Ti druzí

Ti druzí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545467/bmid_ti-druzi.jpg 4 1358 1358

Annkag
25.02.2023 4 z 5

Nadchlo mě nahlidnuti do Darkwebu (temné okýnka v zákoutí webu jak ho známe ale nemáme naň přístup a ani odvahu tam samy zajít).
Jinak příběh byl poutavý jako to už při Tudor je známé.
Sice jsem čekala trocha jiný konec ale sklamaná jsem nebyla

veverrka11
10.02.2023 2 z 5

Kniha se čte dobře a o zvraty v ní není nouze, ale... Pro mě byla celkem předvídatelná. co se stalo Izzy jsem částečně odhadla už po 20ti stranách. Je pravda, že ne vše se dalo odhadnout, ale tohle bylo docela zásadní a zkazilo mi to dojem z celé knihy.
Mým dalším problémem byl hlavní hrdina. Chápu, že prošel obrovskou ztrátou a traumatem. Jenže dle mého názoru není trvale udržitelné se huntovat, nalívat laciným kafem a hlavně spát DVĚ hodiny denně. Navíc důvěřuje pochybným lidem, třeba takovému Samaritánovi. I toho se mi ovšem povedlo celkem dobře odhadnout.
Celkově lze říci, že pokud si nepřečtete anotaci, tak si čtení užijete, protože nedokážete odhadnout další vývoj děje a dostanete tajemný napínavý thriller. Já anotaci bohužel četla.

Renca.ch
04.02.2023 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá, netradiční zápletka, na konci každé kapitoly to čtenáře nutí číst co bude dál. Konec knihy už mě nebavil, byl zbytečně překombinovaný, prvky tajemna v ději mi přišly zbytečné. Předchozí autorčiny knihy mají být prý lepší, tak se na ně chystám.

NikoLen
26.01.2023 5 z 5

Skvělá knížka od autorky, Kříďák byl fajn, Jáma trošku zklamání nebo spíš mi přišla trochu jako kopie Kingovky "Řbitov zviřátek". Tenhle příběh mě bavil, některé věci jsem už tušila od začátku, jak by to mohlo být, ale stále tam bylo několik aha momentů jak je to vlastně propojené a několikrát mi přejela i husina. Oceňuji že nakonec byly čtenáři zodpovězeny vlastně všechny otázky. Takže za mě super :-)

1bublina
19.01.2023 5 z 5

Mně to přišlo skvělý. První polovinu knihy jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Pak už jsem neměla tolik času číst, takže mi to nakonec pár dnů trvalo. Bavil mě i Kříďák a tohle bylo ještě lepší.
ČV 2023 - Kniha se štítkem “tajemství” na Databázi knih.

ElikaS
18.01.2023 5 z 5

Obecně nejsem úplně příznivce thrillerů, respektive jsem asi zatím nenarazila na žádný který by mě vyloženě zaujal. Tedy až do této chvíle. Ti druzí byl zatím asi nejlepší thriller, který jsem četla, respektive poslouchala jako audioknihu (mimochodem parádně namluvený) a rozhodně nejlepší knížka autorky.
Děj byl neskutečně napínavý, jednání postav se sice mohlo zdát trochu přitažené za vlasy, ale upřímně kdyby se mi ztratilo dítě, taky bych nejednala zrovna racionálně. Za mě paráda!

sarkaditt
12.01.2023 5 z 5

Audiokniha: Ti druzí hodnotím po Kříďákovi a Jámě jako nejlepší knihu autorky, konečně něco, u čeho jsem neměla pocit, že čerpala od jiných autorů. Od začátku do konce byl dej napínavý a říkala jsem si, jak to teda vlastně celé vzniklo. Podle mě tam vůbec nemuselo být to duchovno, ale zase lidé, co na to věří, tak je to tam třeba potěší. Za mě zbytečné, na dění to v podstatě nemělo vliv.

Daura
10.01.2023 3 z 5

Jako dalo se to číst, ale nemohu souhlasit s hodnocením ostatních čtenářů.
V první řadě mi absolutně v knize chyběl dialog. Jak strašně je cítit, že knihu napsala žena... Samé blá, blá, blá, emoce, pocity, myšlenky a zase emoce. Když se tedy nějaký dialog objevil, tak dost nereálný, nepravděpodobný, prostě to v tomhle směru u autorky nefunguje (možná právě proto se dialogům obrovským obloukem vyhýbá).
Taky jsem zaznamenala spoustu logických chyb, ale jako že fakt spoustu!
Celkově je psaní prvoplánové, jakoby autorce stále chyběly normostrany a tak musela přidávat nové a nové zápletky nebo postavy.
Příběh, krerý měl tak sakra velký potenciál... Stačilo by, kdyby vydavatelé ty knihy nechrlili jak na běžícím pásu ale dali jim o malinko více času... Dnes se hold stane autorem bestsellerů kdokoliv...

vekkr
04.01.2023 4 z 5

1/23Audiokniha.Již po pár kapitolách jsem věděla,že jsem to již četla ,nebo viděla?Jenže jsem zapomněla konec ,a tak jsem doposlouchala.Bylo to napínavé ,určitě bych se obešla bez mysteriózna,dobře načtené.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Jakmile jsem se naučila číst, mojí obří vášní se staly knihy. Nosila jsem si z knihovny stohy a stohy knih a po příchodu ze školy jsem jen četla a četla. Když do mého života vstoupil počítač, střední škola a potom práce, nebylo na čtení už tolik času. Pak jsem ale objevila účty o knížkách tady na Instagramu a zase jsem zatoužila si něco pořádného přečíst! První knížka, kterou jsem si koupila na doporučení podcastu Knižního klubu, byli Ti druzí od C.J. Tudor. A jak se píše na obalu, je skutečně neodložitelná. Dějové linky postupně splývají v jednu a na konci vše dává dokonalý smysl. Knížka je neuvěřitelně čtivá a příběh se mi moc líbil.

Lenča727
04.12.2022 4 z 5

Tahle knížka mě prostě a jednoduše bavila.Po Upálených jsem byla k autorčině tvorbě skeptická,ale tímto počinem si mě získala zpátky (Kříďák a Jáma taky bezva). Trošku ji podezřívám,že paragrázuje moudra některých filozofů,protože mnohé její věty stojí za zamyšlení (úvahy o smrti,osudu,myšlenkách,pomstě a minulosti…) -“Mluvíme o životě,jako by to byl nějaký zázračný elixír. Přitom je to jen pomalé plazení na konečnou,bez ohledu na to,kolikrát zahnete…” Asi do 120 strany jsem moc netušila, o co půjde,pak se to začalo krásně skládat a nakombinovala to skvěle,všechno se vysvětlilo. Jedna hvězda - za iracionálno, vznášející se mírné nadpřirozeno,které by tam za mě vůbec nemuselo být.

poter
01.12.2022 2 z 5

Za mně šíleně překombinovaná,dost jsem se v tom ztrácela,byla jsem ráda,že jsem to dočetla,některé věci jsem vůbec nepochopila

Mindy
30.11.2022 3 z 5

Po dočtení se u mě žádné nadšení nekonalo - spíš úleva, že už to skončilo. Děj je tak nějak divně překombinovaný, plný zvláštních náhod a chování některých osob bylo silně nepravděpodobné - např. rodiče Jenny nebo samotná Izzy. A ty oblázky nebo rozbitá zrcadla? Těchto fantasy prvků mohla být kniha klidně ušetřena.

Safrika
25.11.2022 3 z 5

Cetlo se perfektne! Nechci ani pomyslet, ze by to mohla byt pravda a Ti druzi existuji…

Vilma232
23.11.2022 4 z 5

Naposloucháno. Výborně načteno. Hodně silné vtáhnutí do děje nutilo poslouchat dál a dál. Zajímavé téma - kam může lidi vehnat touha po "spravedlnosti".

Honza28
19.11.2022 4 z 5

Styl psaní této autorky mi prostě sedí a tato kniha to jen potvrdila. Narozdíl od většiny tady se mi ale kniha líbila o něco méně, než Kříďák a o něco více, než Upálené. Ještě mi zbývá Jáma..

lemai
06.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Nevěděla jsem co číst, tak jsem sáhla po knize Ti druzí. Přečteno za 6 hodin. Skvěle napsáno, hned od začátku jsem byla vtáhnuta do děje. Autorka se skvěle chopila příběhu a myslím, že využila vše co mohla.
Akorát je pravda, že krátká mysteriózní vsuvka na konci, byla trošku přitažena za vlasy... Ale ve finále mi to vlastně vůbec nevadilo.
4,5/5

eva8941
28.10.2022 5 z 5

Kniha mě bavila jako všechny ostatní od autorky.

Kira747
26.10.2022 2 z 5

Vypadalo to tak dobre ale ten konec...nevim, mozna az moc pritazeny za vlasy? Jinak jsem ale vicemene spokojena, precteno za 4 hodiny

Janaves
22.10.2022 5 z 5

Líbilo se mi moc. Přečteno za dva dny, nešlo odložit.