
27.03.2023 4 z 5

Je vidět, že kvalita knih od C. J. Tudor spolu se zkušenostmi autorky roste. Ti druzí je za mne její první dílo, které stojí poměrně silně v příběhu, postavách i zápletce, ačkoliv jsem dopředu odhadla její vývoj.

Jáma měla zajímavou zápletku, ale slabší podání (kde mě odrazovala zejména nesympatická hlavní postava), Kříďák zase skvělou atmosféru, ale příběh stál na poněkud chatrných nohou. Možná je to tím, že z prvotin byla silně cítit inspirace jinými autory, kdežto Ti druzí jsou čistě autorčiným počinem; podařilo se jí všechny elementy vyvážit.

Přesto bych knihu nezařadila do žánru hororu, ale spíše thrilleru s lehkými prvky nadpřirozena. Dle mého názoru propagace v rámci hororového žánru knize škodí, protože čtenáři očekávají něco jiného, než je jim servírováno. Zároven nadpřirozený aspekt příběhu mi přišel lehce na sílu.

Doporučuji čtenářům, kteří se rádi zabývají psychologií postav a jsou ochotni přistoupit na poněkud netradiční pojetí knižního formátu: stále se nemohu rozhodnout, zda spíše 3 nebo 4 hvězdy, ale vzhledem ke stoupající kvalitě psaní Tudor dávám vyšší hodnocení.

6Nikki6
22.03.2023 4 z 5

Začátek mě moc nebavil ale nakonec supr :)

Pampalini
19.03.2023 5 z 5

Nepraj iným nič, čo by sa mohlo stať tebe. Čo však v prípade, ak človek cíti krivdu, stratí blízkeho a vidí, že spravodlivosť je krátka, alebo nedostatočná? A zrazu sa naskytne možnosť to vyriešiť? Síce nevieme ako, ani kedy, ani kým, ale vyrieši. Pekne drsné. Myslím, že tu autorka podala svoj najlepší výkon a dokázala pospletať príbeh, ktorý stojí za to. Oceňujem jej charakteristický štýl písania, postavený na minimalizme opisov prostredia, charakterov, ale vidieť to aj v opise udalostí, ktoré tak naberú na dynamike. Rovnako je fajn mierne filozofovanie, ktoré podporí atmosféru. Je vidieť, že sa učila od najlepších a našla si svoju cestu.

Vevericka.eva
16.03.2023 5 z 5

Moc se mi líbil námět knihy, dark web je celkem neprozkoumané téma. Kniha je velmi napínavá, čtivá.

katallinka
15.03.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem hodně spokojená, bylo to dost napínavé čtení okořeněné troškou nadpřirozena. Přesně thriller podle mého gusta.

Ráďa505
15.03.2023 5 z 5

Moje první kniha od autorky a musím říct, že jsem spokojená. Velice čtivý a napínavý příběh. Souhlasím s ostatními, že linka nadpřirozena byla taková nedotažená, nevysvětlená a tím pádem zbytečná. Rozhodně bych se bez ní obešla, každopádně se moc těším na další knihu.

charlizee
27.02.2023 3 z 5

Kdo čeká od C. J. Tudor duchařinu, bude její třetí knihou překvapen. Ti druzí se od předchozích dvou totiž výrazně liší, i když zvnějšku si hrají na to, že ne… A možná právě to je kamenem úrazu.
Po knížce by měli sáhnout především fanoušci thrillerů, ne hororů. Podle obálky i anotace čtenář čeká, kdy se objeví ten děs a hrůza, tajemno, nadpřirozeno…, servírováno je ale jen dramatické rozuzlování záhady okolo zmizení pětileté Izzy. Sice tam jedna okrajová linka, která působí jako kříženec Noční můry v Elm Street a Carrie, prosakuje, ta je ale nakonec nevysvětlená a nedotažená, až je zbytečná.
Mohl z toho být čistý, napínavý příběh, protože má veškeré atributy klasické „jednohubky,“ která chytne a nepustí, jen je bohužel nabízena nesprávnému typu čtenáře a vydává se za něco, čím není.
Zkusit můžete i audioknihu, kterou čte Vasil Fridrich - ten i kdyby mi předčítal složení prášku na praní, tak bych ten poslech milovala.